Založ si blog

Bigotní veriaci a absencia sebakritiky

Stretnutie s bigotným veriacim je pohroma pre celé okolie.Ak sa dostane k moci,je to pohroma pre celý štát.

Bigotný veriaci hodnotí všetko optikou svojej “viery”.Zámerne v úvodzovkách,pretože viera je preňho len prostriedkom,ako dosiahnuť svoj cieľ a vyhnúť sa zodpovednosti.Funguje to jednoducho – od pondelka do soboty ide za svojim cieľom bez ohľadu na iných,v nedeľu sa honosne predvedie v predných laviciach svojho svätostánku a “úprimne” ľutuje svoje hriechy.No ak budete chcieť,aby vyvodil voči sebe zodpovednosť za problémy a škody,ktoré spôsobil – nedočkáte sa.Jemu bolo predsa odpustené,takže všetko je v poriadku a život ide ďalej.

Dokonalou ilustráciou tohoto druhu sú ľudia v politike.Chyby nepriznávajú a ak predsa,tak ich predsa “úprimne” oľutovali,a divia sa,čo to ten zvrátený svet vlastne od nich žiada …

Zodpovednosť a sebakritika,to sú termíny pre tých druhých.Tolerancia ? Len slovo,ktoré sa vzťahuje len k ich potrebám.Svoje “presvedčenie” bezohľadne vnucujú iným,a v okamihu získania moci sa prejavia vytvorením pravidiel,ktorými iných donútia,aby naplnili ich víziu sveta.Tú jedinú správnu víziu.A vtedy vedia ospravedlniť aj zločin,ak je v mene ich vízie.Nejeden to označí bojom za správnu vec.

Slovensko dnes trpí pod diktatúrou bigotných veriacich.Žiadny názor neuznávajú,ak to nie je ich názor a nie je prostriedkom na naplnenie ich záujmu.Čľapkajú sa v mori vlastnej geniality a všetci ostatní pre nich neexistujú.Za obeťami svojej geniality zásadne netrúchlia,a ak áno,tak len pre lepší obraz v očiach verejnosti.V záujme udržania moci.

Dokonalou vzorkou bigotných veriacich sú na Slovensku členovia a predstavitelia vládnej koalície.Za nič nemôžu,všetko je zavinené inými a oni sami inak nemohli.

Kto roky sledoval správanie a výroky aktuálneho premiéra na facebooku,alebo videá na YouTube z produkcie ministra zdravotníctva,nemôže týchto ľudí pokladať za spôsobilých na riadenie štátu.V prípade ministra zdravotníctva sa dá konštatovať,že svojim konaním dal konečný dôvod na odluku cirkvi od štátu.A nielen na to.Jeho správanie by malo byť dostatočným dôvodom na preskúmanie zmlúv s Vatikánom a ich zrušenie.

Charakter bigotných veriacich je rovnako ohybný ako chrbtica politika.A pochybujem,že niekto potrebuje na Slovensku akúkoľvek formu reinkarnovanej inkvizície.

Kiskostrana skončí podľa zásluh . ..

08.06.2021

Hoci médiá plačú nad osudom kiskostrany pod vedením všeodborníčky Remišovej,koniec bude zaslúžený. Trójsky kôň OĽANO splnil úlohu a zničí konkurenciu.Škoda,že záujem Slovenska nie je nad túžbou blbcov po moci Ak by to bolo inak,nesedeli by so šéfkou Za (našich) ľudí ani na zastávke MHD

Bystrické “zátišie” s dierami

01.06.2021

Križovatka ciest medzi Strieborným námestím a výjazdom k nemocnici,respektíve na Hušták … to je doslova balada na neschopnosť mestských radných. Nech sa vodič snaží akokoľvek,vždy trafí niektorú z hlbokých dier na ceste a poriadne ho vytrasú nerovnosti.Križovatka je nebezpečná na prejazd akoukoľvek rýchlosťou,no napriek tomu sa nič nedeje. Vari to nevadí [...]

Kto pozametá Mikulca na črepy rozbitého ? ??

30.05.2021

Exministerka Saková rozbila v diskusii na Markíze ministra Mikulca na márne kúsky.Nečudo,keď pán minister nemá ani potuchy o význame slov – fakt,dôkaz,obvinenie,tvrdenie … A ministrovi asi nikto nepovedal ani to,ak niekomu hrozí vysoký trest alebo naopak sa nadéja v zhovievavosť spravodlivosti,bez problémov povie hocičo – ak si tým pomôže.Smutné je,ak niekto [...]

Karlov most / Praha /

Prahu zvolili za najkrajšie mesto planéty

19.09.2021 21:40

Hodnotenie rebríčka sa zakladá na ankete medzi 27-tisíc ľuďmi na celom svete.

Rusko voľby Štátna duma parlament

Víťazom volieb do ruskej Dumy je Jednotné Rusko

19.09.2021 20:29, aktualizované: 20:33

Vládna strana získala 45,2 percenta hlasov.

Poľsko, Bielorusko, migranti

Na hranici Poľska s Bieloruskom našli v nedeľu tri mŕtve telá

19.09.2021 20:03, aktualizované: 20:43

Podľa poľského úradu existujú indície, že ide s najväčšou pravdepodobnosťou o nelegálnych prisťahovalcov.

Španielsko sopka La Palma erupcia

Na ostrove La Palma vybuchla sopka La Cumbre Vieja

19.09.2021 18:41

Záchranné zložky dostali pokyn, aby boli v prípade potreby pripravené evakuovať asi tisíc ľudí.

cudzinec

Nič nie je horšie,ako vláda zla,zrodeného z nenávisti a zákernosti.Nič nie je horšie,ako zverenie osudu národa do rúk neschopných ľudí s mesiášskym komplexom,ktorí sa spoja aj s Diablom,aby sa pomstili. Ako môže viesť spojenie s mafiou k potrestaniu mafie ?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,322
Celková čítanosť: 8028089x
Priemerná čítanosť článkov: 3457x

Autor blogu