Založ si blog

Samovražda nie je streľba z praku, ale tragédia v každom prípade !

Pribudla ďalšia obeť v radoch stíhaných pre podozrenia z korupcie a iných trestných činov.Tentoraz je obeťou svedok,ktorý vypovedal aj proti M.Lučanskému.

Zvrhlosť diskusie,aká sa strhla pod aktuálnym článkom na portáli Aktuality.sk len dokazuje,aký je skutočný potenciál voličov súčasnej koalície a jej vodcu.Primitívne a bezohľadné príspevky na úrovni duševne chorých ľudí,inak sa to nedá pomenovať.

Počet samovrážd v súvislosti s hľadaním „spravodlivosti“ sa akosi zvyšuje.Dokonca aj medzi tými,ktorí mohli na základe svojich výpovedí počítať s miernejšími trestami.Čo je naozaj v pozadí takého rozhodnutia,akým je samovražda ?

Pud sebazáchovy je najsilnejším pocitom ktoréhokoľvek ľudského tvora.A na rozhodnutie o ukončení života treba vnútornú silu.Jednou vecou je uvažovanie o takomto kroku,niečím iným je naplnenie tejto úvahy.

Samovražda nie je streľba z praku ! Je to tragédia.A hoci súhlasím s názorom,že oveľa viac sily treba na prežitie nečakaných a ťažkých životných situácií,treba sa nad rastúcim počtom obetí,ktoré sú trestne stíhané,aj zamyslieť.Niečo nie je v poriadku.A aj keby išlo o zúfalý krok v snahe o záchranu majetku pred jeho konfiškáciou (ako naznačujú v mnohých diskusiách),aj tak treba podobnému konaniu brániť všetkými možnými prostriedkami.

Pokiaľ nepadne právoplatný rozsudok,je každý nevinný.A tak,ako sa dá tvrdiť,že niekto spáchal samovraždu,lebo nezvládol ťarchu viny,dá sa aj tvrdiť niečo iné.Napríklad – nezvládol neustály nátlak,aby (možno krivo) vypovedal voči tým,ktorých by súčasná vládna moc chcela vidieť za mrežami.Všetko je len otázkou uhla pohľadu.A nič na tom nemení ani fakt,že nejeden politik by sa dokonale vynímal za mrežami niektorej väznice.

Každý vládca má svojho šaša (akurát nám nie je do smiechu)

22.01.2024

Matovič a Heger mali Remišovú,Fico má Šimkovičovú Dámy majú jedno spoločné – nedostatok výbavy na pochopenie vlastnej neschopnosti.Niekto s priemerným intelektom by reagoval diplomaticky.A priznal by kritikom právo nesúhlasiť.V prípade hlupáka príde arogancia.Niečo na štýl „Čo si to dovoľujete? Viete,kto som ja ?“ Pri hlupákoch sa dobre vládne.Alebo [...]

Kandidatúra A. Danka je drzosťou najhrubšieho zrna

21.01.2024

A len potvrdzuje, že úrad prezidenta je zbytočný.Namiesto osobností máme ponuku politických pobehajov. Čo neplatí len o Dankovi.Všimol si napríklad Korčok,ako vyzerá žiadosť o vstup na územie nášho „spojenca“ USA ? Američania cestujú na Slovensko bez obmedzení, Slováci pri ceste do USA musia súhlasiť so stratou práva na ochranu osobných údajov a zdieľaním [...]

Slaboduchí politickí „znalci“ práva

17.01.2024

Jeden nevie,že so zápisom v registri trestov nesmie byť prokurátorom.A druhý sa slaboducho vykrúca z povinnosti zotrvať na mieste nehody,ktorú spôsobil. Asi je najvyšší čas zrušiť inštitúcie, ktoré im dali osvedčenie o vzdelaní. A možno aj odobrať diplomy tým,ktorí ich príkazy prijímali a vykonávali. Odňatie funkcie nie je trest.Slušné by bolo odstúpenie, ale na [...]

kuleba

Cieľom Ruska je zničiť Ukrajinu, uviedol v OSN Kuleba. Rezolúcie sa nedočká, arabské krajiny si pamätajú

23.02.2024 23:45

Presne pred rokom Valné zhromaždenie drvivou väčšinou schválilo rezolúciu, ktorá vyzývala na okamžité stiahnutie ruského vojska z ukrajinského územia.

Russia Navalny

Navaľného tím ponúka 20-tisíc eur za informácie, ktoré objasnia politikovu smrť

23.02.2024 23:33

Zamestnanci väzenského tábora, kde si trest odpykával aj Navaľnyj, sa v roku 2022 pokúsili vydávať za samovraždu aj smrť väzňa, ktorý v skutočnosti zomrel na následky mučenia.

trump

Súd nariadil Trumpovi za nafukovanie majetku zaplatiť s úrokmi 454 miliónov dolárov

23.02.2024 22:38

Podľa sudcu firma Trump Organization niekoľko rokov vytvárala nepravdivé majetkové priznania v snahe zaistiť si lepšie podmienky na pôžičky alebo poistenie.

A-50

Rusom sme zostrelili ďalšie lietadlo za 350 miliónov dolárov, tvrdia Ukrajinci. Pred vojnou ich mali deväť

23.02.2024 21:04

"A-50 s volacím znakom Bajan dolietal! Blahoželáme okupantom k sviatku obrancov vlasti!" ironicky poznamenal ukrajinský veliteľ.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,443
Celková čítanosť: 9400263x
Priemerná čítanosť článkov: 3848x

Autor blogu