Založ si blog

Každá palica má dva konce . . . aj Jankovskej

Nikto nespochybňuje,že Slovensko je dnes v područí pohrobkov mafie,sociopatov a ľudí,ktorí dostávajú funkcie za – držhubné … ale …

Ak sa p.Jankovská priznala k závažnej trestnej činnosti,nemá dôvod na zúfalstvo.Len padla tam,kde roky posielala iných a nepremýšľala nad tým,ako sa budú cítiť oni.A kto pozná,ako funguje slovenský “systém”,vie veľmi dobre,že od kapitalistického prevratu v novembri 1989,ktorého cieľom bolo rozkradnutie štátu a vytvorenie vrstvy nadľudí,boli cesty justície krivoľaké a obvykle slúžili mocným a bohatým.

Koľkým ľuďom Jankovská zničila život,aby vyhovela niekomu inému (alebo sebe),o tom bude vypovedať konečné rozhodnutie súdu v jej veci.Kto sa však pozrie na menoslov v partii,pohybujúcej sa okolo bývalej štátnej tajomníčky a sudkyne,asi si nebude robiť žiadne ilúzie.Škoda sa dá možno zaplatiť,ale roky života určite nie.A v súvislosti s inými nad tým nikdy nepremýšľala.

Vtedy stála nad nimi,bola pánom nad ich osudom a podľa útržkovitých informácií sa tak aj správala.

Každá palica má dva konce.V jej prípade držia druhý koniec nepriatelia,a niet pochýb,že využijú každú možnosť,aby ju v “zmysle” zákona potrestali.Po jej priznaní im stačí ísť v duchu litery zákona a aj tak sa ukazuje,že konečný výsledok bude (pre ňu) desivý.

Zaslúži si to ? Neviem.No isté je,že v prípade výkonu trestu by jej mali robiť spoločnosť aj tí zločinci,ktorí vedome ohrozili objektívnosť konania a nezávislosť súdu tým,že vynášali rôzne informácie a dehonestovali svoje oficiálne postavenie vyjadreniami,popierajúcimi základ právneho systému – právo na spravodlivý súd.Ilúzie si však nemusíme robiť.

Výsledkom včerajšej voľby špeciálneho prokurátora sa zásluhou poslancov NR SR zaradilo Slovensko definitívne medzi banánové republiky.A touto optikou budú mnohí vidieť akékoľvek rozhodnutie v prípade Jankovskej.

Každý vládca má svojho šaša (akurát nám nie je do smiechu)

22.01.2024

Matovič a Heger mali Remišovú,Fico má Šimkovičovú Dámy majú jedno spoločné – nedostatok výbavy na pochopenie vlastnej neschopnosti.Niekto s priemerným intelektom by reagoval diplomaticky.A priznal by kritikom právo nesúhlasiť.V prípade hlupáka príde arogancia.Niečo na štýl „Čo si to dovoľujete? Viete,kto som ja ?“ Pri hlupákoch sa dobre vládne.Alebo [...]

Kandidatúra A. Danka je drzosťou najhrubšieho zrna

21.01.2024

A len potvrdzuje, že úrad prezidenta je zbytočný.Namiesto osobností máme ponuku politických pobehajov. Čo neplatí len o Dankovi.Všimol si napríklad Korčok,ako vyzerá žiadosť o vstup na územie nášho „spojenca“ USA ? Američania cestujú na Slovensko bez obmedzení, Slováci pri ceste do USA musia súhlasiť so stratou práva na ochranu osobných údajov a zdieľaním [...]

Slaboduchí politickí „znalci“ práva

17.01.2024

Jeden nevie,že so zápisom v registri trestov nesmie byť prokurátorom.A druhý sa slaboducho vykrúca z povinnosti zotrvať na mieste nehody,ktorú spôsobil. Asi je najvyšší čas zrušiť inštitúcie, ktoré im dali osvedčenie o vzdelaní. A možno aj odobrať diplomy tým,ktorí ich príkazy prijímali a vykonávali. Odňatie funkcie nie je trest.Slušné by bolo odstúpenie, ale na [...]

kuleba

Cieľom Ruska je zničiť Ukrajinu, uviedol v OSN Kuleba. Rezolúcie sa nedočká, arabské krajiny si pamätajú

23.02.2024 23:45

Presne pred rokom Valné zhromaždenie drvivou väčšinou schválilo rezolúciu, ktorá vyzývala na okamžité stiahnutie ruského vojska z ukrajinského územia.

Russia Navalny

Navaľného tím ponúka 20-tisíc eur za informácie, ktoré objasnia politikovu smrť

23.02.2024 23:33

Zamestnanci väzenského tábora, kde si trest odpykával aj Navaľnyj, sa v roku 2022 pokúsili vydávať za samovraždu aj smrť väzňa, ktorý v skutočnosti zomrel na následky mučenia.

trump

Súd nariadil Trumpovi za nafukovanie majetku zaplatiť s úrokmi 454 miliónov dolárov

23.02.2024 22:38

Podľa sudcu firma Trump Organization niekoľko rokov vytvárala nepravdivé majetkové priznania v snahe zaistiť si lepšie podmienky na pôžičky alebo poistenie.

A-50

Rusom sme zostrelili ďalšie lietadlo za 350 miliónov dolárov, tvrdia Ukrajinci. Pred vojnou ich mali deväť

23.02.2024 21:04

"A-50 s volacím znakom Bajan dolietal! Blahoželáme okupantom k sviatku obrancov vlasti!" ironicky poznamenal ukrajinský veliteľ.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,443
Celková čítanosť: 9400383x
Priemerná čítanosť článkov: 3848x

Autor blogu