Založ si blog

Rusko nevyhrá a blbci nezmudrejú

Naozaj nepochopiteľné.Kto vlastne radí Putinovi ?

Dnes sa dá otvorene konštatovať,že Rusko konflikt s Ukrajinou nevyhrá ani v prípade,že by Kyjev ihneď kapituloval.A čím bude dlhšie trvať vojna,tým krutejšia bude porážka Ruska.

Stručne …

  1. Ak Kremeľ plánoval bleskovú vojnu,skončilo to rovnako ako plán Barbarossa
  2. Ukrajinský odpor silnie,a ruský tlak bude postupne slabnúť.Ukrajinci bojujú za vlasť,za čo bojujú ruskí vojaci … asi ani sami nevedia (súdiac podľa útržkov správ)
  3. Rusko sa dostáva do izolácie a silácke reči Medvedeva,Lavrova a spol.to.nezmenia
  4. Rusko nemôže neuspieť,ak nechce problémy súvisiace s inými odštiepeneckými republikami
  5. Rusko nemá ani podporu ruskej menšiny na Ukrajine

Takže … čo získa Rusko vojnou proti Ukrajine ? Nič.Naopak,pomaly stráca punc veľmoci,lebo okrem rinčania nukleárnymi zbraňami sa ukazuje,že buď majů v Kremli neschopných stratégov,alebo ani zďaleka takú armádu,akou sa roky hrdia.A čo pre Kremeľ horšie,kdesi v prítmí sa skrývajú starí nepriatelia a čakajú na zakopnutie.Ruský neúspech na Ukrajine bude pre nich vítanou výzvou na vyrovnanie starých účtov.A Kremľu sa môže stať,že pôjde z jedného konfliktu do druhého.

A teraz na rodnú hrudu.Raz darmo,blbci nezmúdrejú ani keď o mozog zakopnú.Aktuálne nás jeden preslávil na európskej pôde.Asi nebol posledný a rozhodne nie prvý.Akosi nepochopil,v akej atmosfére ide predniesť svoju nesporne “geniálnu” úvahu.Čo je ináč celkom zaujímavé,nepochopiť za mesiace pôsobenia v eurošapitó,ako to tam funguje.Jeden by si myslel,že mobilného “gejmoboja” ani z hrsti nepustil.Len dúfajme,že sa zmohol na vyšší level hier,ako je naháňačka vlka za vajciami,zhodenými zajacom.

 

Hádam niekto rozum nájde … len má prosím nechcite presvedčiť,že naša vláda … tá by sa s rozumom nestretla ani keby si bežali oproti …

Každý vládca má svojho šaša (akurát nám nie je do smiechu)

22.01.2024

Matovič a Heger mali Remišovú,Fico má Šimkovičovú Dámy majú jedno spoločné – nedostatok výbavy na pochopenie vlastnej neschopnosti.Niekto s priemerným intelektom by reagoval diplomaticky.A priznal by kritikom právo nesúhlasiť.V prípade hlupáka príde arogancia.Niečo na štýl „Čo si to dovoľujete? Viete,kto som ja ?“ Pri hlupákoch sa dobre vládne.Alebo [...]

Kandidatúra A. Danka je drzosťou najhrubšieho zrna

21.01.2024

A len potvrdzuje, že úrad prezidenta je zbytočný.Namiesto osobností máme ponuku politických pobehajov. Čo neplatí len o Dankovi.Všimol si napríklad Korčok,ako vyzerá žiadosť o vstup na územie nášho „spojenca“ USA ? Američania cestujú na Slovensko bez obmedzení, Slováci pri ceste do USA musia súhlasiť so stratou práva na ochranu osobných údajov a zdieľaním [...]

Slaboduchí politickí „znalci“ práva

17.01.2024

Jeden nevie,že so zápisom v registri trestov nesmie byť prokurátorom.A druhý sa slaboducho vykrúca z povinnosti zotrvať na mieste nehody,ktorú spôsobil. Asi je najvyšší čas zrušiť inštitúcie, ktoré im dali osvedčenie o vzdelaní. A možno aj odobrať diplomy tým,ktorí ich príkazy prijímali a vykonávali. Odňatie funkcie nie je trest.Slušné by bolo odstúpenie, ale na [...]

útulňa, Poľana

Dovolenku „za facku“ nájdete aj v malebných kútoch Slovenska. Ponúkajú romantiku i dobrodružstvo

05.03.2024 08:00

Len desať eur za noc bez ohľadu na počet ubytovaných ľudí sa mnohým môže zdať ako niečo neuveriteľné. Takáto možnosť však existuje.

Biden, Trump

Popletení kandidáti: Biden je pristarý a Trump je nebezpečný (a tiež starý)

05.03.2024 08:00

Donald Trump (77) a Joe Biden (81) sa pravidelne dostávajú do situácii, keď nie je isté, nakoľko sa už hlási ich vek, alebo či sa len pomýlili.

Čína / Filipíny / Loď / Lode /

Čínske plavidlá poškodili v Juhočínskom mori filipínsku loď a zranili 4 ľudí

05.03.2024 07:55

K incidentu údajne došlo počas misie zameranej na zásobenie filipínských jednotiek na vojenskej základni.

kandidát na prezidenta Róbert Švec

VIDEO: Predstavujeme prezidentských kandidátov 2024: Róbert Švec

05.03.2024 07:30

O post prezidenta Slovenskej republiky vo voľbách v roku 2024 sa uchádza 11 ľudí.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,443
Celková čítanosť: 9411673x
Priemerná čítanosť článkov: 3853x

Autor blogu