Založ si blog

Keď žiadajú, čo sami nepoznajú . . . sú skôr na smiech

Kdesi som si prečítal čosi o vzájomnom rešpekte a úcte v politike.Nebudem menovať,nie je to podstatné.No zaujala ma jedna podstatná myšlienka – zo slovenskej politiky sa vytráca myšlienka služby národu 

Asi by som pri čítaní tej myšlienky vyprskol smiechom,keby nepôsobila trápne.Kedy a kto chcel slúžiť národu – a bohate stačí,ak vezmeme do úvahy obdobie od 1.januára 1990.A záver bude jednoduchý – národu chceli slúžiť vždy tí,ktorí aktuálne nemali moc.A národ vo svojej túbe po dobrom živote,alebo spravodlivosti zašiel tak ďaleko,že dal do rúk moc postupne – krstnému otcovi mafie,slúžke zahraničného záujmu,populistickému sociálne cítiacemu pokrytcovi a nakoniec – údajnému pacientovi viedenskej psychiatrie,o ktorom aj jeho vlastní (bývalí) spolupracovníci verejne prehlásili,že je sociopat.A ak by som naozaj chcel veriť,že niekomu predsa len záležalo na osude národa,zrejme to bol pán z Očovej,ktorému osud doprial pár mesiacov.

Slúžiť národu ? Úcta k protivníkovi ? Stovky diskusií na internete dokazujú pravý opak.Niet pochýb,že si záplavu trolov,ktorí útočia na tých,čo si dovolili nielen povedať svoj názor,ale ešte bol aj iný,si platia politické strany.Neverím,že by niekto len tak strávil denne desiatky hodín v diskusiách,naplnených permanentnými útokmi a provokáciami.Výsledkom je,že to nakoniec nezvládnu ani napadnutí a začnú oplácať rovnakou mincou.Nejaké pravidlá – zabudnite.

Výkrik z médiá o potrebe rešpektu a prejavu úcty vyznieva o to pokryteckejšie,že v identickej situácii pred niekoľkými rokmi rovnaké médium cielene vyvolávalo vášne … kde bol vtedy rešpekt ? Kde bola úcta ? Vtedy išlo o prevzatie moci (médiu) sympatickými „ľuďmi“,dnes ide o jej udržanie.Taká je pravá podstata výzvy k hodnotám.

Aký rešpekt a úcta môžu byť v spoločnosti,kde sa dlhodobo a beztrestne vynášajú informácie z vyšetrovacích spisov ? Aký rešpekt a úcta môžu byť v spoločnosti voči zákonom,keď na vysoké posty v rezorte spravodlivosti môžu kandidovať súdne trestané osoby ? Aký rešpekt a úcta môžu byť v spoločnosti,kde sa skoro nikto zo siedmej veľmoci nebúri voči tomu,že ústavný činiteľ označí svojich kritikov – za psov ? Aký rešpekt a úcta môžu byť v spoločnosti,kde sa dá post najvyššieho ústavného činiteľa de facto kúpiť ? Aký rešpekt a úcta môžu byť v spoločnosti,kde môžu byť na ústavných postoch alebo zotrvať vo verejných funkciách ľudia,usvedčení z kontaktov s mafiou ?

Slovenská spoločnosť je rokmi kleptokracie úplne zdeformovaná.Kedysi boli ľudia pobúrení,že niekto dal lekárovi kávu alebo stovku,dnes je úplne bežné,že vo verejných funkciách sú ľudia,ktorí si kúpili svoje akademické tituly,nevedia preukázať pôvod majetku,opakovane porušujú zákony – a chcú brániť národ pred tými,ktorí porušujú zákon (samozrejme seba z toho ušľachtilého cieľa vynechajú).Niet divu,však mnohí z nich by museli v takom prípade,ak by svoje slová mysleli vážne,zbaliť batôžtek a ísť zaklopať na bránu väznice.

Slovenská politika je o zneužití čohokoľvek na presadenie vlastného záujmu.

