Založ si blog

Bigotní veriaci a absencia sebakritiky

Stretnutie s bigotným veriacim je pohroma pre celé okolie.Ak sa dostane k moci,je to pohroma pre celý štát.

Bigotný veriaci hodnotí všetko optikou svojej “viery”.Zámerne v úvodzovkách,pretože viera je preňho len prostriedkom,ako dosiahnuť svoj cieľ a vyhnúť sa zodpovednosti.Funguje to jednoducho – od pondelka do soboty ide za svojim cieľom bez ohľadu na iných,v nedeľu sa honosne predvedie v predných laviciach svojho svätostánku a “úprimne” ľutuje svoje hriechy.No ak budete chcieť,aby vyvodil voči sebe zodpovednosť za problémy a škody,ktoré spôsobil – nedočkáte sa.Jemu bolo predsa odpustené,takže všetko je v poriadku a život ide ďalej.

Dokonalou ilustráciou tohoto druhu sú ľudia v politike.Chyby nepriznávajú a ak predsa,tak ich predsa “úprimne” oľutovali,a divia sa,čo to ten zvrátený svet vlastne od nich žiada …

Zodpovednosť a sebakritika,to sú termíny pre tých druhých.Tolerancia ? Len slovo,ktoré sa vzťahuje len k ich potrebám.Svoje “presvedčenie” bezohľadne vnucujú iným,a v okamihu získania moci sa prejavia vytvorením pravidiel,ktorými iných donútia,aby naplnili ich víziu sveta.Tú jedinú správnu víziu.A vtedy vedia ospravedlniť aj zločin,ak je v mene ich vízie.Nejeden to označí bojom za správnu vec.

Slovensko dnes trpí pod diktatúrou bigotných veriacich.Žiadny názor neuznávajú,ak to nie je ich názor a nie je prostriedkom na naplnenie ich záujmu.Čľapkajú sa v mori vlastnej geniality a všetci ostatní pre nich neexistujú.Za obeťami svojej geniality zásadne netrúchlia,a ak áno,tak len pre lepší obraz v očiach verejnosti.V záujme udržania moci.

Dokonalou vzorkou bigotných veriacich sú na Slovensku členovia a predstavitelia vládnej koalície.Za nič nemôžu,všetko je zavinené inými a oni sami inak nemohli.

Kto roky sledoval správanie a výroky aktuálneho premiéra na facebooku,alebo videá na YouTube z produkcie ministra zdravotníctva,nemôže týchto ľudí pokladať za spôsobilých na riadenie štátu.V prípade ministra zdravotníctva sa dá konštatovať,že svojim konaním dal konečný dôvod na odluku cirkvi od štátu.A nielen na to.Jeho správanie by malo byť dostatočným dôvodom na preskúmanie zmlúv s Vatikánom a ich zrušenie.

Charakter bigotných veriacich je rovnako ohybný ako chrbtica politika.A pochybujem,že niekto potrebuje na Slovensku akúkoľvek formu reinkarnovanej inkvizície.

Propaganda neoboľševických kreatúr alebo …

04.06.2023

… trápenie krajiny,kde dnes na Slovensku znamenalo u nich pred týždňom,či skôr storočím. A vraj pospolitá Slovač podlieha ruskej propagande,kričia nielen médiá,ale aj neslávne známy plešatý Tarzan Jarko z rodu obyčajných dezolátov.Ako to teda je ? Keby sprostosť v poslednej vláde nekvitla (ešte šťastie,že nemôže nadnášať,lebo ministerku a podpredsedníčku vlády [...]

Pri sprostom voličovi sú voľby zbytočné

14.04.2023

Sledujúc prieskumy verejnej mienky a diskusie na sociálnych sieťach som dospel k záveru,že voľby nepotrebujeme. Slovenský volič má možno v hlave guláš,no skôr poriadne “nasraté”.Prieskumy hovoria jasne.Ani záplava káuz,klamstiev a sprostosti v priamom prenose ho nezobudila.Naďalej dôveruje tým,ktorí si s ním a jeho životom pravidelne vytierajú zadok. Prieskumy zatiaľ [...]

Dezinformačný valec alebo rusko-poľské vzťahy inak … ačodebilizmus v praxi

09.04.2023

Z niekdajšej poľsko-litovskej únie ostali len spomienky a dejiny.Dejiny štátu,kde sa kráľ volil a platili len jednohlasne podporené návrhy. Katyň a povraždení poľskí dôstojníci.Z archívu ČTK vystrekol gejzír účelovej propagandy.Asi im nikto nepovedal,že kdesi po boľševickej revolúcii si ktosi vo Varšave uvedomil ideálny čas na nejaké možné územné zisky a naivne [...]

Ukrajina Rusko vojna Charkov útok uarus

Moskva spätne vykupuje z Mjanmarska a Indie diely pre tanky a rakety

05.06.2023 22:26

V colných dokladoch sa uvádza, že položky boli „vrátené“ do Ruska, pretože boli chybné.

Robert Fico, Brusel, summit EÚ-Turecko

Hrozí Smeru vylúčenie z frakcie európskych socialistov? Podľa europoslanca Bilčíka príde k ráznej reakcii Bruselu

05.06.2023 20:00

Na Roberta Fica nemusí nikto žalovať. V Bruseli dobre vedia, kto je zač, hovorí europoslanec Vladimír Bilčík.

Lucia Ďuriš Nicholsonová, Eduard Heger

Politológ Štefančík: Nicholsonová môže byť klesajúcej strane Demokrati na príťaž

05.06.2023 20:00

Predvolebné spájanie sa môže podľa politológa Hegerovým Demokratom vypomstiť.

búrka, lejak, dážď

Na utorok vydali výstrahy pred búrkami, platia pre celé Slovensko

05.06.2023 19:14

Na západe krajiny platí výstraha SHMÚ už od polnoci.

cudzinec

Nič nie je horšie,ako vláda zla,zrodeného z nenávisti a zákernosti.Nič nie je horšie,ako zverenie osudu národa do rúk neschopných ľudí s mesiášskym komplexom,ktorí sa spoja aj s Diablom,aby sa pomstili. Ako môže viesť spojenie s mafiou k potrestaniu mafie ?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,420
Celková čítanosť: 9088226x
Priemerná čítanosť článkov: 3755x

Autor blogu