Založ si blog

Bigotní veriaci a absencia sebakritiky

Stretnutie s bigotným veriacim je pohroma pre celé okolie.Ak sa dostane k moci,je to pohroma pre celý štát.

Bigotný veriaci hodnotí všetko optikou svojej “viery”.Zámerne v úvodzovkách,pretože viera je preňho len prostriedkom,ako dosiahnuť svoj cieľ a vyhnúť sa zodpovednosti.Funguje to jednoducho – od pondelka do soboty ide za svojim cieľom bez ohľadu na iných,v nedeľu sa honosne predvedie v predných laviciach svojho svätostánku a “úprimne” ľutuje svoje hriechy.No ak budete chcieť,aby vyvodil voči sebe zodpovednosť za problémy a škody,ktoré spôsobil – nedočkáte sa.Jemu bolo predsa odpustené,takže všetko je v poriadku a život ide ďalej.

Dokonalou ilustráciou tohoto druhu sú ľudia v politike.Chyby nepriznávajú a ak predsa,tak ich predsa “úprimne” oľutovali,a divia sa,čo to ten zvrátený svet vlastne od nich žiada …

Zodpovednosť a sebakritika,to sú termíny pre tých druhých.Tolerancia ? Len slovo,ktoré sa vzťahuje len k ich potrebám.Svoje “presvedčenie” bezohľadne vnucujú iným,a v okamihu získania moci sa prejavia vytvorením pravidiel,ktorými iných donútia,aby naplnili ich víziu sveta.Tú jedinú správnu víziu.A vtedy vedia ospravedlniť aj zločin,ak je v mene ich vízie.Nejeden to označí bojom za správnu vec.

Slovensko dnes trpí pod diktatúrou bigotných veriacich.Žiadny názor neuznávajú,ak to nie je ich názor a nie je prostriedkom na naplnenie ich záujmu.Čľapkajú sa v mori vlastnej geniality a všetci ostatní pre nich neexistujú.Za obeťami svojej geniality zásadne netrúchlia,a ak áno,tak len pre lepší obraz v očiach verejnosti.V záujme udržania moci.

Dokonalou vzorkou bigotných veriacich sú na Slovensku členovia a predstavitelia vládnej koalície.Za nič nemôžu,všetko je zavinené inými a oni sami inak nemohli.

Kto roky sledoval správanie a výroky aktuálneho premiéra na facebooku,alebo videá na YouTube z produkcie ministra zdravotníctva,nemôže týchto ľudí pokladať za spôsobilých na riadenie štátu.V prípade ministra zdravotníctva sa dá konštatovať,že svojim konaním dal konečný dôvod na odluku cirkvi od štátu.A nielen na to.Jeho správanie by malo byť dostatočným dôvodom na preskúmanie zmlúv s Vatikánom a ich zrušenie.

Charakter bigotných veriacich je rovnako ohybný ako chrbtica politika.A pochybujem,že niekto potrebuje na Slovensku akúkoľvek formu reinkarnovanej inkvizície.

Sklamaný pätolízač Korčok perlil . ..

07.04.2024

Severoatlantický sluha Korčok to nezvládol. Aj tak prezidenta nepotrebujeme.Je hanbou,že nie sme schopní nájsť skutočné osobnosti. Na vlastný štát sme nedorástli….

Vysvetlenie pre ochranárske „trúby“

20.03.2024

Hlavne pre jedného magora Erika. Skúste napchať do 2-izbového bytu dvadsať ľudí.Stačí na pár dní.A pochopíte (ak máte čím),že potrebujete pomoc psychiatra. Slovensko nie je nafukovacie, v knihách nájdete,aké územie potrebuje jeden dospelý medveď. Na vaše sprosté rady,čo strčiť do záhrady,aby tam nechodili medvede,si nájdite seberovných magorov. A choďte príkladom [...]

Každý vládca má svojho šaša (akurát nám nie je do smiechu)

22.01.2024

Matovič a Heger mali Remišovú,Fico má Šimkovičovú Dámy majú jedno spoločné – nedostatok výbavy na pochopenie vlastnej neschopnosti.Niekto s priemerným intelektom by reagoval diplomaticky.A priznal by kritikom právo nesúhlasiť.V prípade hlupáka príde arogancia.Niečo na štýl „Čo si to dovoľujete? Viete,kto som ja ?“ Pri hlupákoch sa dobre vládne.Alebo [...]

nemecko, polícia, polizei

Nemecká polícia zastrelila muža, ktorý sa s mačetou vyhrážal v knižnici

23.04.2024 23:40

Podľa vyhlásenia bol tento muž polícii známy už skôr. Jeho motív vyhrážania sa v knižnici zatiaľ nie je objasnený.

Systém Patriot, PVO

Le Monde: Mnohé krajiny EÚ sa nechcú s Kyjevom deliť o svoju protivzdušnú obranu

23.04.2024 21:45

Šéfovia vlád jednotlivých krajín si dávali dobrý pozor, aby neurobili žiadny konkrétny sľub.

Izrael Palestína Gaza Hamas Rukojemníci Prepustenie

Vojna v Gaze trvá 200 dní. Izrael zosilnil údery, nariadil nové evakuácie na severe

23.04.2024 20:55

Ostreľovanie severu palestínskeho územia bolo za posledný deň jedno z najintenzívnejších od začiatku vojny.

USA Izrael Gaza univerzity protesty

Polícia zatýkala na pro-palestínskych protestoch na univerzite v New Yorku

23.04.2024 19:49

Biely dom antisemitské vyjadrenia počas študentských protestov na viacerých univerzitách slovne odsúdil.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,445
Celková čítanosť: 9460997x
Priemerná čítanosť článkov: 3870x

Autor blogu