Tá vec v hlave . .. niektorým zjavne chýba

Mozog … a nielen ten, niektorým chýba aj pud sebazáchovy …

Tancovať nad otvorením jarmoku s úrodnou pôdou či vodnými zdrojmi môže len niekto, komu to pod klobúkom poriadne duní … no ako v jaskyni. Pretože mierne premýšľajúci človiečik s podpriemerným vzdelaním si dokáže spomenúť na roky, kedy dral gate v lavici základnej školy a učil sa o “ vymoženostiach “ doby, keď jeho predkovia chodili na panské a treli biedu s psotou.

Keď padla nádej “ modrokrvníkov “ na reštitúcie majetku začiatkom 90.rokov, jeden mi povedal – nevadí, máme dosť peňazí na to, aby sme si znovu kúpili to, čo sme už raz mali. Iste, jeho rodokmeň bol naozaj úctyhodný, siahal niekde do 16.storočia, priam sa to tam hemžilo grófmi, no na druhej strane aj tvormi, ktorých nazývali ľuďmi len pre ich postavenie – pretože sotva môžete nazvať človekom niekoho, kto si za manželku vezme vlastnú sestru – inu, iná doba – iné mravy, však ?

Z jedného kurína sa ozvalo, že len spiatočníci a staromilci bývalého systému nenávidia Západ …

Omyl … vôbec to nie je o nenávisti k Západu, je to o zhnusení z pohľadu na ľudí, ktorí chcú diktovať presne rovnako, ako diktoval kedysi Kremeľ, ba často ešte viac … a vo svojej skorumpovanej pomätenosti spievajú o hodnotách demokracie. A nemajte obavy, ochotne by spievali na melódiu akejkoľvek kapely. Stačí, ak by niekto primerane zaplatil. Tento typ “ ľudí “ sa mi vždy bridil.

Boj proti akémukoľvek systému je stratou času, ak nebojujeme proti blbcom. Blbci totiž pri prehnanej tolerancii spôsobia zásadne a vždy jediné – blbú náladu u celého okolia. Definícia blbca ? Neviem … ľudovo povedané, blbca stretnete často na najrôznejších miestach, a nie je ho ťažké poznať. Napríklad vám tvrdí, že plesnivý chlieb sa dá tiež konzumovať, stačí len privrieť oči a hltať.

Takým a typickým plesnivým chlebom sú chválospevy na úlohy NATO a EÚ v dnešnom svete. Ak by boli naozaj pravdivé a organizácie by boli tak prospešné ľudstvu, zrejme by sme dnes nestáli pred hrozbou terorizmu na celom európskom kontinente. Ak by ich ciele boli naozaj také demokratické a humánne, hľadali by cestu spolupráce s Ruskom, a nie – konfrontácie. A rozhodne by sa nečinne neprizerali opakovanej agresii v podaní niektorých svojich členských krajín.

Kto toto ponúka či ospevuje – tvrdí, že plesnivý chlieb sa dá konzumovať a je dokonca kvalitný či zdravý. Isté však je, že niektorým bardom, ktorí ospevujú súčasné praktiky údajných demokratov – niečo chýba v hlave …

 

Budú aj obete prepustené z hrobov ?

23.09.2025

Právo požiadať o prepustenie vyplýva zo zákona.A desiatky obetí či pozostalých žiadajú spravodlivosť – ich milovaní sa nikdy nevrátia,niet dôvodu na zľutovanie s vinníkom. Pochvaly alebo tresty … nič nezmenia na šialenstve 90.rokov.Pripraviť niekoho o život pre peniaze,naozaj niet väčšej zvrhlosti.A opakovane,to môže naozaj len psychopat. Médiá majú [...]

Korporátny fašizmus nevadí ?

22.09.2025

Digitálne otroctvo sa rozmáha pre ľahostajnosť štátu.Minister financií zavádza opatrenia,ktoré ožobračujú ľudí,bojujúcich o holé prežitie,ale ignorujú miliardové zisky platforiem,ktoré zneužívajú postavenie na trhu a zotročujú naivných a zúfalých … A tak severská platforma na rozvoz jedla niekoľkokrát ročne upraví provízie,ktoré inkasuje od reštaurácií (pod [...]

Mŕtveho zimník nepoteší …

21.07.2025

Dopracovali sme sa do absurdnosti … Zatvárame oči pred realitou a zakrývame to vzletnými výrazmi o tolerancii a vzdušnými zámkami o budúcom úspechu.Heslo slovenskej ekonomiky “európskeho tigra” znie cudzím rozdávaj a vlastným zvyšuj dane.Dopracovali sme sa k verzii feudalizmu 21.storočia,kde páni vyberajú a rozkrádajú dane,plebs sa má starať sám o seba. Ešte [...]

osadenie stĺpa so znakom ČSR, Dukla

Pred 110 rokmi podpísali americkí Slováci a Česi Clevelandskú dohodu

21.10.2025 16:21

Išlo o prvý dokument, ktorý predznamenal vznik spoločného štátu Čechov a Slovákov.

SR NRSR rozpočet26 schválenie BAX

Šimečka: Rozpočet privádza Slovensko o krok bližšie k bankrotu, chudobe, a vôbec nepomáha verejným financiám

21.10.2025 15:30

Vláda nedokáže podľa šéfa PS spraviť ani základné gesto a znížiť si platy, ktoré si na začiatku volebného obdobia zvýšila na dvojnásobok.

Ústava / Poslanci /

Holandský parlament žiada podať žalobu na Slovensko pre obsah novely Ústavy SR

21.10.2025 15:29

Vláda SR na to zareagovala slovami, že bráni slovenské hodnoty a nikomu ich nevnucuje.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,451
Celková čítanosť: 10144572x
Priemerná čítanosť článkov: 4139x

Autor blogu