Spoločnosť zločinom . .. vyzlečená

Spoločnosť a jej zmeny dokážu odhaliť rôzne udalosti. Niekedy je to úspech, inokedy tragédia. 

“ … ak chceš poznať charakter človeka, daj mu moc ….” (A.Lincoln)

Poznali sme, čo dokážu ľudia s mocou v rukách, koľko klamstiev a darebáctiev dokážu zabaliť do vzletných rečí o potrebách štátu a národa. A poznali sme aj to, čo všetko dokážu ľudia, ak túžia po moci alebo pomste. Medzi týmito skupinami ľudí žiadny rozdiel nie je, podobajú sa ako vajce vajcu.

Pohľad na diskusnú reláciu RTVS, v ktorej sa zišli zástupcovia opozície, keďže predstaviteľov koalície akosi ponuka na diskusiu nezaujala (no, pri tak slabom moderátorovi, by som asi nešiel ani ja), vyzliekol charakter slovenskej politiky – do naha. Je smutné, že politik platený občanmi klame aj v tom, čo sa dá ľahko overiť, alebo popiera vlastné slová na adresu iných, ak sa dotýkajú jeho záujmu.

Budem hovoriť vlastnými slovami, nechce sa mi pozerať na tie pokrytecké tváre, doslova sa mi dvíha žalúdok

Takže poslanec Galko je čistý ako ľalia, pretože v kauze odpočúvania nevydal žiadny príkaz, čo potvrdilo aj vyšetrovanie, pričom o vine a nevine rozhodujú súdy. Akosi mi teda nejde do hlavy, prečo od iných žiada prijatie zodpovednosti, keď ani v ich prípade nezaznel výrok o vine a sám odmieta zodpovednosť, pretože ak nevydal príkaz, nemôže byť zodpovedný.

Tridsať rokov staré veci nie sú podľa poslanca B.Kollára dôvodom, aby sa nimi niekto zaoberal, pretože s ľuďmi pochybnej povesti prestal spolupracovať skôr, než oni začali s trestnou činnosťou. Asi majú v obchodnom registri chybu, pretože Steinhubel alias Žaluď bol známym vekslákom už za socializmu (a vtedy to bol trestný čin), pričom v spoločnej firme sa ocitli až v roku 1990.

Druhá možnosť na prejavenie charakteru má prísť podľa poslanca Galka prejednaním návrhu o skrátení volebného obdobia.

Ako to mám chápať ? Ako návrh, že okrem poslancov koalície prejavia charakter aj poslanci opozície ? A teda v prípadných voľbách budú postupovať podľa vlastného metra a nebudú kandidovať – poslanec Galko prevezme zodpovednosť za udalosti na ministerstve, ktoré viedol (však to neustále prízvukoval pri Kaliňákovi a Ficovi), europoslanec Sulík prizná zodpovednosť za kauzu Sasanka a absurdnú kandidatúru do NR SR v roku 2016 ( počas výkonu mandátu europoslanca, ktorý je nezlučiteľný s mandátom poslanca NR SR), a podobne sa zachovajú aj ostatní, čo majú kde-čo na tričku ?

V takom prípade vybehnem na námestie a budem vykrikovať – chlapi, ste frajeri.

A možno dokonca prehodnotíme svoj postoj a poviem si, že sa vám vyplatí dať dôveru. Ale úprimne – skôr bude v pekle snežiť, než sa stane niečo podobné.

Aj keď na druhej strane treba uznať, že včera či predvčerom sa zachoval R.Sulík ako chlap, keď prišiel do jednej diskusie na blogu Pravdy, a snažil sa odpovedať na názory diskutérov – a to si naozaj cením, aj keď má jedna jeho reakcia v súvislosti s voľbami 2016 pobúrila. Škoda, že sa tak nedeje častejšie, alebo deje len vtedy, keď ide o niečo, čo môže byť politickým prínosom.

Istým paradoxom diskusie na RTVS bolo, že vystupovanie, primerané mandátu poslanca mal len M.Kotleba. V prípade I.Matoviča sa dalo konštatovať to isté, ako pri poslancovi Galkovi – pokiaľ ide o jeho záujem, rozhodujú len oprávnené orgány, pokiaľ ide o oponentov, sú jeho výroky na úrovni právoplatných rozsudkov.

“Ak charakter muža dobre nepoznáte, pozrite sa na jeho priateľov” (Aristofanes)

Nekalé praktiky digitálnych platforiem

25.05.2025

Na začiatku je bombastická reklama o fantastickom zárobku 29€ na hodinu či 14€ na hodinu A na konci krutá realita,kde zarábajú anonymní šmejdi s požehnaním štátu. Ako to teda funguje u najznámejších platforiem pre taxi a kuriérov? V prvom rade cez neustále nábory naivných,pretože fluktuácia je obrovská.Väčšina adeptov nepozná rozdiel medzi tržbou a zárobkom,a tak [...]

Ako sa dostalo násilie do ulíc ? Cez (nekontrolované) médiá

23.01.2025

Svojho času nevedela rada pre rozhlasové a televízne vysielanie riešiť triviálny problém – násilie na televíznych obrazovkách,prezentované 24 hodín denne,hoci zákon obmedzoval priestor pre tieto “diela” na čas medzi 22,00-6,00 Dnes nesieme následky.Narušené osoby siahajú po zbrani,ak nevedia žiť samé so sebou.A obete pribúdajú.Samozrejme,po zbytočnej tragédii [...]

Keď štát nemá, oderie chudákov …

09.01.2025

A tak si idete pár dní po začiatku novèho roka kúpiť obľúbený sirup a zistíte,že 3% na DPH sa zmenia na závratný rozdiel – z ceny 1,85€ je zrazu 3,50€ ! Štát nemá … a čo tak zdaniť rôzne zahraničné spoločnosti ? Nedá sa,majú výnimky.Slovač nemá výnimky,tá je na Slovensku ako ovca na odratie.Akoby ani sem nepatrila. Nechceme ruský kurz,vrieskajú [...]

Peter Pellegrini

Slovensko podporí zvýšenie vojenských výdavkov na obranu v rámci NATO, vyhlásil prezident

02.06.2025 11:10

SR podporí zvýšenie výdavkov na obranu v rámci NATO

Karol Nawrocki,

Katastrofa pre liberálov, rana pre Tuska a posun Poľska doprava, reaguje Európa na víťazstvo Nawrockého

02.06.2025 11:10

Poľsko zrejme čaká ešte hlbšie rozdelenie a vojna na vrchole mocenského aparátu.

nehoda, diaľnica D1, kamión

Nehoda na diaľnici D2: do zvodidiel narazil kamión, doprava je obmedzená

02.06.2025 10:45, aktualizované: 10:49

V úseku je neprejazdný pravý jazdný pruh.

Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov

Lavrov po údere na ruské základne telefonoval Rubiovi. Kyjev predsa len nejaké karty v rukách má

02.06.2025 10:30

Posolstvo, ktoré si ukrajinskí delegáti nesú do Istanbulu na nové kolo rokovaní o prímerí so zástupcami Kremľa: „Ukrajina je stále v boji".

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,448
Celková čítanosť: 9934143x
Priemerná čítanosť článkov: 4058x

Autor blogu