Založ si blog

Tradícia sa nemení, sviatky sprznia televízie americkým odpadom

Pri pohľade na chystaný obsah vysielania televíznych staníc nadobudne nejeden presvedčenie,že ho tvoria kultúrni barbari,alebo ešte tvrdšie povedané – ľudia s ťažkou duševnou poruchou.

Ak sa kedysi kritizovala prevaha tvorby východného bloku,najmä bývalého Sojuzu,dnes je to oveľa horšie.Z obrazoviek strieka krv a násilie bez ohľadu na dennú či nočnú hodinu.Bez ohľadu na to,či je pracovný deň alebo sviatok.Nečudo,keď oficiálny kontrolný orgán,tzv.rada pre rozhlasové a televízne vysielanie je užitočný asi tak,ako brzda na húpacom koníkovi.

Je naozaj smutné,ak si uvedomíme,že dnes je oveľa ľahšie vytvoriť sviatočný program z obsahu portálu Youtube,ako ho nájsť v ponuke televízií.Kultúrna tuposť svetom vládne,čo je možno aj nástroj,ako otupiť pozornosť národa,obmedziť jeho intelektuálny rozvoj a zabrániť,aby si kládol zbytočné otázky (ktoré by mohli ohroziť niekoho záujmy).Už len pri pohľade na rozdiely medzi slovenskou a českou tvorbou je neraz divákovi do plaču.Nehovoriac o porovnaní niekdajších generácií skutočných umelcov a dnešnej hereckej „smotánky“,často účinkujúcej v rôznych treťotriednych „mydlových“ operách.Nemôžeme sa potom diviť,že nastupujúcej generácii robia problém aj odpovede na jednoduché otázky,alebo si vyberá ako predmet svojho štúdia rôzne pavedy,kde je jediným cieľom získanie čarovnej skratky pred menom.

Pritom sa stačí len trochu poobzerať a práve na spomínanom kanáli Youtube sa nájde množstvo skutočných klenotov,dokonca aj zo slovenskej tvorby (aj keď v dávnej minulosti).

Množstvo rozprávok,ale aj filmov pre dospelých.Diela,ktoré prinášajú nielen potešenie zo skvelých výkonov hercov,ale aj nesú myšlienku,schopnú osloviť diváka v každom veku.Aký to rozdiel v porovnaní s dnešnými „dielami“,ktoré často stoja len na bezbrehom násilí … alebo prázdnom humore,založenom na zosmiešňovaní ľudí s nižším intelektom,kde sú hlavnými protagonistami rôzni primitívi,hrajúci sa na spoločenskú elitu.

A nakoniec sa divíme,že malé deti na ulici vykrikujú,ako si navzájom odkopnú hlavy,alebo násťroční výrastkovia prepadnú babky a ukradnú pár šestákov.A potom zadivene hľadáme príčiny,kde sa to v tých mladých asi berie.(Pravda,pri pohľade na rôznych darebákov v politike,sa ani nemôžeme diviť.)

Kroner,Chudík,Machata,Bielik,Burian,Plachta,Marvan,Kvietik,ale aj Mistrík,Rajniak,Labuda,Dočolomanský … napriek tomu,že väčšina z nich už nie je medzi nami,zanechali po sebe skutočné hodnoty … a kdesi pri pätách sa im krčia odrhovačky ako Sám doma,či Smrtonosná pasca a iné bezduchosti … skúsme sa konečne zamyslieť.

Pristavte vlaky pre amerických špiónov

15.03.2022

A ostaneme s torzom politických strán,rovno môžeme zrušiť úrad prezidenta a zrejme aj pribudne hviezdička na americkej zástave Ako oznámili kolaborujúce médiá,NAKA zadržala štyri kusy ruských špiónov.Súdiac podľa vrieskania médií,financovaných z rôznych pochybných (mimovládnych) zdrojov som čakal,že ruských špiónov bude aspoň plný kamión … nebol. Možno by bolo [...]

Čo proamerickí hlupáci nechápu …

14.03.2022

Je to jednoduché,hoci pre nich nepochopiteľné.Nechceme konflikty s kýmkoľvek v mene čohokoľvek … nechceme byť vazalmi,ale partnermi A súčasnosť hodnotíme optikou minulosti,pretože každá udalosť má svoje príčiny. Priklad – karibská kríza bola o amerických obavách z umiestnenia sovietskych rakiet na Kube,čo bolo priamou reakciou na americké rakety v Turecku. A [...]

Dokedy budete trpieť moc v rukách Pinocchia ?

13.03.2022

Komentáre k možnému vývoju konfliktu na Ukrajine vyvolávajú skôr znepokojenie,než dávajú obraz nejakej „reality“.A výkriky slovenskej vládnej verchušky pôsobia ako zúfalý krik pacientov uzatvoreného oddelenia psychiatrie. Možno to vyznie kruto,ale Slovensko už dávno nie je nezávislým štátom a vazalská zmluva s USA bola len zlatým klincom,potvrdzujúcim [...]

Golf / Golfová jamka /

Ekologickí aktivisti vo Francúzsku vyplnili golfové jamky cementom

14.08.2022 23:19

Aktivisti tak urobili na protest proti výnimkám z obmedzení na spotrebu vody, ktoré v čase extrémneho sucha platia pre golfové ihriská.

Kapitol

Ozbrojený muž nabúral autom do zátarás pri Kapitole, následne sa zastrelil

14.08.2022 19:01

K incidentu došlo v čase, keď americké úrady v celej krajine čelia zvýšenému počtu vyhrážok po prehliadke FBI v sídle exprezidenta Donalda Trumpa.

Hungary Migrant Tunnels

Zlodeja v Ríme zasypal tunel, ktorý si hĺbil. Vyslobodili ho až hasiči

14.08.2022 16:52

Muž ostal uväznený v hĺbke asi šesť metrov osem hodín. Tunel, ktorý kriminalisti objavili, viedol z opusteného obchodu smerom k neďalekej banke.

rakva Tomka v Košiciach

Pozostatky kardinála Tomka sú v Košiciach, posledné zbohom bude v utorok

14.08.2022 16:45

Posledné zbohom mu dajú veriaci v utorok o 11. hodine v Dóme sv. Alžbety.

cudzinec

Nič nie je horšie,ako vláda zla,zrodeného z nenávisti a zákernosti.Nič nie je horšie,ako zverenie osudu národa do rúk neschopných ľudí s mesiášskym komplexom,ktorí sa spoja aj s Diablom,aby sa pomstili. Ako môže viesť spojenie s mafiou k potrestaniu mafie ?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,407
Celková čítanosť: 8661439x
Priemerná čítanosť článkov: 3598x

Autor blogu