Založ si blog

Dokedy budete trpieť moc v rukách Pinocchia ?

Komentáre k možnému vývoju konfliktu na Ukrajine vyvolávajú skôr znepokojenie,než dávajú obraz nejakej „reality“.A výkriky slovenskej vládnej verchušky pôsobia ako zúfalý krik pacientov uzatvoreného oddelenia psychiatrie.

Možno to vyznie kruto,ale Slovensko už dávno nie je nezávislým štátom a vazalská zmluva s USA bola len zlatým klincom,potvrdzujúcim realitu.Potvrdili sa obavy z roku 1992,že protiústavné delenie federácie bude mať fatálne následky,pretože pôjde len o majetok a národ nebude (s výnimkou volieb) zaujímať nikoho.A za tridsať rokov sme sa dopracovali k systému,kde je možné „kúpiť“ aj ústavnú funkciu.A pokiaľ nejeden z mocipánov hovoril kedysi o Švajčiarsku ako vzore,otvorene si povedzme aj niečo iné – pri uplatnení spomínaného modelu by sme nepoznali mená Mečiar,Dzurinda,Fico,Matovič,Remišová,Kollár,Čaputová,Naď a mnohé iné,ktoré sa dostali k moci a funkciám zásluhou absencie funkčného politického systému s povinnou zodpovednosťou za škody,spôsobené pri výkone verejných funkcií.O politickej zodpovednosti za postavenie štátu vo svete radšej nehovorím.

Vojna na Ukrajine by nás mala konečne zobudiť.Kyjev dnes platí krvavú daň za mocenské hry veľmocí a zvrátené túžby elít po impériách a svetovláde

Ak má niekto jachtu za polmiliardy eur,je zvrátenosťou chudoba a bieda vo svete.Pretože nepochybujem,že podobné „klenoty“ v majetku majú aj miliardári mimo Ruska.Ako si asi na ich vlastníctvo zarobili ? Geniálnym obchodným modelom alebo prepojením na politické kruhy a korupciou ?

Keďže vieme,že géniova sa nerodia ako hrušky na strome,správne odpovedať nebude ťažké.Pokiaľ nepokladáme za genialitu schopnosť podplácania správnych ľudí.Kto má veľa,chce ešte viac.A keď si môže kúpiť všetko,kúpi si aj zákon,alebo zaplatí výrobu jedinej správnej pravdy.A samozrejme aj právnych noriem na jej ochranu.Dnes sa pravda nehľadá,ale vyrába a neplatí to len na Slovensko.Akurát v prípade Slovenska sa dá uznať vysoká forma prispôsobivosti pri každej zvrhlosti.

tribe uznať aj pravdivosť slov,že lepší systém vládnutia ako demokracia sa naozaj nenašiel.Akurát treba doplniť – nenašiel sa lepší systém vládnutia pre bohatých a mocných.

Nezodpovedajú sa za nič a nikomu.Ľudu dali právo slobodne rozhodovať o svojom živote,ak bude platiť dane a nebude otravovať.A nebude si všímať,ako je práve daňovým systémom okrádaný.Však sa len zamyslite,ako funguje daň z pridanej hodnoty.Alebo ako sú nastavené dane pri palivách.Alebo sa pozrite na rôzne štátne zakázky,kde sa priživuje množstvo (politicky podporovaných) špekulantov,napríklad v úlohách rôznych „poradcov“.Prečo máme ministerstvá,ak sa platí poradenstvo súkromným firmám pri výberových konaniach ?

Žiaľ,pri súčasnom nastavení systému by patril na psychiatriu aj každý volič,veriaci myšlienke,že bude lepšie,ak podporí menšie zlo.Kto verí tejto absurdnosti,je s prepáčením „idiot“.Akoby tlieskal vlastnému katovi,chlácholiacemu ho slovami nemaj obavy z tej sekery opretej o klát,nič ti nehrozí,lebo zomrieš … hladom

Politickí eskamotéri hovoria,že sa musíme nevyhnutne podriadiť realite malého národa.No skôr je pravdou,že sa musíme podriadiť ich chamtivosti a malosti ducha.Skúste sa zamyslieť,prečo kričali svojho času,že nechcú byť pod kuratelou Prahy,chcú sa rozhodovať sami a potom sa tak ochotne podriadili Bruselu.Brusel im lepšie platí,dáva im pocit moci a postavenia.A im naozaj nič viac netreba.Pretože základnou a nepochybnou ideou každého spolku je rob si čo chceš,ak tým neohrozíš naše záujmy.

