Založ si blog

Tradícia sa nemení, sviatky sprznia televízie americkým odpadom

Pri pohľade na chystaný obsah vysielania televíznych staníc nadobudne nejeden presvedčenie,že ho tvoria kultúrni barbari,alebo ešte tvrdšie povedané – ľudia s ťažkou duševnou poruchou.

Ak sa kedysi kritizovala prevaha tvorby východného bloku,najmä bývalého Sojuzu,dnes je to oveľa horšie.Z obrazoviek strieka krv a násilie bez ohľadu na dennú či nočnú hodinu.Bez ohľadu na to,či je pracovný deň alebo sviatok.Nečudo,keď oficiálny kontrolný orgán,tzv.rada pre rozhlasové a televízne vysielanie je užitočný asi tak,ako brzda na húpacom koníkovi.

Je naozaj smutné,ak si uvedomíme,že dnes je oveľa ľahšie vytvoriť sviatočný program z obsahu portálu Youtube,ako ho nájsť v ponuke televízií.Kultúrna tuposť svetom vládne,čo je možno aj nástroj,ako otupiť pozornosť národa,obmedziť jeho intelektuálny rozvoj a zabrániť,aby si kládol zbytočné otázky (ktoré by mohli ohroziť niekoho záujmy).Už len pri pohľade na rozdiely medzi slovenskou a českou tvorbou je neraz divákovi do plaču.Nehovoriac o porovnaní niekdajších generácií skutočných umelcov a dnešnej hereckej „smotánky“,často účinkujúcej v rôznych treťotriednych „mydlových“ operách.Nemôžeme sa potom diviť,že nastupujúcej generácii robia problém aj odpovede na jednoduché otázky,alebo si vyberá ako predmet svojho štúdia rôzne pavedy,kde je jediným cieľom získanie čarovnej skratky pred menom.

Pritom sa stačí len trochu poobzerať a práve na spomínanom kanáli Youtube sa nájde množstvo skutočných klenotov,dokonca aj zo slovenskej tvorby (aj keď v dávnej minulosti).

Množstvo rozprávok,ale aj filmov pre dospelých.Diela,ktoré prinášajú nielen potešenie zo skvelých výkonov hercov,ale aj nesú myšlienku,schopnú osloviť diváka v každom veku.Aký to rozdiel v porovnaní s dnešnými „dielami“,ktoré často stoja len na bezbrehom násilí … alebo prázdnom humore,založenom na zosmiešňovaní ľudí s nižším intelektom,kde sú hlavnými protagonistami rôzni primitívi,hrajúci sa na spoločenskú elitu.

A nakoniec sa divíme,že malé deti na ulici vykrikujú,ako si navzájom odkopnú hlavy,alebo násťroční výrastkovia prepadnú babky a ukradnú pár šestákov.A potom zadivene hľadáme príčiny,kde sa to v tých mladých asi berie.(Pravda,pri pohľade na rôznych darebákov v politike,sa ani nemôžeme diviť.)

Kroner,Chudík,Machata,Bielik,Burian,Plachta,Marvan,Kvietik,ale aj Mistrík,Rajniak,Labuda,Dočolomanský … napriek tomu,že väčšina z nich už nie je medzi nami,zanechali po sebe skutočné hodnoty … a kdesi pri pätách sa im krčia odrhovačky ako Sám doma,či Smrtonosná pasca a iné bezduchosti … skúsme sa konečne zamyslieť.

Pristavte vlaky pre amerických špiónov

15.03.2022

A ostaneme s torzom politických strán,rovno môžeme zrušiť úrad prezidenta a zrejme aj pribudne hviezdička na americkej zástave Ako oznámili kolaborujúce médiá,NAKA zadržala štyri kusy ruských špiónov.Súdiac podľa vrieskania médií,financovaných z rôznych pochybných (mimovládnych) zdrojov som čakal,že ruských špiónov bude aspoň plný kamión … nebol. Možno by bolo [...]

Čo proamerickí hlupáci nechápu …

14.03.2022

Je to jednoduché,hoci pre nich nepochopiteľné.Nechceme konflikty s kýmkoľvek v mene čohokoľvek … nechceme byť vazalmi,ale partnermi A súčasnosť hodnotíme optikou minulosti,pretože každá udalosť má svoje príčiny. Priklad – karibská kríza bola o amerických obavách z umiestnenia sovietskych rakiet na Kube,čo bolo priamou reakciou na americké rakety v Turecku. A [...]

Dokedy budete trpieť moc v rukách Pinocchia ?

13.03.2022

Komentáre k možnému vývoju konfliktu na Ukrajine vyvolávajú skôr znepokojenie,než dávajú obraz nejakej „reality“.A výkriky slovenskej vládnej verchušky pôsobia ako zúfalý krik pacientov uzatvoreného oddelenia psychiatrie. Možno to vyznie kruto,ale Slovensko už dávno nie je nezávislým štátom a vazalská zmluva s USA bola len zlatým klincom,potvrdzujúcim [...]

Ruská mobilizácia, vojaci

Aktivisti vrátane matiek ruských vojakov spustili petíciu za ich odsun z Ukrajiny

27.11.2022 20:11

Pre spustenie petície, zverejnenej na webstránke Change.org, zvolili nedeľu, na ktorú v Rusku pripadá Deň matiek.

Peter Pellegrini

Pellegrini: Nie Heger ale blahorodie pán veľkomožný Matovič ustúpil lekárom

27.11.2022 19:30

Takéto hazardovanie ministra financií Igora Matoviča so zdravím obyvateľov je cynické, tvrdí líder strany Hlas Peter Pellegrini o dohode lekárskych odborov s vládou.

ÖBB / Vlak / Železnice /

Rakúski železničiari v pondelok vstúpia do celodenného štrajku. Dotkne sa aj Slovenska

27.11.2022 19:10

Slovenské železnice upozornili, že pred, počas, ale i po štrajku môže dochádzať k výrazným obmedzeniam, meškaniam a rušeniam vlakov.

Igor Matovič

Lenč: Matovič útočí na lekárov lebo jeho ego nedostalo potravu, ktorú chcelo

27.11.2022 19:00

Matovič podľa politológa opäť hazardoval so zdravím obyvateľov a z rokovaní podľa neho odišiel, pretože nevie ustúpiť.

cudzinec

Nič nie je horšie,ako vláda zla,zrodeného z nenávisti a zákernosti.Nič nie je horšie,ako zverenie osudu národa do rúk neschopných ľudí s mesiášskym komplexom,ktorí sa spoja aj s Diablom,aby sa pomstili. Ako môže viesť spojenie s mafiou k potrestaniu mafie ?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,407
Celková čítanosť: 8809168x
Priemerná čítanosť článkov: 3660x

Autor blogu