Veru, nikomu sa nepáči, keď bumerang – sa vracia

Politickú scénu máme zaplavenú trestnými oznámeniami, už vlastne ani nestíhame registrovať – kto a koho žaluje, či chce dostať do basy.

Zoznam nevoliteľných strán sa pomaly rozširuje, k niekdajšiemu HZDS, SDKÚ či KDH mi neskôr pribudli SMER, SaS a OĽANO. Pri posledných voľbách som zo zúfalstva volil KSS, pretože mi dávala dve istoty – prijateľný program na papieri, a istotu, že sa aj tak nedostane do parlamentu či dokonca vlády – takže ma nemôže oklamať ani sklamať. Dosť málo na to, čo musím (spolu)platiť od roku 1990. No, keď neprší, aspoň kvapká – nie ?

Kde ostal Kotleba ? Nežartuje …

Vŕta mi hlavou myšlienka, čo vlastne ostalo – pomaly odchádzajúci B.Bugár, kabaret SME-Rodina, kdesi v pozadí zlostne hvízdajúcich SMK, a potom už len – ticho na plesnivej pláni. Plesnivej pláni, ktorá z nejakého podivného dôvodu má byť miestom pre vznik zákonov a vzorom pre občanov … ale nie je, a ešte dlho nebude.

Čoraz viac sa potvrdzuje nemilosrdná realita … kto volí súčasnú opozíciu, dáva hlas rovnakému nezmyslu, aký predstavuje súčasná koalícia, najmä jeden z jej členov – SMER.

Politika a riadenie štátu sa stali doménou ľudí, pre ktorých sotva môžeme použiť prívlastok – slušní. Kto verí, že odstavením SMER-u sa niečo zmení, je naozaj naivný. Treba si pozrieť históriu vlády I.Radičovej, nominácie do funkcií a ministerských kresiel a veľmi rýchlo zistíte, že k žiadnej zmene by – nedošlo.

Ak niekto verí v to, že stranám súčasnej opozície ide o odborné obsadenie funkcií, možno by sa mal oboznámiť s niektorými výrokmi (najmä) z prostredia SaS.

… ak sa SaS dostane do vlády, vymení generálneho i špeciálneho prokurátora, vedenie národnej kriminálnej agentúry aj policajného prezidenta. Ak tam budú sedieť čestní a odvážni ľudia, a nájde sa aj odvážny sudca, R.Fico skončí v base. (Zdroj: HN Online)

Výrok R.Sulíka presne vypovedá o cieli, ktorý by chcel dosiahnuť. A pri spomienke, ako boli obsadené niektoré posty v časoch vlády I.Radičovej, ako sa zadnými dverami vrátili na najvyššie funkcie ľudia, ktorí nemohli otvorene kandidovať vo voľbách, či aké závery boli vyvodené zo známeho škandálu na ministerstve obrany, alebo kauzy Sasanka – sotva môže niekto so zdravým rozumom veriť v zmenu k lepšiemu, ak by sa dostala opozícia k moci.

A čo tak vsadiť na divokú kartu a v najbližších voľbách voliť len tých, čo nemajú a nemali doteraz s vládnou mocou nič spoločné ? Horšie ako dnes to už nebude … a možno sa ťah zo zúfalstva zmení na – geniálny. Alebo čakáme, kým posledný zhasne svetlo nad vykradnutou a vytunelovanou krajinou ?

Nekalé praktiky digitálnych platforiem

25.05.2025

Na začiatku je bombastická reklama o fantastickom zárobku 29€ na hodinu či 14€ na hodinu A na konci krutá realita,kde zarábajú anonymní šmejdi s požehnaním štátu. Ako to teda funguje u najznámejších platforiem pre taxi a kuriérov? V prvom rade cez neustále nábory naivných,pretože fluktuácia je obrovská.Väčšina adeptov nepozná rozdiel medzi tržbou a zárobkom,a tak [...]

Ako sa dostalo násilie do ulíc ? Cez (nekontrolované) médiá

23.01.2025

Svojho času nevedela rada pre rozhlasové a televízne vysielanie riešiť triviálny problém – násilie na televíznych obrazovkách,prezentované 24 hodín denne,hoci zákon obmedzoval priestor pre tieto “diela” na čas medzi 22,00-6,00 Dnes nesieme následky.Narušené osoby siahajú po zbrani,ak nevedia žiť samé so sebou.A obete pribúdajú.Samozrejme,po zbytočnej tragédii [...]

Keď štát nemá, oderie chudákov …

09.01.2025

A tak si idete pár dní po začiatku novèho roka kúpiť obľúbený sirup a zistíte,že 3% na DPH sa zmenia na závratný rozdiel – z ceny 1,85€ je zrazu 3,50€ ! Štát nemá … a čo tak zdaniť rôzne zahraničné spoločnosti ? Nedá sa,majú výnimky.Slovač nemá výnimky,tá je na Slovensku ako ovca na odratie.Akoby ani sem nepatrila. Nechceme ruský kurz,vrieskajú [...]

súd, exekútor, paragraf

Česi zmiernili trestný zákonník, chcú posielať menej ľudí do basy a dávať viac alternatívnych trestov

03.07.2025 23:54

Český Senát schválil novelu trestného zákonníka, ktorá má viesť podľa vlády k zníženiu počtu väzňov a recidívy aj k úsporám v štátnom rozpočte.

medveď hnedý

Medveď v Rumunsku zabil zahraničného motorkára. Šelmy sa tam premnožili

03.07.2025 22:30

Na populárnej rumunskej horskej ceste Transfagarasan napadol medveďa zahraničného motorkára, ktorý útok šelmy neprežil.

Afganistan / Taliban /

Rusko oficiálne uznalo vládu Talibanu v Afganistane

03.07.2025 22:00

Rusko je prvým štátom, ktorý uznal súčasnú vládu Talibanu v Afganistane.

TikTok

EÚ sa chystá debatovať, ako odrezať deti od sociálnych sietí

03.07.2025 20:32

O možnom zavedení minimálnej vekovej hranice pre používanie sociálnych sietí budú na európskej úrovni diskutovať zástupcovia členských krajín.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,448
Celková čítanosť: 9974879x
Priemerná čítanosť článkov: 4075x

Autor blogu