Čas na odvolanie (neschopného) župana

Následky omylu menom J.Lunter sú dnes jasne vidieť. Doteraz sa župan nezmohol na viac, ako vyhrabávanie špiny na svojho predchodcu. Jeho schopnosti na riadenie kraja sa rovnajú nule.

Prvá otázka znie jednoducho – koľko bude stáť (transparentné) výberové konanie na dopravcu v rámci BBSK ? Otázka druhá – kto bude mať z neho prospech ? Otázka tretia – o čí prospech v tejto kauze vlastne ide ?

SAD Zvolen a SAD Lučenec si svoje povinnosti riadne plnia. Netvrdím, že by sa nenašli nedostatky, ale ako dlhoročný užívateľ ich služieb viem o ich činnosti rozhodne viac, než “neznámy” župan BBSK. Neznámy, pretože po voľbách sa stratil ako dym nad hrncom, ak teda nerátam propagandistický spravodaj, ospevujúci jeho “osobnosť”. Výberové konania na pokračovanie fungujúcich služieb sú podľa môjho názoru účelovým konaním, smerujúcim k naplneniu záujmov jednotlivcov, ale rozhodne neslúžia verejnosti.

Ako obyvateľovi BBSK je mi srdečne jedno, čo a kde ste vyhrabali na Kotlebu. Ak je to protizákonné, postupy sú známe. Neotravujte s tým daňových poplatníkov, konajte a zlepšujte ich život.

Čo ste urobili pre kraj, okrem opakovaných vystúpení o Kotlebovi ? Súdiac podľa zmien v Krupine – nič. Cesty sa zasýpajú asfaltovou drťou, ktorá ničí majetok daňových poplatníkov. Prečo ? V prvom rade, tento spôsob “opráv” zavrhli už v 80.rokoch minulého storočia ako nekvalitný a nerentabilný. Okrem toho sa ani nedodržiava technologický postup – teda spevnenie miesta po oprave.

Krupinská nemocnica je stále ako prívesok zvolenskej. Nemocnica v Banskej Štiavnici zanikla úplne. Núdzové situácie musia riešiť pacienti vo Zvolene alebo Banskej Bystrici, pretože zvolenský urgent obvykle nestíha. Čoskoro bude na tom rovnako aj banskobystrický, kde nie je ničím výnimočným ošetrovanie pacientov z Revúcej, Rimavskej Soboty alebo Tornale.

Našli by sa aj iné príklady, ale škoda strácať čas s niekým, kto je ešte horší ako Kotleba.

Úspech Kotlebu bol šokujúci, ale obdobie Luntera je katastrofa. Opakovanie chyby, ku ktorej došlo v roku 1998. Rovnakej, akou bola voľba Kisku za prezidenta.

A prečo je Lunter horší ako Kotleba ? Kotleba sa na nič nehrá, jeho vystupovanie dáva dokonale najavo, aké názory má a na čom stavia. V prípade Luntera dokonale platí – sľuby sa sľubujú, blázni sa radujú. Otázkou ostáva, aké majú pocity z predraženej fajky dymu, ktorú dostali za svoju dôveru a peniaze.

Čím skôr Lunter odíde, tým lepšie … 

Nekalé praktiky digitálnych platforiem

25.05.2025

Na začiatku je bombastická reklama o fantastickom zárobku 29€ na hodinu či 14€ na hodinu A na konci krutá realita,kde zarábajú anonymní šmejdi s požehnaním štátu. Ako to teda funguje u najznámejších platforiem pre taxi a kuriérov? V prvom rade cez neustále nábory naivných,pretože fluktuácia je obrovská.Väčšina adeptov nepozná rozdiel medzi tržbou a zárobkom,a tak [...]

Ako sa dostalo násilie do ulíc ? Cez (nekontrolované) médiá

23.01.2025

Svojho času nevedela rada pre rozhlasové a televízne vysielanie riešiť triviálny problém – násilie na televíznych obrazovkách,prezentované 24 hodín denne,hoci zákon obmedzoval priestor pre tieto “diela” na čas medzi 22,00-6,00 Dnes nesieme následky.Narušené osoby siahajú po zbrani,ak nevedia žiť samé so sebou.A obete pribúdajú.Samozrejme,po zbytočnej tragédii [...]

Keď štát nemá, oderie chudákov …

09.01.2025

A tak si idete pár dní po začiatku novèho roka kúpiť obľúbený sirup a zistíte,že 3% na DPH sa zmenia na závratný rozdiel – z ceny 1,85€ je zrazu 3,50€ ! Štát nemá … a čo tak zdaniť rôzne zahraničné spoločnosti ? Nedá sa,majú výnimky.Slovač nemá výnimky,tá je na Slovensku ako ovca na odratie.Akoby ani sem nepatrila. Nechceme ruský kurz,vrieskajú [...]

SR MV MZ Šaško Šutaj Eštok Drogy TK BAX

Šutaj Eštok: Brániť zvrchovanosť Slovenska je našou povinnosťou

07.06.2025 17:52

Úlohou súčasných politikov by malo podľa neho byť tomuto odkazu verní.

Peter Pellegrini

Pellegrini: Podpora zvýšenia obranných výdavkov vychádzala z odporúčaní MO SR

07.06.2025 16:00

V sobotnej rozhlasovej diskusii STVR vyjadrili diskutujúci prekvapenie nad tým, ako hlava štátu podporila návrh na zvýšenie obranných výdavkov.

danko

Pellegrini svojimi krokmi prekvapil, zhodli sa Danko a Karas

07.06.2025 14:12

Obaja sa vyjadrili aj k integračným ambíciám Ukrajiny a hlasom z vnútra Európskej únie.

Stret ruskej stíhačky a amerického drona

VIDEO: Ukrajina oznámila zostrelenie ruskej stíhačky Su-35 nad Kurskou oblasťou

07.06.2025 12:31

Informáciu o strate lietadla potvrdil prokremeľský telegramový kanál Fighterbomber.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,448
Celková čítanosť: 9944186x
Priemerná čítanosť článkov: 4062x

Autor blogu