Ak by existoval čo i len zamak úcty človeka k človeku v slovenskej politike,dnes by viseli na štátnych budovách čierne zástavy.Ak by existoval zamak úcty človeka k človeku,súčasne so sprísnením kontrol na hraniciach okresov by prišla výzva v štýle „žijeme v ťažkej dobe,uctime si pamiatku zosnulého a jeho zásluhy o štát a národ tichou spomienkou v domácnostiach …„.Aj vtedy by mnohí pokladali sprísnenie kontrol za účelový krok,ktorý má zamedziť neželaným zhromaždeniam (o.i.majú bardi slušnosti aj strach z vlastného biča),ale premýšľajúca väčšina by podobné gesto ocenila.

Slovensko je však o niečom inom.A slovenská politika je len o záujmoch tých,čo sa v nej pohybujú.A pokiaľ sa náhodou nájde niekto,usvedčený z nechopnosti,alebo už na ňom tak veľmi svieti biľag hlúposti,že sa už nedá prehliadnuť – dostane zlatý padák v pobytu na skládke sebe podobných v Bruseli.

Rešpekt a úcta nemôžu existovať v spoločnosti ovládanej klamármi,pokrytcami,prisluhovačmi cudzieho záujmu,či pohrobkami dávneho zla.V takej spoločnosti môže existovať jediné – úpadok.

Ohýbanie práva je slovenský štandard

26.01.2023

Koľko máš peňazí,toľko máš práv … povedal kedysi v 90.rokoch jeden známy advokát. A hovoril sa aj iný “vtip”,ako prišiel istý obvinený z podvodu za kamarátom právnikom a pýtal sa,čo sa dá robiť.Právnik sa ho opýtal,aká je škoda,ktorú mu dávajú za vinu.Tristotisíc korún,znela odpoveď.Právnik pokrčil plecami a prehodil Tak sa priprav,pôjdeš do [...]

Národ, ktorý na štát nedorástol …

22.01.2023

Samostatnosť je pre slovenský národ železnou guľou na nohe.Pevne prikovanou,nielen pohybu,ale aj mysleniu brániacou. Viete si predstaviť,že by Nemci mlčali pri výroku ůstavneho činiteľa o tom,ako je základným právom voleného funkcionára absolvovať celé volebné obdobie aj napriek tomu,že nie je schopný výkonu svojej funkcie a škodí štátu i národu ? Na Slovensku je [...]

A demokrati túžia po cenzúre …

05.01.2023

… aby zaliati lúčmi pravdy a pochopenia neskončili v kontajneri dejín ako klamári a darebáci. Nič nové,každá elita sa najviac bojí kritikov.O to viac,ak povedia pravdu a odhalia jej “maslo na plešine”. Besný pes z Trnavy útočí na každého,kto mu náhodou príde na myseľ.Nečudo,nikdy nebol iný,akurát armáda mocichtivých túžila po moci za každú cenu a tak bola [...]

zelenskyj

Zelenskyj: Ukrajina potrebuje rýchlejšie dodávky zbraní

29.01.2023 21:55

Zelenskyj sa tiež vyjadril k účasti Ruska na olympijských hrách v Paríži v roku 2024.

Erdogan

Turecko by podľa Erdogana mohlo schváliť vstup do NATO pre Fínsko bez Švédska

29.01.2023 20:26

Turecko minulý týždeň odložilo na neurčito nové kolo rokovaní so Švédskom a Fínskom o schválení ich vstupu do Severoatlantickej aliancie.

273160688 1294091934388485 8413840614404756137 n

V noci môže byť do -15 stupňov, cez deň sa očakáva výrazné sneženie i vietor

29.01.2023 20:03

V pondelok môže silnejšie zafúkať na horách, ako aj na juhozápade Slovenska.

Eduard Heger, Richard Sulík, Boris Kollár

O dátume predčasných volieb sa má rozhodnúť v utorok. Kto chce skorší termín a komu vyhovuje až september?

29.01.2023 18:18

Boris Kollár a aj strana SaS už ale pripustili, že by mohli podporiť aj júnový termín. Prečo sa ponáhľať a aký je naopak argument na oddialenie predčasných volieb?

cudzinec

Nič nie je horšie,ako vláda zla,zrodeného z nenávisti a zákernosti.Nič nie je horšie,ako zverenie osudu národa do rúk neschopných ľudí s mesiášskym komplexom,ktorí sa spoja aj s Diablom,aby sa pomstili. Ako môže viesť spojenie s mafiou k potrestaniu mafie ?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,412
Celková čítanosť: 8892914x
Priemerná čítanosť článkov: 3687x

Autor blogu