Nekalé praktiky digitálnych platforiem
25. mája 2025 11:55,
Prečítané 1 788x,
cudzinec,
Nezaradené
Na začiatku je bombastická reklama o fantastickom zárobku 29€ na hodinu či 14€ na hodinu
A na konci krutá realita,kde zarábajú anonymní šmejdi s požehnaním štátu.
Ako to teda funguje u najznámejších platforiem pre taxi a kuriérov? V prvom rade cez neustále nábory naivných,pretože fluktuácia je obrovská.Väčšina adeptov nepozná rozdiel medzi tržbou a zárobkom,a tak sa zobudí až pri prvej oprave auta,či diere v rozpočte, keď nemá na základné potreby.
Pre ilustráciu – po odpočítaní nákladov vyšla hodinová mzda kuriéra 0,88€ ! U platformy, ktorá za päť rokov zdvihla svoje provízie päťkrát, ale kuriérom znížila pri každom zvýšení !
Taxiplatforma po zavedení nových daní znížila jazdné ! Trasy sa počítajú vzdušnou cestou a vodiči,odmietajúci stratové objednávky sú šikanovaní rôznymi sankciami. Napriek zákonom,ktoré im dávajú právo odmietnuť objednávky bez udania dôvodu !
Slovensko je raj šmejdov.Bez kontaktu,s umelou inteligenciou, ktorá odpovedá nezmysly alebo pracovníkmi podpory s fiktívnymi menami a pozíciami.
A na záver ? Jazda z letiska vo Viedni do Trenčína v danej platforme – 411€.Jazda opačným smerom – 172€ !!!
Šmejdi majú na Slovensku raj …
18.04.2026
Nikdy som nebol zástancom prílišného užívania elitných útvarov polície.Často to pôsobilo skôr ako účelová kampaň,ktorej cieľom bolo niečo úplne iné,ako riešenie trestnej činnosti.Ale … Pobúrenie niektorých “opozičníkov” nad vyšetrovaním prečinu ohovárania v réžii ÚBOK-u nie je na mieste.Pritom stačí tak málo – niečo si prečítať.A čítať s [...]
12.04.2026
Kdesi som začul,že NATO je vojenský biznis model … možno,neviem posúdiť.Ale páčil sa mi iný nápad. Pristúpiť na zvýšenie týchto výdavkov,ale po svojom.Obnoviť zbrojársky priemysel na Slovensku a minúť tých 5% na jeho výrobky.Zvýši sa zamestnanosť,stúpnu príjmy štátu … celkom fajn,nie ? Potenciál z odbornej stránky na to máme.Otázne je,koľko by zmizlo vo [...]
29.03.2026
Veľmoci si žijú svojím záujmom a snažia sa ho naplniť všade a za každú cenu.Prezieravý politik sa stretne/zaujima o názor každèho,somár hika – s kým híkať nebude.Národ a štát ? Nedajte sa vysmiať … Médiá vypúšťajú fazuľovè vetry (podľa hesla “koho chlieb ješ,toho pesničku spievaj) a žiaľ – na národe sa prejavuje úpadok vzdelanosti,vplyv krvavej [...]
Celá debata | RSS tejto debaty