Nechutná (Junckerova) žaba

Luxemburský poskok oligarchov vo vedení únie J.C.Juncker pokladá za škandalózne, že niektoré krajiny únie odmietajú prijať aj deti migrantov bez doprovodu rodičov či iných príbuzných.

Iní zase pokladáme za škandalózne, že úniu vedú ľudia, ktorých v domovskej krajine vyšetrujú alebo vyšetrovali pre rôzne podozrenia, dokonca aj z trestnej činnosti. Alebo pokladáme za poburujúce, že sa nehľadá systémové riešenie (vinníci) za stav v krajinách, odkiaľ pochádzajú migranti. Možno ani nemôže, pretože mnohí by asi videli vinníkov a zločincov – v zrkadle pri holení.

Kto má na svedomí Sýriu, Líbyu, Afganistan, Irak alebo Somálsko … ? Kto tam išiel s holubicou “mieru a demokracie” sediacou na hlavni samopalu ? V akom stave sú dnes palestínske územia alebo Libanon ? Kto si najviac rozširuje územia na úkor svojich susedov ?

Je nepochybné, že treba pomáhať ľuďom v núdzi. Nie však na úkor iných, alebo formou preberania zodpovednosti za zločiny iných, ktorých sa bojíme pomenovať, alebo servilne zatvárame oči pre ich zodpovednosťou. Ak chce niekto riešiť problém, sotva bude mat s tým ktokoľvek problém – okrem tých, ktorí problémy spôsobili a mali by niesť zodpovednosť. Plnú zodpovednosť za svoje rozhodnutia a skutky, rovnakú s tou, ktorú nesú bežní ľudia.

Všetci vieme, kde sedia vinníci, ktorých treba volať na zodpovednosť.

Kto a kedy donúti Izrael, aby rešpektoval rozhodnutia OSN ? Kto a kedy vyženie tohoto agresora z nelegálne obsadených území, ktoré anektoval násilím ? Prečo nečelí rovnakým sankciám ako Rusko ? Odpoveď je nepríjemná – osudy sveta sú v rukách podvodníkov a zločincov. Zlodejov, ktorí za plné vrecko z nakradnutého lupu vykrikujú na iných – chyťte zlodeja.

Akýkolvek podiel Slovenska na riešení následkov imperiálnej politiky veľmocí treba odmietnuť. Vedeli útočiť, vraždiť, kradnúť, podporovať zločincov – nech platia. Nech vysvetľujú svojim voličom – prečo musia dnes platiť. A nech im vlastní voliči vystavia účet.

Varenie žaby ala Juncker ? Najprv pokrytecké náreky v štýle – buďte ľudia, aspoň deti … a neskôr výkriky o neľudskosti na adresu tých, ktorí by odmietli spájanie rodín a príchod príbuzných za deťmi … tváre a mená sa dejinami menia, ale praktiky (darebákov, zlodejov, podvodníkov) … ostávajú.

Pravá tvár novodobej eurodiktatúry sa postupne odhaľuje …

 

 

 

Nekalé praktiky digitálnych platforiem

25.05.2025

Na začiatku je bombastická reklama o fantastickom zárobku 29€ na hodinu či 14€ na hodinu A na konci krutá realita,kde zarábajú anonymní šmejdi s požehnaním štátu. Ako to teda funguje u najznámejších platforiem pre taxi a kuriérov? V prvom rade cez neustále nábory naivných,pretože fluktuácia je obrovská.Väčšina adeptov nepozná rozdiel medzi tržbou a zárobkom,a tak [...]

Ako sa dostalo násilie do ulíc ? Cez (nekontrolované) médiá

23.01.2025

Svojho času nevedela rada pre rozhlasové a televízne vysielanie riešiť triviálny problém – násilie na televíznych obrazovkách,prezentované 24 hodín denne,hoci zákon obmedzoval priestor pre tieto “diela” na čas medzi 22,00-6,00 Dnes nesieme následky.Narušené osoby siahajú po zbrani,ak nevedia žiť samé so sebou.A obete pribúdajú.Samozrejme,po zbytočnej tragédii [...]

Keď štát nemá, oderie chudákov …

09.01.2025

A tak si idete pár dní po začiatku novèho roka kúpiť obľúbený sirup a zistíte,že 3% na DPH sa zmenia na závratný rozdiel – z ceny 1,85€ je zrazu 3,50€ ! Štát nemá … a čo tak zdaniť rôzne zahraničné spoločnosti ? Nedá sa,majú výnimky.Slovač nemá výnimky,tá je na Slovensku ako ovca na odratie.Akoby ani sem nepatrila. Nechceme ruský kurz,vrieskajú [...]

Nitra supercela cesty škody povodeň dážď

SHMÚ: Supercelárna búrka sa presúva do Banskobystrického kraja

07.06.2025 20:08

V nedeľu popoludní očakávajú meteorológovia búrky vo východnej polovici územia.

sanitka,

V nemeckom Passau vrazil muž autom do ľudí, zrazil aj manželku a dcéru

07.06.2025 19:36, aktualizované: 20:24

Medzi zranenými sú podľa Bildu aj vodičova 38-ročná manželka a päťročná dcéra.

Kambodža / vlajka /

Thajsko a Kambodža posilňujú svoje vojská na spornej hranici

07.06.2025 18:45

Thajská armáda dnes uviedla, že kambodžskí vojaci a civilisti opakovane vnikli na thajské územie.

SR MV MZ Šaško Šutaj Eštok Drogy TK BAX

Šutaj Eštok: Brániť zvrchovanosť Slovenska je našou povinnosťou

07.06.2025 17:52

Úlohou súčasných politikov by malo podľa neho byť tomuto odkazu verní.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,448
Celková čítanosť: 9944394x
Priemerná čítanosť článkov: 4062x

Autor blogu