Vagabund veriteľ . ..

… je podľa niektorých diskutérov ten, čo sa nemieni nechať ďalej okrádať a tolerovať dlžníkovi, že nespláca svoje dlhy, a navyše ho aj okráda inými spôsobmi.

Páni a dámy, tí, čo tvrdíte alebo podporujete túto absurdnosť, patríte do ústavu pre duševne chorých a mali by vám odobrať občiansky preukaz, lebo ste nebezpeční – nielen pre spoločnosť, ale aj pre seba.

Takže, podám niekoľko základných informácií o fungovaní trhu na “ civilizovanom “ Západe.  Bez ohľadu na krajinu platí jedno pravidlo – vždy a v každej krajine – kto nezaplatí raz, nič viac nedostane … a ak nakoniec svoj dlh splatí, dostane novú dodávku až po zaplatení zálohy v plnej výške. Ak však neplatí, obvykle bankrotuje, lebo veriteľ sa často postará o varovanie ostatných pred takýmto nespoľahlivým partnerom.

Rozmenené na drobné to znamená, že Ukrajina by v prípade dodávok plynu z Nemecka, Rakúska či iných krajín už dávno kúrila drevom a vlastnými bioplynmi, ak by na tieto krajiny skúšala podrazy, aké skúša na Rusko. A ak by skúsila kradnúť tovar na jeho ceste (ako okrádala aj Slovensko počas plynovej krízy v roku 2009), okamžite by čelila rôznym sankciám a obchodnému embargu. Bez zľutovania

Záver teda znie jednoducho a podľa starej pravdy – tá hovorí, že každý, kto podporuje a schvaľuje zločin, je rovnako vinný, ako ten, čo ho pácha. A teda – všetci, čo podporujete konanie Jaceňuka v prípade ruského plynu (teda nárast dlhu v dôsledku neplatenia a odmietanie plnenia bežných pravidiel) – ste rovnako vinní, ako Jaceňuk. Pravdou totiž je, že Ukrajina dostala po prevrate rovnakú cenu za dodávky plynu, ako európske krajiny a k tomu musí splácať časť starého dlhu. Nič viac, nič menej. Žiadna neprimerane vysoká cena …. len náhrada škody, ktorú Ukrajina dlhé roky spôsobovala Rusku.

V tejto súvislosti spomeniem ešte niečo iné, zviazané len so Slovenskom. Svojho času ma označil za vagabunda človek, ktorému som odmietol podpísať petíciu za odškodnenie obetí nebankoviek. Vo svete platí jedno nemenné pravidlo – každý má právo nakladať so svojím majetkom podľa vlastnej úvahy, a za svoje rozhodnutia nesie zodpovednosť.

Takže – odkaz pre všetkých, čo ste sa nepýtali, či máte do nebankoviek investovať (a ani neradili s odborníkom), ale dnes žiadate od ostatných, ktorí si svoj majetok chránili a prejavili zodpovednosť – hľadajte svoje peniaze u tých, ktorým ste ich dali. Vaša škoda nie je náš problém – nič by ste nám nedali zo svojich ziskov, nie je dôvod, aby sme platili vaše škody.

Kto podporuje pokryteckú politiku Bruselu a jeho spojencov voči Rusku, je spoluvinníkom na zločine vydierania – ktorý by nikto z tých, čo dnes horlivo pľujú na Rusko – netoleroval.

A kedy budú chránení vodiči pred chodcami ?

24.11.2025

Ako sa zverejnila informácia o obnovení “absolútnej” prednosti chodcov,chodci sa opäť správajú ako odtrhnutí z reťaze. Sluchátka na ušiach,mamičky s kočíkom a mobilom na uchu,dôchodcovia s palicou … jednoducho doslova skáču do cesty.Nie je žiadnou výnimkou,keď sa zámerne vlečú cez cestu a pritom vyškierajú. Osobitnou kategóriou je ignorovanie povinnosti chodcov na [...]

Len tak … o následkoch novembra 1989

19.11.2025

Ideme oslavovať ? Môžeme začať … Osemhodinový pracovný čas sa zmenil na neobmedzený … Výchova detí sa realizuje … ak ostane čas Umelá zamestnanosť štátom sa zmenila na umelú zamestnanosť (sponzorovanú štátom v prospech “investorov” za žobrácku mzdu) Práva a povinnosti zodpovedajú spoločenskému statusu (či ste minorita alebo majorita,alebo či to vyhovuje [...]

Budú aj obete prepustené z hrobov ?

23.09.2025

Právo požiadať o prepustenie vyplýva zo zákona.A desiatky obetí či pozostalých žiadajú spravodlivosť – ich milovaní sa nikdy nevrátia,niet dôvodu na zľutovanie s vinníkom. Pochvaly alebo tresty … nič nezmenia na šialenstve 90.rokov.Pripraviť niekoho o život pre peniaze,naozaj niet väčšej zvrhlosti.A opakovane,to môže naozaj len psychopat. Médiá majú [...]

Bojovníci Hamasu v Gaze - obrázok vytvorený AI

Hamas je ochotný „zmraziť“ svoje zbrane, ale odmieta svoje odzbrojenie

10.12.2025 23:06

Bývalý vodca Hamasu, žijúci v exile, tiež povedal, že Hamas je otvorený medzinárodnej mierovej misii.

USA, Donald Trump, Washington, policajti, Národná garda

Trump musí ukončiť nasadenie Národnej gardy v Los Angeles, rozhodol sudca

10.12.2025 22:46

Vyslaním vojakov do Los Angeles prezident Donald Trump podľa sudcu prekročil svoje právomoci.

Epstein

Sudca povolil zverejnenie utajených prepisov veľkej poroty v Epsteinovej kauze

10.12.2025 19:01

Sudca z New Yorku pritom zrušil svoje predchádzajúce rozhodnutie o utajení materiálov.

Dmytro Firtaš

Ukrajinský oligarcha Firtaš nebude vydaný do USA, rozhodol súd v Rakúsku

10.12.2025 18:36

Bývalý spojenec zosadeného prezidenta Viktora Janukovyča, zbohatol v spolupráci s ruským plynárenským gigantom Gazprom.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,453
Celková čítanosť: 10206230x
Priemerná čítanosť článkov: 4161x

Autor blogu