Založ si blog

Kto prispeje V. Remišovej na zrkadlo ?

V.Remišová veľmi rada používa expresívne výrazy a stavia sa do polohy neomylného kritika,jediného múdreho … je priam neuveriteľné,akým egom disponuje táto osoba,priam preslávená hlúpymi odpoveďami a detinským vykrúcaním pri jednoduchých otázkach (viď slávne koktanie pri otázke na počet poslancov OĽANO alebo vykrúcanie pri otázke na výšku DPH) … stačí sledovať rôzne videá na YouTube

Naposledy začala hovoriť v diskusii o politických šmejdoch.V prvej chvíli som si naivne myslel,že sa konečne pozrela do zrkadla a pochopila,akým darom pre občana by bolo vyvodenie dôsledkov voči vlastnej osobe za hanbu,ktorú svojím pôsobením v politike spôsobuje nielen svojim voličom,ale aj národu … no mýlil som sa.Opäť sa prejavilo jej prázdne nafúknuté ego,a s bezočivosťou jej vlastnou sa pustila do oponenta.Hoci žiadala,aby jej neskákal do reči,sama to robila (a pravidelne robí) so železným dôrazom.

Kdesi zaznelo,že bezočivosť chodí ruka v ruke s hlúposťou.V tomto prípade o tom ani zamak nepochybujem.Vlastne som si počas diskusie s jej oponentom kládol otázku,aký účel majú podobné stretnutia.Priam komicky vyznelo vytiahnutie štatistík z rokov dávnejšie minulých,ktorými chcela niečo dokázať … márne,nepodarilo sa.Ak chcel kedysi Matovič potopiť stranu „Za ľudí“,danajským darom v podobe Remišovej sa mu to dokonale podarilo.Už aj tí,ktorí chvíľku naivne verili,sa dokázali zobudiť,čomu zodpovedajú aj preferencie pri prieskumoch.

Kto je teda politický šmejd ?

Podľa môjho skromného názoru ten,ktorý sedí na stoličke podpredsedu vlády aj napriek tomu,že nemá ani základné znalosti,nevie odpovedať na jednoduché odpovede (na úrovni znalostí žiaka druhého stupňa základnej školy),detinsky sa vykrúca pri otázkach oponenta (napríklad na to,že otázky kladie moderátor),alebo odpútava pozornosť od podstaty veci.V prípade Remišovej sú schopnosti a znalosti pre normálnu diskusiu úplne nulové.Dalo by sa povedať,že už pohľad na túto politickú persónu je stratou času.

Možno jej to nikto nepovedal,ale hrdosť je slabá náhrada za rozum.Môže to fungovať v reklame (svojho času bol pri jednom meste billboard s textom „Hrdý a Tupý“),ale určite nie vo verejnej funkcii.Tam to naopak neuveriteľne kričí.

Desím sa skutočnosti,že informatizáciu spoločnosti má v kompetencii niekto,ako V.Remišová.Pravidelne som odkázaný na služby „geniálneho“ produktu slovensko.sk a neviem si ani zamak predstaviť,že by to bolo ešte horšie.Tým skôr,že tento produkt často nevedia obsluhovať ani úradníci,ktorí dostávajú jeho cestou rôzne povinné informácie.

A tak sa pýtam – nemali by sme prispieť na zrkadlo V.Remišovej,aby konečne videla svoj reálny obraz a schopnosti ? V aktuálnej situácii jej postavenie v slovenskej spoločnosti prospieva národu a štátu asi tak,ako dáždnik v hurikáne.

Pristavte vlaky pre amerických špiónov

15.03.2022

A ostaneme s torzom politických strán,rovno môžeme zrušiť úrad prezidenta a zrejme aj pribudne hviezdička na americkej zástave Ako oznámili kolaborujúce médiá,NAKA zadržala štyri kusy ruských špiónov.Súdiac podľa vrieskania médií,financovaných z rôznych pochybných (mimovládnych) zdrojov som čakal,že ruských špiónov bude aspoň plný kamión … nebol. Možno by bolo [...]

Čo proamerickí hlupáci nechápu …

14.03.2022

Je to jednoduché,hoci pre nich nepochopiteľné.Nechceme konflikty s kýmkoľvek v mene čohokoľvek … nechceme byť vazalmi,ale partnermi A súčasnosť hodnotíme optikou minulosti,pretože každá udalosť má svoje príčiny. Priklad – karibská kríza bola o amerických obavách z umiestnenia sovietskych rakiet na Kube,čo bolo priamou reakciou na americké rakety v Turecku. A [...]

Dokedy budete trpieť moc v rukách Pinocchia ?

13.03.2022

Komentáre k možnému vývoju konfliktu na Ukrajine vyvolávajú skôr znepokojenie,než dávajú obraz nejakej „reality“.A výkriky slovenskej vládnej verchušky pôsobia ako zúfalý krik pacientov uzatvoreného oddelenia psychiatrie. Možno to vyznie kruto,ale Slovensko už dávno nie je nezávislým štátom a vazalská zmluva s USA bola len zlatým klincom,potvrdzujúcim [...]

Lesný požiar

Horúčavy rozdúchali požiare aj v Bulharsku, úrady vyhlásili stav núdze

09.08.2022 22:52

Vyhorelo aj niekoľko neobývaných dovolenkových rezidencií.

Kybernetické útoky - autá

Fínsko opäť terčom kyberútoku. Po obrane či vláde hekeri udreli na parlament

09.08.2022 22:14

Fínska spravodajská služba varovala, že "Rusko má vôľu" ovplyvniť proces podávania žiadosti Fínska o členstvo v NATO.

Kara-Murza

Ruskému opozičníkovi Kara-Murzovi predĺžil súd väzbu

09.08.2022 21:44

Vo väzení je od apríla kvôli obvineniu z rozširovania "klamných informácií" o ruskej invázii na Ukrajinu.

Biden NATO

23. áno. Biden podpísal vstup Fínska a Švédska do NATO

09.08.2022 21:24

Potrebný je súhlas všetkých 30 členských krajín.

cudzinec

Nič nie je horšie,ako vláda zla,zrodeného z nenávisti a zákernosti.Nič nie je horšie,ako zverenie osudu národa do rúk neschopných ľudí s mesiášskym komplexom,ktorí sa spoja aj s Diablom,aby sa pomstili. Ako môže viesť spojenie s mafiou k potrestaniu mafie ?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,407
Celková čítanosť: 8654594x
Priemerná čítanosť článkov: 3596x

Autor blogu