Podlosť sa vrátila Bruselu ako bumerang. Kto by pred pár rokmi veril, že raz bude Brusel prosiť, či vydierať Ukrajinu, aby mu podpísala asociačnú zmluvu ? Je to trest za špinavú politiku, ktorú Brusel roky toleroval, ba neraz na nej aj profitoval. Trest za podrazy, ktorých sa dopustil na strednej a východnej Európe.
Plán vyzeral skvele – komunizmus padol, krajiny sa vrhli do náručia vyspelého Západu a uvoľnili sa obrovské trhy. Prvým krokom k rastu ziskov bolo zničenie konkurencie. Druhým likvidácia potravinovej sebestačnosti. Tretím politické ovládnutie krajín a odstavenie politikov, ktorí nechceli servilne počúvať a vykonávať nariadenia Bruselu. (preto bola na Slovensku čierna, emigrantská diera z USA, ktorá pri pohľade do zrkadla videla Slovensko) – a preto prekážal Mečiar. Nie, Bruselu nevadilo, že likviduje štátny majetok, Bruselu vadilo, že nemá vlastné miesto pri preplnenom koryte. Štvrtým a posledným krokom bolo obmedzenie nezávislosti krajín, aby ich v prípade nevhodnej voľby mohol Brusel kontrolovať. A tlačiť k múru.
Časť plánu sa podarilo realizovať. Krajiny vytunelovali vlastní vládcovia, hodnotnejší majetok rozpredali rôznym zahraničným skrachovancom, ktorí si tak zachránili kožu na domácich trhoch. Vyplácanie žobráckych platov zvýšilo zisky spoločností, ktoré pohotovo presunuli svoju výrobu do nových teritórií. Zvýšilo to aj výrobu … len, chyba lávky, nikoho nenapadlo, že rast produkcie je jedna vec, a predajnosť iná. A stalo sa to, s čím nikto nepočítal – sklady sa začali plniť výrobkami, ktoré nemali kupujúceho. Koncová skupina zákazníkov sa rozdelila na dve skupiny – prvá mala peniaze, aby kupovala, ale nemala potrebu. Druhá skupina mala síce potrebu kupovať, ale nemala peniaze. Výsledok ? Pokles tržieb a počiatok krízy – klesali nielen tržby výrobcov, ale aj príjmy štátov. A začala stúpať zadĺženosť, pribúdali sociálne odkázaní ľudia a rástla nezamestnanosť.
Súčasnosť je obrazom toho, ako všetko dopadne, keď systém riadia chamtiví idioti. Hoci navonok postoj Bruselu voči Ukrajine pôsobí zásadovo a nekompromisne, v skutočnosti sa veci majú úplne inak – ak si Brusel nezíska Ukrajinu, a s ňou aj nové trhy, hrozí mu pád. Hrozia reťazové krachy veľkých spoločností, ktoré sú už dnes závislé na štátnych dotáciách (preto sa tlačia aj na Slovensko), ešte väčšia zadĺženosť štátov a sociálne nepokoje. Hrozí to, čo predchádzalo nástupu fašizmu, a druhej svetovej vojne. Bieda, hlad a utrpenie …
Brusel potrebuje Ukrajinu,ale aj iné krajiny … aby prežil potemkinovský projekt splácania finančných a politických podvodníkov. Lenže … Ukrajina potrebuje peniaze, ktoré má Rusko. Koho si vyberie táto obstarožná nevesta ?Ak Brusel, tak len za podmienky, že dostane peniaze, ktoré potrebuje – a tento mlynský kameň na krku spoľahlivo potopí všetky ambície partokratov a ich túžbu po svetovláde. Ak Moskvu, bruselská deravá lodička sa potopí ešte rýchlejšie, pretože Kyjev môžu nasledovať aj iní.
… a živí budú závidieť mŕtvym ….
Odkaz diskutujúcim : Debata k príspevku “ Nechápem Rómov …“ bola z neznámeho dôvodu zrušená v pondelok 16. decembra 2013 približne o 01,30 hod. ráno. Záver : Sloboda slova a názoru na Slovensku neexistuje ….
Celá debata | RSS tejto debaty