Založ si blog

Nie, p. prezidentka – vinníkov treba nájsť a potrestať

Je celkom pochopiteľné,že prezidentka má strach z možných odhalení,súvisiacich s tragédiou v prešovskej väznici.Len slepý by nevidel tú záplavu klamstiev,ktorou sa prezentovali zodpovední … ktorí by v skutočne slušnej krajine nemali šancu prežiť vo funkcii do nového roka.

Treba nájsť a pomenovať vinníkov.Treba dôsledne prešetriť,koľko pravdy je na výpovediach “kajúcnikov” a pokiaľ klamali – neváhať ich poslať za mreže na doživotie.Áno,doživotie.Prečo ? Aktuálne sa nachádzame v núdzovom stave,čo okrem iného znamená aj zvýšené trestné sadzby.Ak to môže platiť pre malých zlodejíčkov,ktorým za škody nepatrnej hodnoty hrozili dlhoročné tresty odňatia slobody,tým skôr to musí platiť pre skorumpovaných ůradníkov,ktorí sa snažili zo svojich zločinov vyviniť (krivými ?) obvineniami iných.

Kto chce hovoriť o hanebnej ére vládnutia R.Fica a SMER-u,pripomeniem mu jediné – súčasná vláda mala byť podľa jej tvorcov hrádzou proti zneužívaniu postavenia,a napriek tomu dokázala za deväť mesiacov klesnúť tak hlboko,ako to spoločne nedokázali všetky vlády od roku 1990 !

Nič nedokáže túto skutočnosť ilustrovať lepšie,ako opakované invektívy premiéra – či už na adresu národa (čo si nikto z jeho predchodcov nedovolil),kritikov či obvinených (ale pred zákonom nevinných) ľudí z rôznej trestnej činnosti.Politika,ktorý sa dopustil toľkých prešľapov,že už dávno nemal byť vo svojej funkcii.

Áno,treba hľadať vinníkov.Denne zomierajú desiatky ľudí a treba nájsť zodpovedného,ktorý tento stav privodil nezodpovedným letným otvorením hraníc (pretože zbohatlícka verbež má svoje práva),či neskôr nastavil opatrenia tak,aby sa oligarchom zachovali ich zisky v čase vianočných a novoročných sviatkov.V čase,keď množstvo obyčajných ľudí sotva prežíva,sa vláda správala ako slúžka bohatých a vplyvných (a možno by stálo za zmienku aj pomenovanie pôvodu bohatstva mnohých z nich).

Chápem strach sluhov mocných.Pandémiu už dokázali zneužiť na profit svojich pánov … a majú strach z následkov.

No strach mali mať vtedy,keď sa tlačili do funkcií,na ktoré nemali schopnosti.Strach mali mať vtedy,keď skladali koalíciu za účasti ľudí s pochybným charakterom a minulosťou.Vtedy sa mali báť.

Chápem aj prezidentku.Osobu,ktorá nepochopila podstatu pozície,v ktorej sa nachádza.Nepochopila,že jej úlohou nie je servilnosť voči vláde,ale pozícia morálnej autority,ktorá vie rozlíšiť dobro a zlo.A vie ho aj v prípade potreby jasne a nahlas pomenovať.V tomto ohľade má však Slovensko smolu od prvých dní novodobej éry samostatnosti,pretože s postom prezidenta sa vždy kupčilo.

Kto chce riešiť problém,najprv musí odstrániť jeho príčiny.Každý deň vlády I.Matoviča a jeho trápnej verchušky (ktorá dokáže svojpomocne usvedčiť z klamstiev aj samu seba) spôsobuje štátu a národu nevyčísliteľné škody.Vytrácajú sa aj posledné známky slušnosti.A ľudia sa začínajú nenávidieť rovnako,ako tomu bolo za čias Mečiara.

Prezidentku,ktorá sa bojí nahlas pomenovať ZLO – nepotrebujeme.Možno by stálo za úvahu,či vôbec úrad prezidenta – potrebujeme.

 

 

 

 

Ohýbanie práva je slovenský štandard

26.01.2023

Koľko máš peňazí,toľko máš práv … povedal kedysi v 90.rokoch jeden známy advokát. A hovoril sa aj iný “vtip”,ako prišiel istý obvinený z podvodu za kamarátom právnikom a pýtal sa,čo sa dá robiť.Právnik sa ho opýtal,aká je škoda,ktorú mu dávajú za vinu.Tristotisíc korún,znela odpoveď.Právnik pokrčil plecami a prehodil Tak sa priprav,pôjdeš do [...]

Národ, ktorý na štát nedorástol …

22.01.2023

Samostatnosť je pre slovenský národ železnou guľou na nohe.Pevne prikovanou,nielen pohybu,ale aj mysleniu brániacou. Viete si predstaviť,že by Nemci mlčali pri výroku ůstavneho činiteľa o tom,ako je základným právom voleného funkcionára absolvovať celé volebné obdobie aj napriek tomu,že nie je schopný výkonu svojej funkcie a škodí štátu i národu ? Na Slovensku je [...]

A demokrati túžia po cenzúre …

05.01.2023

… aby zaliati lúčmi pravdy a pochopenia neskončili v kontajneri dejín ako klamári a darebáci. Nič nové,každá elita sa najviac bojí kritikov.O to viac,ak povedia pravdu a odhalia jej “maslo na plešine”. Besný pes z Trnavy útočí na každého,kto mu náhodou príde na myseľ.Nečudo,nikdy nebol iný,akurát armáda mocichtivých túžila po moci za každú cenu a tak bola [...]

Južná Kórea, Rusko, vojna na Ukrajine

ONLINE: Scholz kriticky o lietadlách pre Kyjev: Nesúťažme, kto ponúkne viac

30.01.2023 05:55

Nemecký kancelár Olaf Scholz sa kriticky vyjadril k debatám o dodaní lietadiel Ukrajine. Podľa neho sú samovoľné a je k tomu potrebná seriózna diskusia.

zelenskyj

Zelenskyj: Ukrajina potrebuje rýchlejšie dodávky zbraní

29.01.2023 21:55

Zelenskyj sa tiež vyjadril k účasti Ruska na olympijských hrách v Paríži v roku 2024.

Erdogan

Turecko by podľa Erdogana mohlo schváliť vstup do NATO pre Fínsko bez Švédska

29.01.2023 20:26

Turecko minulý týždeň odložilo na neurčito nové kolo rokovaní so Švédskom a Fínskom o schválení ich vstupu do Severoatlantickej aliancie.

273160688 1294091934388485 8413840614404756137 n

V noci môže byť do -15 stupňov, cez deň sa očakáva výrazné sneženie i vietor

29.01.2023 20:03

V pondelok môže silnejšie zafúkať na horách, ako aj na juhozápade Slovenska.

cudzinec

Nič nie je horšie,ako vláda zla,zrodeného z nenávisti a zákernosti.Nič nie je horšie,ako zverenie osudu národa do rúk neschopných ľudí s mesiášskym komplexom,ktorí sa spoja aj s Diablom,aby sa pomstili. Ako môže viesť spojenie s mafiou k potrestaniu mafie ?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,412
Celková čítanosť: 8892966x
Priemerná čítanosť článkov: 3687x

Autor blogu