Založ si blog

Rusko nevyhrá a blbci nezmudrejú

Naozaj nepochopiteľné.Kto vlastne radí Putinovi ?

Dnes sa dá otvorene konštatovať,že Rusko konflikt s Ukrajinou nevyhrá ani v prípade,že by Kyjev ihneď kapituloval.A čím bude dlhšie trvať vojna,tým krutejšia bude porážka Ruska.

Stručne …

  1. Ak Kremeľ plánoval bleskovú vojnu,skončilo to rovnako ako plán Barbarossa
  2. Ukrajinský odpor silnie,a ruský tlak bude postupne slabnúť.Ukrajinci bojujú za vlasť,za čo bojujú ruskí vojaci … asi ani sami nevedia (súdiac podľa útržkov správ)
  3. Rusko sa dostáva do izolácie a silácke reči Medvedeva,Lavrova a spol.to.nezmenia
  4. Rusko nemôže neuspieť,ak nechce problémy súvisiace s inými odštiepeneckými republikami
  5. Rusko nemá ani podporu ruskej menšiny na Ukrajine

Takže … čo získa Rusko vojnou proti Ukrajine ? Nič.Naopak,pomaly stráca punc veľmoci,lebo okrem rinčania nukleárnymi zbraňami sa ukazuje,že buď majů v Kremli neschopných stratégov,alebo ani zďaleka takú armádu,akou sa roky hrdia.A čo pre Kremeľ horšie,kdesi v prítmí sa skrývajú starí nepriatelia a čakajú na zakopnutie.Ruský neúspech na Ukrajine bude pre nich vítanou výzvou na vyrovnanie starých účtov.A Kremľu sa môže stať,že pôjde z jedného konfliktu do druhého.

A teraz na rodnú hrudu.Raz darmo,blbci nezmúdrejú ani keď o mozog zakopnú.Aktuálne nás jeden preslávil na európskej pôde.Asi nebol posledný a rozhodne nie prvý.Akosi nepochopil,v akej atmosfére ide predniesť svoju nesporne “geniálnu” úvahu.Čo je ináč celkom zaujímavé,nepochopiť za mesiace pôsobenia v eurošapitó,ako to tam funguje.Jeden by si myslel,že mobilného “gejmoboja” ani z hrsti nepustil.Len dúfajme,že sa zmohol na vyšší level hier,ako je naháňačka vlka za vajciami,zhodenými zajacom.

 

Hádam niekto rozum nájde … len má prosím nechcite presvedčiť,že naša vláda … tá by sa s rozumom nestretla ani keby si bežali oproti …

Pri sprostom voličovi sú voľby zbytočné

14.04.2023

Sledujúc prieskumy verejnej mienky a diskusie na sociálnych sieťach som dospel k záveru,že voľby nepotrebujeme. Slovenský volič má možno v hlave guláš,no skôr poriadne “nasraté”.Prieskumy hovoria jasne.Ani záplava káuz,klamstiev a sprostosti v priamom prenose ho nezobudila.Naďalej dôveruje tým,ktorí si s ním a jeho životom pravidelne vytierajú zadok. Prieskumy zatiaľ [...]

Dezinformačný valec alebo rusko-poľské vzťahy inak … ačodebilizmus v praxi

09.04.2023

Z niekdajšej poľsko-litovskej únie ostali len spomienky a dejiny.Dejiny štátu,kde sa kráľ volil a platili len jednohlasne podporené návrhy. Katyň a povraždení poľskí dôstojníci.Z archívu ČTK vystrekol gejzír účelovej propagandy.Asi im nikto nepovedal,že kdesi po boľševickej revolúcii si ktosi vo Varšave uvedomil ideálny čas na nejaké možné územné zisky a naivne [...]

Keď skáčeš z mosta, poriadne vrieskaj …

30.03.2023

A predtým prestri na doskočisko plachtu,nech nemusia po tebe upratovať ten svinčík … V roku 2020 skákali z mosta voliči dosluhujúcej koalície,žiaľ vrieskali príliš potichu a tak skočili na hlavu národa.Následky sú fatálne – vyše dvadsaťtisíc obetí pandémie,priama účasť v konflikte Rusko-Ukrajina (ak niekto nechápe dôvody,nech skúsi pomoc psychiatra),a príchod [...]

Joe Biden / Recep Tayyip Erdogan /

Biden hovoril s Erdoganom, reč bola o dodávkach F-16 aj o Švédsku v NATO

29.05.2023 22:57

Jedným z problematických bodov vzťahov medzi USA a Tureckom je v posledných mesiacoch neochota Ankary ratifikovať švédsky vstup do NATO.

Dron / Dronový útok / Vitalij Kličko /

Ukrajinský parlament schválil sankcie proti Iránu na 50 rokov

29.05.2023 22:15

Za dôvod označil dodávky dronov a výzbroje Rusku, ktoré ich používa na útoky na ukrajinské mestá.

Luiz Inácio Lula da Silva / Nicolás Maduro  /

Do skupiny BRICS chcú vstúpiť ďalšie krajiny, vyhlásil brazílsky prezident

29.05.2023 21:37

Skupiny krajín BRICS v súčasnosti tvoria Brazília, Rusko, India, Čína a Juhoafrická republika.

bieluha

Pri pobreží Švédska sa objavila údajná ruská špionážna veľryba. Nóri ju nazvali Hvaldimir

29.05.2023 20:47

Ide o spojenie slova "hval", čo v nórčine znamená veľryba, a koncovky odkazujúcej na ruské mená.

cudzinec

Nič nie je horšie,ako vláda zla,zrodeného z nenávisti a zákernosti.Nič nie je horšie,ako zverenie osudu národa do rúk neschopných ľudí s mesiášskym komplexom,ktorí sa spoja aj s Diablom,aby sa pomstili. Ako môže viesť spojenie s mafiou k potrestaniu mafie ?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,419
Celková čítanosť: 9076318x
Priemerná čítanosť článkov: 3752x

Autor blogu