Založ si blog

Bigotní veriaci a absencia sebakritiky

Stretnutie s bigotným veriacim je pohroma pre celé okolie.Ak sa dostane k moci,je to pohroma pre celý štát.

Bigotný veriaci hodnotí všetko optikou svojej “viery”.Zámerne v úvodzovkách,pretože viera je preňho len prostriedkom,ako dosiahnuť svoj cieľ a vyhnúť sa zodpovednosti.Funguje to jednoducho – od pondelka do soboty ide za svojim cieľom bez ohľadu na iných,v nedeľu sa honosne predvedie v predných laviciach svojho svätostánku a “úprimne” ľutuje svoje hriechy.No ak budete chcieť,aby vyvodil voči sebe zodpovednosť za problémy a škody,ktoré spôsobil – nedočkáte sa.Jemu bolo predsa odpustené,takže všetko je v poriadku a život ide ďalej.

Dokonalou ilustráciou tohoto druhu sú ľudia v politike.Chyby nepriznávajú a ak predsa,tak ich predsa “úprimne” oľutovali,a divia sa,čo to ten zvrátený svet vlastne od nich žiada …

Zodpovednosť a sebakritika,to sú termíny pre tých druhých.Tolerancia ? Len slovo,ktoré sa vzťahuje len k ich potrebám.Svoje “presvedčenie” bezohľadne vnucujú iným,a v okamihu získania moci sa prejavia vytvorením pravidiel,ktorými iných donútia,aby naplnili ich víziu sveta.Tú jedinú správnu víziu.A vtedy vedia ospravedlniť aj zločin,ak je v mene ich vízie.Nejeden to označí bojom za správnu vec.

Slovensko dnes trpí pod diktatúrou bigotných veriacich.Žiadny názor neuznávajú,ak to nie je ich názor a nie je prostriedkom na naplnenie ich záujmu.Čľapkajú sa v mori vlastnej geniality a všetci ostatní pre nich neexistujú.Za obeťami svojej geniality zásadne netrúchlia,a ak áno,tak len pre lepší obraz v očiach verejnosti.V záujme udržania moci.

Dokonalou vzorkou bigotných veriacich sú na Slovensku členovia a predstavitelia vládnej koalície.Za nič nemôžu,všetko je zavinené inými a oni sami inak nemohli.

Kto roky sledoval správanie a výroky aktuálneho premiéra na facebooku,alebo videá na YouTube z produkcie ministra zdravotníctva,nemôže týchto ľudí pokladať za spôsobilých na riadenie štátu.V prípade ministra zdravotníctva sa dá konštatovať,že svojim konaním dal konečný dôvod na odluku cirkvi od štátu.A nielen na to.Jeho správanie by malo byť dostatočným dôvodom na preskúmanie zmlúv s Vatikánom a ich zrušenie.

Charakter bigotných veriacich je rovnako ohybný ako chrbtica politika.A pochybujem,že niekto potrebuje na Slovensku akúkoľvek formu reinkarnovanej inkvizície.

Pristavte vlaky pre amerických špiónov

15.03.2022

A ostaneme s torzom politických strán,rovno môžeme zrušiť úrad prezidenta a zrejme aj pribudne hviezdička na americkej zástave Ako oznámili kolaborujúce médiá,NAKA zadržala štyri kusy ruských špiónov.Súdiac podľa vrieskania médií,financovaných z rôznych pochybných (mimovládnych) zdrojov som čakal,že ruských špiónov bude aspoň plný kamión … nebol. Možno by bolo [...]

Čo proamerickí hlupáci nechápu …

14.03.2022

Je to jednoduché,hoci pre nich nepochopiteľné.Nechceme konflikty s kýmkoľvek v mene čohokoľvek … nechceme byť vazalmi,ale partnermi A súčasnosť hodnotíme optikou minulosti,pretože každá udalosť má svoje príčiny. Priklad – karibská kríza bola o amerických obavách z umiestnenia sovietskych rakiet na Kube,čo bolo priamou reakciou na americké rakety v Turecku. A [...]

Dokedy budete trpieť moc v rukách Pinocchia ?

13.03.2022

Komentáre k možnému vývoju konfliktu na Ukrajine vyvolávajú skôr znepokojenie,než dávajú obraz nejakej „reality“.A výkriky slovenskej vládnej verchušky pôsobia ako zúfalý krik pacientov uzatvoreného oddelenia psychiatrie. Možno to vyznie kruto,ale Slovensko už dávno nie je nezávislým štátom a vazalská zmluva s USA bola len zlatým klincom,potvrdzujúcim [...]

Lesný požiar

Horúčavy rozdúchali požiare aj v Bulharsku, úrady vyhlásili stav núdze

09.08.2022 22:52

Vyhorelo aj niekoľko neobývaných dovolenkových rezidencií.

Kybernetické útoky - autá

Fínsko opäť terčom kyberútoku. Po obrane či vláde hekeri udreli na parlament

09.08.2022 22:14

Fínska spravodajská služba varovala, že "Rusko má vôľu" ovplyvniť proces podávania žiadosti Fínska o členstvo v NATO.

Kara-Murza

Ruskému opozičníkovi Kara-Murzovi predĺžil súd väzbu

09.08.2022 21:44

Vo väzení je od apríla kvôli obvineniu z rozširovania "klamných informácií" o ruskej invázii na Ukrajinu.

Biden NATO

23. áno. Biden podpísal vstup Fínska a Švédska do NATO

09.08.2022 21:24

Potrebný je súhlas všetkých 30 členských krajín.

cudzinec

Nič nie je horšie,ako vláda zla,zrodeného z nenávisti a zákernosti.Nič nie je horšie,ako zverenie osudu národa do rúk neschopných ľudí s mesiášskym komplexom,ktorí sa spoja aj s Diablom,aby sa pomstili. Ako môže viesť spojenie s mafiou k potrestaniu mafie ?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,407
Celková čítanosť: 8654572x
Priemerná čítanosť článkov: 3596x

Autor blogu