Ako volič si máte právo vybrať svojho zástupcu … tým sa oháňajú demokrati všade a pravidelne.Ale ak si nevyberiete podľa ich predstavy,tak vašu voľbu ignorujú alebo po vás vykrikujú,že ste opice a dezoláti.Zašli už tak ďaleko,že si k človeku s iným názorom dovolia čokoľvek.Správajú sa ako diktátori v Južnej Amerike,ktorí žili v predstave,že silové zložky ich zaručia bezpečnosť za akýchkoľvek okolností.Asi čítali o ich osudoch len po kapitoly,opisujúce ich koniec.Šťastnejší končili v exile,ostatní neveľmi pekným spôsobom.

Zobuďte sa konečne.Uvedomte si,že národ okradli o tridsať rokov života niekdajší eštebáci,pohrobkovia štátostrany a rektálni alpinisti v službách cudzieho záujmu.A rovnako okradnú o život aj ďalšie generácie.

Neuráža vás,že na čele štátu stojí Gašparko,ktorého ovláda Pinocchio … ?

Pristavte vlaky pre amerických špiónov

15.03.2022

A ostaneme s torzom politických strán,rovno môžeme zrušiť úrad prezidenta a zrejme aj pribudne hviezdička na americkej zástave Ako oznámili kolaborujúce médiá,NAKA zadržala štyri kusy ruských špiónov.Súdiac podľa vrieskania médií,financovaných z rôznych pochybných (mimovládnych) zdrojov som čakal,že ruských špiónov bude aspoň plný kamión … nebol. Možno by bolo [...]

Čo proamerickí hlupáci nechápu …

14.03.2022

Je to jednoduché,hoci pre nich nepochopiteľné.Nechceme konflikty s kýmkoľvek v mene čohokoľvek … nechceme byť vazalmi,ale partnermi A súčasnosť hodnotíme optikou minulosti,pretože každá udalosť má svoje príčiny. Priklad – karibská kríza bola o amerických obavách z umiestnenia sovietskych rakiet na Kube,čo bolo priamou reakciou na americké rakety v Turecku. A [...]

Fazuľové polia zaistia nezávislosť Slovenska na ruskom plyne

12.03.2022

S geniálnym nápadom prišli politické matriošky v službách každého,kto zaplatí.(s výnimkou slovenského národa,ten budú predávať komukoľvek,aj keby platil do roztrhania tela) A tak skončia dotácie na neobrábané polia a naopak sa začne dotovať pestovanie fazule.Predbežné prepočty hovoria,že bežný Slovák bude musieť konzumovať jedlá z fazule desať dní v týždni a [...]

assange

Assange, ktorý čaká na vydanie do USA, sa obrátil na Európsky súd pre ľudské práva

02.12.2022 23:19

Americké orgány považujú Assangea za zverejnenie tajných informácií za nepriateľa štátu.

Matteo Salvini

V Taliansku pokračoval súd so Salvinim, vypovedala exministerka obrany

02.12.2022 22:50

Salvini ako minister vnútra v auguste 2019 odmietal šesť dní povoliť španielskej záchrannej lodi Open Arms so 147 migrantmi zakotviť v prístave Lampedusa.

Edward Snowden

Snowden dostal ruský pas, zložil prísahu vernosti Rusku

02.12.2022 20:40

Udelenie ruského občianstva Snowdena potešilo, pretože mu to zaistí ochranu pred možným vydaním do USA.

Polícia / Pomáhať a chrániť / Policajné auto /

V Čadci zrazila na chodníku 21-ročná vodička dve chodkyne

02.12.2022 19:38

Alkohol u vodičky dychovou skúškou nezistili.

cudzinec

Nič nie je horšie,ako vláda zla,zrodeného z nenávisti a zákernosti.Nič nie je horšie,ako zverenie osudu národa do rúk neschopných ľudí s mesiášskym komplexom,ktorí sa spoja aj s Diablom,aby sa pomstili. Ako môže viesť spojenie s mafiou k potrestaniu mafie ?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,407
Celková čítanosť: 8825089x
Priemerná čítanosť článkov: 3666x

Autor blogu