Založ si blog

Za každým stromom nepriateľ . .. keď vládne paranoja a zbabelosť

Sulík je momentálne hlavným nepriateľom Matoviča.V podstate sa to dá celkom pochopiť.

Môžeme začať faktom,že Matovič sa radšej vzdá ústavnej väčšiny,než bude vládnuť s tikajúcou bombou pod zadkom.Môžeme pokračovať tým,že neschopnému premiérovi zachutila moc nad ľuďmi,a dnes je kombinovaná aj so strachom,aký bude jeho osud po jej strate.Môžeme pripomenúť nenávisť Matoviča od čias,keď vyliezol po chrbte Sulíka do parlamentu,ale nakoniec musel odísť a založiť svoj politický trabant.A môžeme skončiť nenávisťou,ktorú vyvoláva neskrytý odpor Sulíka voči návrhom a rozhodnutiam,ktoré prichádzajú od Matoviča.A šľahačkou na smradľavej torte môže byť fakt,že zásluhou Sulíka sa opäť pomaly rozpadá politický trabant s príznakom obyčajnosti,ktorý je len – obyčajným klamstvom.

Aká je vlastne pravá tvár I.Matoviča ? Možno to nikto nevie.Ale nedávno opakovali dvojdielny film s názvom Ikona,a nemôžem si pomôcť.Postava I.Komarova sa veľmi podobala (reálnej) postave slovenského premiéra.Rozdiel medzi nimi je len v možnostiach.Filmová postava ich mala nepochybne viac.A hlavne mala menej zábran pri odstraňovaní protivníkov.No spôsob myslenia by mohol byť identický – každý názorový oponent je nepriateľ.Každý,kto sa nepodriadi,je tiež nepriateľ.

Matovič má strach.Roztočil koleso osudu,ktoré nedokáže zastaviť.A vie veľmi dobre,že nič nie je tak nebezpečné,ako rozhnevaný ľud.A tak hľadá vinníkov,ktorých by mohol predhodiť zúrivému davu.Tradiční sa minuli bez žiadaného efektu,tak hľadá aj medzi tými,ktorí by mali byť spojencami.Tak to dopadne,keď vládne paranoja s podporou zbabelosti.Pretože zbabelcami sú všetci tí,ktorí sa namiesto skutkov jeho vystrájaniu prizerajú.A platí to bez rozdielu na členov koalície i opozície.

Mafiánsky štát

20.01.2021

Čo iné je možné kvalifikovať ako mafiánsky štát,kde vládnu koalíciu vytvorili – podvodníci s akademickými titulmi,pohrobkovia mafie 90.rokov,poskokovia pozemkových a daňových podvodníkov,či sluhovia (dnes uväzneného) mafiána … pod vedením sociopata ? A tu vlastne môžeme aj skončiť,pretože dnes v mafiánskom štáte žijeme.Chcete dôkaz ? Jeden za všetky [...]

HLAS pokrytectva do nebies nepoletí

20.01.2021

Pellegrini chce hlasovanie o predčasných voľbách.Ak pominieme fakt,že neoprávnene vykonáva poslanecký mandát v zastúpení neexistujúcej politickej strany,jeho návrh je nezmyselný a pokrytecký. Každá hodina Slovenska,strávená pod taktovkou neschopného a zjavne nevyrovnaného premiéra Matoviča je nielen tragédiou,ale spôsobuje aj nevyčísliteľné škody [...]

Vláda “Obyčajného Teroru” sa zapíše do dejín Slovenska

18.01.2021

Vládami teroru prešli rôzne krajiny počas rôznych období.Stačí spomenúť francúzsku revolúciu alebo hrôzovládu Stalina … obdobia,keď tyrani neváhali zaútočiť ani na vlastný národ. A Slovensko nemohlo ostať mimo tejto hanebnej kroniky dejín.Dnes máme aj my tyrana,ktorý v mene vlastného záujmu neváha pošliapať všetko a šliapať po všetkých,ktorí si dovolia [...]

Peniaze, euro, ekonomika

Tepličanom vracajú dane, ale len časť

23.01.2021 17:36

Obyvatelia Trenčianskych Teplíc dostávajú do rúk nové výmery daní. Radnica totiž neoprávnene vybrala od približne sedemtisíc ľudí vyššie dane.

Robert Fico

Nakupovanie Ag testov trnavskou firmou sa podľa Fica musí prešetriť

23.01.2021 14:00

Vicepremiérka a líderka strany Za ľudí Veronika Remišová tvrdí, že Slovensko nakupovalo testy za jednu z najlepších cien.

Andrej Danko

Danko žiada Matoviča o stretnutie k ruskej vakcíne proti covidu

23.01.2021 13:25

Podľa Danka môže prísť čas, že množstvo západných vakcín nebude stačiť a bude treba nakupovať vakcínu z východu.

pcr test, kloktanie, testovanie, covid, kovid,

Test kloktaním je podobne spoľahlivý ako výter

23.01.2021 13:17

Slaný roztok treba 30 sekúnd kloktať. Potom vypľuť do ampulky a zvyšok je na zdravotníkoch. Do 24 hodín SMS správou príde výsledok.

cudzinec

Nič nie je horšie,ako vláda zla,zrodeného z nenávisti a zákernosti.Nič nie je horšie,ako zverenie osudu národa do rúk neschopných ľudí s mesiášskym komplexom,ktorí sa spoja aj s Diablom,aby sa pomstili. Ako môže viesť spojenie s mafiou k potrestaniu mafie ?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,229
Celková čítanosť: 7387128x
Priemerná čítanosť článkov: 3314x

Autor blogu