Založ si blog

Nie, p. prezidentka – vinníkov treba nájsť a potrestať

Je celkom pochopiteľné,že prezidentka má strach z možných odhalení,súvisiacich s tragédiou v prešovskej väznici.Len slepý by nevidel tú záplavu klamstiev,ktorou sa prezentovali zodpovední … ktorí by v skutočne slušnej krajine nemali šancu prežiť vo funkcii do nového roka.

Treba nájsť a pomenovať vinníkov.Treba dôsledne prešetriť,koľko pravdy je na výpovediach “kajúcnikov” a pokiaľ klamali – neváhať ich poslať za mreže na doživotie.Áno,doživotie.Prečo ? Aktuálne sa nachádzame v núdzovom stave,čo okrem iného znamená aj zvýšené trestné sadzby.Ak to môže platiť pre malých zlodejíčkov,ktorým za škody nepatrnej hodnoty hrozili dlhoročné tresty odňatia slobody,tým skôr to musí platiť pre skorumpovaných ůradníkov,ktorí sa snažili zo svojich zločinov vyviniť (krivými ?) obvineniami iných.

Kto chce hovoriť o hanebnej ére vládnutia R.Fica a SMER-u,pripomeniem mu jediné – súčasná vláda mala byť podľa jej tvorcov hrádzou proti zneužívaniu postavenia,a napriek tomu dokázala za deväť mesiacov klesnúť tak hlboko,ako to spoločne nedokázali všetky vlády od roku 1990 !

Nič nedokáže túto skutočnosť ilustrovať lepšie,ako opakované invektívy premiéra – či už na adresu národa (čo si nikto z jeho predchodcov nedovolil),kritikov či obvinených (ale pred zákonom nevinných) ľudí z rôznej trestnej činnosti.Politika,ktorý sa dopustil toľkých prešľapov,že už dávno nemal byť vo svojej funkcii.

Áno,treba hľadať vinníkov.Denne zomierajú desiatky ľudí a treba nájsť zodpovedného,ktorý tento stav privodil nezodpovedným letným otvorením hraníc (pretože zbohatlícka verbež má svoje práva),či neskôr nastavil opatrenia tak,aby sa oligarchom zachovali ich zisky v čase vianočných a novoročných sviatkov.V čase,keď množstvo obyčajných ľudí sotva prežíva,sa vláda správala ako slúžka bohatých a vplyvných (a možno by stálo za zmienku aj pomenovanie pôvodu bohatstva mnohých z nich).

Chápem strach sluhov mocných.Pandémiu už dokázali zneužiť na profit svojich pánov … a majú strach z následkov.

No strach mali mať vtedy,keď sa tlačili do funkcií,na ktoré nemali schopnosti.Strach mali mať vtedy,keď skladali koalíciu za účasti ľudí s pochybným charakterom a minulosťou.Vtedy sa mali báť.

Chápem aj prezidentku.Osobu,ktorá nepochopila podstatu pozície,v ktorej sa nachádza.Nepochopila,že jej úlohou nie je servilnosť voči vláde,ale pozícia morálnej autority,ktorá vie rozlíšiť dobro a zlo.A vie ho aj v prípade potreby jasne a nahlas pomenovať.V tomto ohľade má však Slovensko smolu od prvých dní novodobej éry samostatnosti,pretože s postom prezidenta sa vždy kupčilo.

Kto chce riešiť problém,najprv musí odstrániť jeho príčiny.Každý deň vlády I.Matoviča a jeho trápnej verchušky (ktorá dokáže svojpomocne usvedčiť z klamstiev aj samu seba) spôsobuje štátu a národu nevyčísliteľné škody.Vytrácajú sa aj posledné známky slušnosti.A ľudia sa začínajú nenávidieť rovnako,ako tomu bolo za čias Mečiara.

Prezidentku,ktorá sa bojí nahlas pomenovať ZLO – nepotrebujeme.Možno by stálo za úvahu,či vôbec úrad prezidenta – potrebujeme.

 

 

 

 

Pristavte vlaky pre amerických špiónov

15.03.2022

A ostaneme s torzom politických strán,rovno môžeme zrušiť úrad prezidenta a zrejme aj pribudne hviezdička na americkej zástave Ako oznámili kolaborujúce médiá,NAKA zadržala štyri kusy ruských špiónov.Súdiac podľa vrieskania médií,financovaných z rôznych pochybných (mimovládnych) zdrojov som čakal,že ruských špiónov bude aspoň plný kamión … nebol. Možno by bolo [...]

Čo proamerickí hlupáci nechápu …

14.03.2022

Je to jednoduché,hoci pre nich nepochopiteľné.Nechceme konflikty s kýmkoľvek v mene čohokoľvek … nechceme byť vazalmi,ale partnermi A súčasnosť hodnotíme optikou minulosti,pretože každá udalosť má svoje príčiny. Priklad – karibská kríza bola o amerických obavách z umiestnenia sovietskych rakiet na Kube,čo bolo priamou reakciou na americké rakety v Turecku. A [...]

Dokedy budete trpieť moc v rukách Pinocchia ?

13.03.2022

Komentáre k možnému vývoju konfliktu na Ukrajine vyvolávajú skôr znepokojenie,než dávajú obraz nejakej „reality“.A výkriky slovenskej vládnej verchušky pôsobia ako zúfalý krik pacientov uzatvoreného oddelenia psychiatrie. Možno to vyznie kruto,ale Slovensko už dávno nie je nezávislým štátom a vazalská zmluva s USA bola len zlatým klincom,potvrdzujúcim [...]

Lesný požiar

Horúčavy rozdúchali požiare aj v Bulharsku, úrady vyhlásili stav núdze

09.08.2022 22:52

Vyhorelo aj niekoľko neobývaných dovolenkových rezidencií.

Kybernetické útoky - autá

Fínsko opäť terčom kyberútoku. Po obrane či vláde hekeri udreli na parlament

09.08.2022 22:14

Fínska spravodajská služba varovala, že "Rusko má vôľu" ovplyvniť proces podávania žiadosti Fínska o členstvo v NATO.

Kara-Murza

Ruskému opozičníkovi Kara-Murzovi predĺžil súd väzbu

09.08.2022 21:44

Vo väzení je od apríla kvôli obvineniu z rozširovania "klamných informácií" o ruskej invázii na Ukrajinu.

Biden NATO

23. áno. Biden podpísal vstup Fínska a Švédska do NATO

09.08.2022 21:24

Potrebný je súhlas všetkých 30 členských krajín.

cudzinec

Nič nie je horšie,ako vláda zla,zrodeného z nenávisti a zákernosti.Nič nie je horšie,ako zverenie osudu národa do rúk neschopných ľudí s mesiášskym komplexom,ktorí sa spoja aj s Diablom,aby sa pomstili. Ako môže viesť spojenie s mafiou k potrestaniu mafie ?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,407
Celková čítanosť: 8654552x
Priemerná čítanosť článkov: 3596x

Autor blogu