Založ si blog

Tolerancia ? Nedajte sa vysmiať . ..

Ak chcete vyjsť v ústrety príslušníkom menšiny,prichystajte si aj plný mešec peňazí.

Ak je pravda o správaní členov menšín prejavom netolerancie,o čom vypovedá nižšie uvedený zoznam škôd,ktoré spôsobili naivnému prenajimateľovi jeho nájomníci

  1. Ukradli všetky žiarovky,kábel od satelitu a elektrické zásuvky
  2. Na plávajúcej podlahe zhášali cigarety
  3. Úplne nový sporák je zrelý na smetisko,keďže v rúre na pečenie bola niekoľkocentímetrová vrstva masti a hnijúce zbytky potravín
  4. Spotreba vody a elektrickej energie násobne stúpla,pretože miesto dvoch osôb sa v byte často zdržiavali aj desiati

Zlatým klincom bola návšteva polície v prenajatom byte,pretože niektorí “návštevníci” boli na zozname hľadaných osôb,a iní sa podieľali na rôznej trestnej činnosti v najbližšom okolí – vykrádaní bytov,pivníc či automobilov.

Mnohí si povedia – jeho chyba.Možno.Ale je to aj ilustrácia toho,ako sa míňa účinkom “snaha” štátu o zaradenie členov danej menšiny do spoločnosti.Asi vrcholom drzosti týchto nájomníkov bolo vykrikovanie o ich právach,keď ich prenajímateľ požiadal,aby sa správali slušne.

Nie,nie je možné menovať menšinu,z ktorej “nájomníci” pochádzali.To by už mohol byť prejav intolerancie.

Je však smutné,koľko priestoru a pochopenia sa má dávať tým,ktorí sa nevedia správať ako ľudia.Je nepochopiteľné,koľko finančných prostriedkov končí v nezmyselnej pomoci ľuďom,ktorí pohŕdajú všetkými pravidlami civilizovanej spoločnosti.

Ak sa však niekedy a niekto pýta,prečo sa dostáva od ľudí sluchu rôznym ľuďom s extrémnymi postojmi,nech sa oboznámi s osudmi tých,ktorí sa správali ku každému – ako k seberovnému.

Každý vládca má svojho šaša (akurát nám nie je do smiechu)

22.01.2024

Matovič a Heger mali Remišovú,Fico má Šimkovičovú Dámy majú jedno spoločné – nedostatok výbavy na pochopenie vlastnej neschopnosti.Niekto s priemerným intelektom by reagoval diplomaticky.A priznal by kritikom právo nesúhlasiť.V prípade hlupáka príde arogancia.Niečo na štýl „Čo si to dovoľujete? Viete,kto som ja ?“ Pri hlupákoch sa dobre vládne.Alebo [...]

Kandidatúra A. Danka je drzosťou najhrubšieho zrna

21.01.2024

A len potvrdzuje, že úrad prezidenta je zbytočný.Namiesto osobností máme ponuku politických pobehajov. Čo neplatí len o Dankovi.Všimol si napríklad Korčok,ako vyzerá žiadosť o vstup na územie nášho „spojenca“ USA ? Američania cestujú na Slovensko bez obmedzení, Slováci pri ceste do USA musia súhlasiť so stratou práva na ochranu osobných údajov a zdieľaním [...]

Slaboduchí politickí „znalci“ práva

17.01.2024

Jeden nevie,že so zápisom v registri trestov nesmie byť prokurátorom.A druhý sa slaboducho vykrúca z povinnosti zotrvať na mieste nehody,ktorú spôsobil. Asi je najvyšší čas zrušiť inštitúcie, ktoré im dali osvedčenie o vzdelaní. A možno aj odobrať diplomy tým,ktorí ich príkazy prijímali a vykonávali. Odňatie funkcie nie je trest.Slušné by bolo odstúpenie, ale na [...]

kuleba

Cieľom Ruska je zničiť Ukrajinu, uviedol v OSN Kuleba. Rezolúcie sa nedočká, arabské krajiny si pamätajú

23.02.2024 23:45

Presne pred rokom Valné zhromaždenie drvivou väčšinou schválilo rezolúciu, ktorá vyzývala na okamžité stiahnutie ruského vojska z ukrajinského územia.

Russia Navalny

Navaľného tím ponúka 20-tisíc eur za informácie, ktoré objasnia politikovu smrť

23.02.2024 23:33

Zamestnanci väzenského tábora, kde si trest odpykával aj Navaľnyj, sa v roku 2022 pokúsili vydávať za samovraždu aj smrť väzňa, ktorý v skutočnosti zomrel na následky mučenia.

trump

Súd nariadil Trumpovi za nafukovanie majetku zaplatiť s úrokmi 454 miliónov dolárov

23.02.2024 22:38

Podľa sudcu firma Trump Organization niekoľko rokov vytvárala nepravdivé majetkové priznania v snahe zaistiť si lepšie podmienky na pôžičky alebo poistenie.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,443
Celková čítanosť: 9400446x
Priemerná čítanosť článkov: 3848x

Autor blogu