Vystrašení socializmom . ..

Denne sa objaví článok, pripomínajúci dobu dávno minulú. Prečo ?

Mladí o nej nevedia skoro nić, starší spomenú neraz s nostalgiou a jej bývalí otroci dnes hrdlačia v rovnakých funkciách s iným menom pre nových pánov. A budú hrdlačiť, kým budú dýchať a pre kohokoľvek, kto zaplatí … tak ?

Strašné … rozčuľuje sa sused ráno, ešte nie je ani šesť hodín. Každý druhý deň ho odváža sanitka do nemocnice. Nepýtam sa na dôvody, ale súdiac podľa jeho výzoru, nie je na tom dobre. Skoro ráno vstane, potom sa bezmála dve hodiny trmáca v sanitke (až päťdesiattri kilometrov), nasledujú lekárske úkony a domov prichádza celý zničený okolo tretej či štvrtej poobede, ak má šťastie – občas aj pred druhou. Raz sa preriekol, že u lekára strávi sotva hodinu.

Neviem, prečo je taký smutný. Však má obchody plné tovaru, banánov, mandarínok, môže cestovať, kde ho len napadne … čo na tom, že nemá na to peniaze a zdravie, nie ? Vari konečne pochopil, o čom je život, keď sa dnes sťažuje ?

Kedysi nadával na všetko, čo páchlo socializmom. Možno aj preto, že sám “voňal” rôznymi funkciami v onej ére, a chcel ukázať, že on nič – on muzikant. Čas dobehne každého … niekoho aj jeho minulosť.

A mnohým ostáva len jediné – denne nadávať na dobu minulú, aby nemuseli vidieť smutnú realitu dneška. Niektorí si za kolektívne výkriky nechajú aj platiť … však peniaze nesmrdia, nie ?

Alebo majú strach … z poznania, že len blázon páli všetky mosty za sebou ? 

Nekalé praktiky digitálnych platforiem

25.05.2025

Na začiatku je bombastická reklama o fantastickom zárobku 29€ na hodinu či 14€ na hodinu A na konci krutá realita,kde zarábajú anonymní šmejdi s požehnaním štátu. Ako to teda funguje u najznámejších platforiem pre taxi a kuriérov? V prvom rade cez neustále nábory naivných,pretože fluktuácia je obrovská.Väčšina adeptov nepozná rozdiel medzi tržbou a zárobkom,a tak [...]

Ako sa dostalo násilie do ulíc ? Cez (nekontrolované) médiá

23.01.2025

Svojho času nevedela rada pre rozhlasové a televízne vysielanie riešiť triviálny problém – násilie na televíznych obrazovkách,prezentované 24 hodín denne,hoci zákon obmedzoval priestor pre tieto “diela” na čas medzi 22,00-6,00 Dnes nesieme následky.Narušené osoby siahajú po zbrani,ak nevedia žiť samé so sebou.A obete pribúdajú.Samozrejme,po zbytočnej tragédii [...]

Keď štát nemá, oderie chudákov …

09.01.2025

A tak si idete pár dní po začiatku novèho roka kúpiť obľúbený sirup a zistíte,že 3% na DPH sa zmenia na závratný rozdiel – z ceny 1,85€ je zrazu 3,50€ ! Štát nemá … a čo tak zdaniť rôzne zahraničné spoločnosti ? Nedá sa,majú výnimky.Slovač nemá výnimky,tá je na Slovensku ako ovca na odratie.Akoby ani sem nepatrila. Nechceme ruský kurz,vrieskajú [...]

Stret ruskej stíhačky a amerického drona

VIDEO: Ukrajina oznámila zostrelenie ruskej stíhačky Su-35 nad Kurskou oblasťou

07.06.2025 12:31

Informáciu o strate lietadla potvrdil prokremeľský telegramový kanál Fighterbomber.

Počasie / Horúčavy /

Na celom území SR hrozia od popoludnia búrky, na juhu aj vysoké teploty

07.06.2025 11:50

V oboch prípadoch vydal Slovenský hydrometeorologický ústav výstrahu prvého stupňa.

Ivana a Zuzana Jančové, komiksy

Unikátny komiks zviditeľňuje atrakcie v Žilinskej župe. Pozoruhodné dielo vytvorilo známe sesterské duo

07.06.2025 11:00

Po deviatich výnimočných miestach Žilinského kraja sprevádza čitateľov sympatický Adam, ktorý verí v dobro a mágiu. Kde všade sa ocitne?

Propeller NOIZ vizualizacia

Ikonický Propeller mení tvár – už v lete v ňom budú predávať bratislavské rožky a kávu za euro. Nový nájomca prezradil, ako bude vyzerať

07.06.2025 09:00

Legendárny Propeller v centre Bratislavy v lete znovu ožije. Jeho priestory získal nový prevádzkovateľ, ktorého v súťaži vybralo Staré mesto.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,448
Celková čítanosť: 9942235x
Priemerná čítanosť článkov: 4061x

Autor blogu