Odkaz koalície občanom: Vaše životy sú nám ľahostajné

„Bože, keď to všetko rozvážim, potom sa mi každý dnešný štát javí len ako zrada boháčov, ktorí pod zámienkou spoločného blaha sledujú svoje vlastné výhody a všakovakými úskokmi sa usilujú len o to, aby si zabezpečili vlastníctvo všetkého, čo neoprávnene získali, a aby prácu chudoby získali a vyťažili za najmenšiu možnú odmenu. Takéto podarené ustanovenia zriaďujú bohatí v mene celku, teda aj chudobných, a nazývajú ich zákony.“ (Thomas More)

 

Napriek stáročiam,ktoré uplynuli,je vyššie uvedený citát stále aktuálny a jeho autor ním predbehol dobu.A dokonale ilustruje aj súčasné dianie na Slovensku,kde sú ľudské životy nepodstatné v porovnaní s hodnotou spojenectva s úniou.

Presne tou úniou,ktorej najvyššie posty zastávali ľudia,podozriví vo vlastných krajinách z rôznych nezákonných prešľapov,alkoholici alebo bábky vo vymyslených funkciách (ilustrujúce fiktívny štátny celok).Presne tým spolkom,kde sú jedinými hodnotami moc a peniaze.

 

Podaj prst vagabundovi a zobudíš sa bez ruky

Na začiatku bol výkrik o boji za slobodu a na konci sú kamery v uliciach a biometrické údaje v dokladoch.Ale neklamali – o slobodu naozaj išlo.Ich slobodu.Nikdy neriskovať väzenie za príživu.Môcť slobodne a neobmedzene žiť na účet iných.A nikdy neprísť o slobodu v dôsledku zodpovednosti za vlastné rozhodnutia.

Základnou zručnosťou politika je rýchle spoznanie hlupákov.A hlupákom je každý,kto ho nevolí.

Súdiac podľa Slovenska,dnes by už nemal mať volebné právo nikto.Múdri a vzdelaní preto,že volili tých,ktorí neskôr rozpredali všetko,čo malo hodnotu (a oni nevedeli riadiť).A hlúpi preto,lebo dajú svoj hlas hocikomu,ak sa im jeho slová páčia.Kto je vlastne múdry a kto hlúpy ?

Za zabitie jedného človeka skončil už nejeden vrah na popravisku.Za zabitie tisícov skončili mnohí v učebniciach … a mnohí hľadali príčiny,ale báli sa hľadať (či ukázať) vraha

A vrahom nie je len ten,kto stlačí spúšť … ale je ním aj ten,kto v mene vlastného záujmu mlčí o tom,kto je vrah.

Denne nám zomierajú stovky ľudí a členov koalície zaujíma len to,ako sa budú na Slovensko pozerať “spojenci” v únii.Vôbec neriešia,či spolupráca s niekým iným môže zachrániť ľudské životy.Aký je teda ich odkaz ľudu ?

Vaše životy sú nám ľahostajné,ak je Brusel spokojný.Ste spokojní ? Už konečne chápete,prečo je zločinom proti národu,ak sa niekto vo verejnej funkcii buchne po hrudi,že – je Európan (a na svoj slovenský pôvod si možno spomenie) ? Veď Vám oznamuje,že za Vaše peniaze slúži niekomu inému (a pokojne aj proti Vám,Vašej rodine,Vašim deťom) !

 

 

 

 

Ako sa dostalo násilie do ulíc ? Cez (nekontrolované) médiá

23.01.2025

Svojho času nevedela rada pre rozhlasové a televízne vysielanie riešiť triviálny problém – násilie na televíznych obrazovkách,prezentované 24 hodín denne,hoci zákon obmedzoval priestor pre tieto “diela” na čas medzi 22,00-6,00 Dnes nesieme následky.Narušené osoby siahajú po zbrani,ak nevedia žiť samé so sebou.A obete pribúdajú.Samozrejme,po zbytočnej tragédii [...]

Keď štát nemá, oderie chudákov …

09.01.2025

A tak si idete pár dní po začiatku novèho roka kúpiť obľúbený sirup a zistíte,že 3% na DPH sa zmenia na závratný rozdiel – z ceny 1,85€ je zrazu 3,50€ ! Štát nemá … a čo tak zdaniť rôzne zahraničné spoločnosti ? Nedá sa,majú výnimky.Slovač nemá výnimky,tá je na Slovensku ako ovca na odratie.Akoby ani sem nepatrila. Nechceme ruský kurz,vrieskajú [...]

Sklamaný pätolízač Korčok perlil . ..

07.04.2024

Severoatlantický sluha Korčok to nezvládol. Aj tak prezidenta nepotrebujeme.Je hanbou,že nie sme schopní nájsť skutočné osobnosti. Na vlastný štát sme nedorástli….

špehovanie, prenasledovanie, nevera, podozrenie

Nevera sa nevypláca. Zviazané plachty pri úteku 66-ročného muža pred manželkou nevydržali

19.04.2025 14:21

Muž sa snažil zo štvrtého poschodia spustiť na zem.

bombic

Na ŠTS sa rozhoduje o väzbe pre Bombica

19.04.2025 14:05

Rozhodovanie o väzbe extrémistu sa v Banskej Bystrici začalo už v piatok predpoludním.

pasmo gazy

V Gaze zomrelo za 48 hodín po útokoch Izraela vyše 90 ľudí, uvádzajú Palestínčania

19.04.2025 13:44

Niektorí z nich sa podľa zdravotníkov ukrývali v označenej humanitárnej zóne.

Holandsko, veterné mlyny, tulipány

Smrť dievčatka spustila lavínu. Jedy v kvetinárstvach i supermarketoch: Kytice sú plne pesticídov

19.04.2025 12:52

Nedávna štúdia odhalila, že väčšina kytíc kúpených v kvetinárstve, supermarkete alebo online je plná pesticídov.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,447
Celková čítanosť: 9882113x
Priemerná čítanosť článkov: 4038x

Autor blogu