Založ si blog

Za každým stromom nepriateľ . .. keď vládne paranoja a zbabelosť

Sulík je momentálne hlavným nepriateľom Matoviča.V podstate sa to dá celkom pochopiť.

Môžeme začať faktom,že Matovič sa radšej vzdá ústavnej väčšiny,než bude vládnuť s tikajúcou bombou pod zadkom.Môžeme pokračovať tým,že neschopnému premiérovi zachutila moc nad ľuďmi,a dnes je kombinovaná aj so strachom,aký bude jeho osud po jej strate.Môžeme pripomenúť nenávisť Matoviča od čias,keď vyliezol po chrbte Sulíka do parlamentu,ale nakoniec musel odísť a založiť svoj politický trabant.A môžeme skončiť nenávisťou,ktorú vyvoláva neskrytý odpor Sulíka voči návrhom a rozhodnutiam,ktoré prichádzajú od Matoviča.A šľahačkou na smradľavej torte môže byť fakt,že zásluhou Sulíka sa opäť pomaly rozpadá politický trabant s príznakom obyčajnosti,ktorý je len – obyčajným klamstvom.

Aká je vlastne pravá tvár I.Matoviča ? Možno to nikto nevie.Ale nedávno opakovali dvojdielny film s názvom Ikona,a nemôžem si pomôcť.Postava I.Komarova sa veľmi podobala (reálnej) postave slovenského premiéra.Rozdiel medzi nimi je len v možnostiach.Filmová postava ich mala nepochybne viac.A hlavne mala menej zábran pri odstraňovaní protivníkov.No spôsob myslenia by mohol byť identický – každý názorový oponent je nepriateľ.Každý,kto sa nepodriadi,je tiež nepriateľ.

Matovič má strach.Roztočil koleso osudu,ktoré nedokáže zastaviť.A vie veľmi dobre,že nič nie je tak nebezpečné,ako rozhnevaný ľud.A tak hľadá vinníkov,ktorých by mohol predhodiť zúrivému davu.Tradiční sa minuli bez žiadaného efektu,tak hľadá aj medzi tými,ktorí by mali byť spojencami.Tak to dopadne,keď vládne paranoja s podporou zbabelosti.Pretože zbabelcami sú všetci tí,ktorí sa namiesto skutkov jeho vystrájaniu prizerajú.A platí to bez rozdielu na členov koalície i opozície.

Pristavte vlaky pre amerických špiónov

15.03.2022

A ostaneme s torzom politických strán,rovno môžeme zrušiť úrad prezidenta a zrejme aj pribudne hviezdička na americkej zástave Ako oznámili kolaborujúce médiá,NAKA zadržala štyri kusy ruských špiónov.Súdiac podľa vrieskania médií,financovaných z rôznych pochybných (mimovládnych) zdrojov som čakal,že ruských špiónov bude aspoň plný kamión … nebol. Možno by bolo [...]

Čo proamerickí hlupáci nechápu …

14.03.2022

Je to jednoduché,hoci pre nich nepochopiteľné.Nechceme konflikty s kýmkoľvek v mene čohokoľvek … nechceme byť vazalmi,ale partnermi A súčasnosť hodnotíme optikou minulosti,pretože každá udalosť má svoje príčiny. Priklad – karibská kríza bola o amerických obavách z umiestnenia sovietskych rakiet na Kube,čo bolo priamou reakciou na americké rakety v Turecku. A [...]

Dokedy budete trpieť moc v rukách Pinocchia ?

13.03.2022

Komentáre k možnému vývoju konfliktu na Ukrajine vyvolávajú skôr znepokojenie,než dávajú obraz nejakej „reality“.A výkriky slovenskej vládnej verchušky pôsobia ako zúfalý krik pacientov uzatvoreného oddelenia psychiatrie. Možno to vyznie kruto,ale Slovensko už dávno nie je nezávislým štátom a vazalská zmluva s USA bola len zlatým klincom,potvrdzujúcim [...]

Margarita Simonian

Ak prehráme, skončíme všetci v Haagu. Propagandisti odhalili strach Kremľa

03.12.2022 03:53

Začali sa moskovské elity báť, že budú skladať účty za podiel na vojnových zločinoch? Alebo sa hlásne trúby Kremľa len snažia mobilizovať Rusov strašením, že po porážke nik z nich trestu neujde?

assange

Assange, ktorý čaká na vydanie do USA, sa obrátil na Európsky súd pre ľudské práva

02.12.2022 23:19

Americké orgány považujú Assangea za zverejnenie tajných informácií za nepriateľa štátu.

Matteo Salvini

V Taliansku pokračoval súd so Salvinim, vypovedala exministerka obrany

02.12.2022 22:50

Salvini ako minister vnútra v auguste 2019 odmietal šesť dní povoliť španielskej záchrannej lodi Open Arms so 147 migrantmi zakotviť v prístave Lampedusa.

Edward Snowden

Snowden dostal ruský pas, zložil prísahu vernosti Rusku

02.12.2022 20:40

Udelenie ruského občianstva Snowdena potešilo, pretože mu to zaistí ochranu pred možným vydaním do USA.

cudzinec

Nič nie je horšie,ako vláda zla,zrodeného z nenávisti a zákernosti.Nič nie je horšie,ako zverenie osudu národa do rúk neschopných ľudí s mesiášskym komplexom,ktorí sa spoja aj s Diablom,aby sa pomstili. Ako môže viesť spojenie s mafiou k potrestaniu mafie ?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,407
Celková čítanosť: 8825142x
Priemerná čítanosť článkov: 3666x

Autor blogu