Priam komicky pôsobí snaha rôznych zapredancov a zradcov v rôznych diskusiách, keď sa márne snažia prekrúcať očividnú realitu, a za všetky súčasné problémy a možné ohrozenia v budúcnosti viniť – Rusko. Zašli už tak ďaleko, že aj za prípravu a konanie krvavého euromajdanu vinia Rusov, presnejšie V. Putina.
Má to však niekoľko nedostatkov. Napr. – ak by Putin túžil po rozvrate Ukrajiny, už dávno by pritlačil na krajinu a tvrdo vymáhal nielen zaplatenie dlhov, ktoré si Kyjev nahromadil, ale aj škôd, ktoré Rusku napáchal pod vedením premiérky-podvodníčky Tymošenkovej v roku 2009. Nestalo sa …
Prečo ? Prečo začal Kremeľ konať až vo chvíli, keď sa na Ukrajine objavili rôzni “ poradcovia “ a začali vyvolávať nepokoje, ktoré boli motivované pragmatickým rozhodnutím prezidenta Janukovyča a odmietnutím asociačnej zmluvy s úniou ? Predovšetkým, ak chce niekto provokácie Bruselu a Bieleho domu obhajovať napr. argumentami o skorumpovanosti režimu V. Janukovyča, rovnako bol skorumpovaný aj režim J. Tymošenkovej. Ba … možno ešte aj viac. Vtedy to však nikomu, najmä nie mocipánom v Bruseli a Washingtone nevadilo – však straka Julka bola garantom ich záujmov na Ukrajine, nie ?
Nezabúdajme, že miera spomínanej korupcie nie je na Ukrajine či v Rusku oveľa vyššia, než tam, odkiaľ zaznieva najviac kritických hlasov. Američania majú korupciu v podstate legalizovanú vo forme rôznych lobistických skupín, nehovoriac o tom, že majú aj niekoľko zaujímavých poistiek, ako v prípade potreby obísť želanie voliča a nepripustiť, aby sa nevhodný kandidát stal napr. – prezidentom. Naposledy to zažil na vlastnej koži Al Gore. Brusel má podobné páky v podobe nadradenia európskych zákonov nad národnou legislatívou, a v prípade potreby sa neštíti ani rôznych foriem vydierania, napr. opakovaných hlasovaní o veciach, ktoré “ sprostí a arogantní “ voliči bezočivo – odmietli. Slováci to zažili v prípade eurovalu, iné krajiny napr. v prípade Lisabonskej zmluvy. Takže – čo chceme vytýkať Kyjevu a Kremľu ? Nedostatočné maskovanie rovnakého javu ?
Zradcovia a prisluhovači sa zúfalo trápia. Je nad slnko jasnejšie, že politika ich chlebodarcov je neobhájiteľná, a zjavne im dochádzajú všetky argumenty. A tak už vypisujú nezmysly typu – z východu nikdy neprišlo nič dobré – a zrejme zabudli, že bez toho východu by sa zrejme nikdy nenarodili, lebo “ civilizovaný “ Západ predal ich predkov ako kus mäsa najprv Hitlerovi, a neskôr Stalinovi. Zabúdajú na to, že napríklad vojenské plány proti bývalému ZSSR začali vznikať na stoloch “ spojencov “ už v roku 1944 – teda v čase, keď všade deklarovali jednotnú vôľu a ciele. Ignorujú fakt, že civilizovaný Západ vyprovokoval povstanie v Maďarsku, ktoré bolo neskôr krvavo potlačené, keďže niekto akosi zabudol na svoje slová o poskytnutí podpory. Ignorujú fakt, že ten istý “ civilizovaný “ Západ v čase invázie spojeneckých vojsk do Československa vypustil len vágne konštatovanie – to je sféra sovietskeho vplyvu. A na veci sa dá pozerať rôzne.
Niekto povie, že tu boli sovietske vojská vyše dvadsať rokov, lebo sem v prišli v auguste 1968. Iný to môže vidieť tak, že tie vojská tu boli dlhé roky práve preto, že americké vojská sa poflakovali (a poflakujú ) v Európe dodnes, a nebolo dosť dobre možné kritizovať – vlastné praktiky. Odborník to môže vidieť tak, že len idiot sem pozýva na rôzne cvičenia cudzie vojská, a ukazuje svoje slabé i silné stránky, keďže – každý je potenciálny nepriateľ v budúcnosti. Napokon – choďte do USA a bez ohľadu na to, že prichádzate z krajiny, ktorá je v spoločnom pakte, chovajú sa k vám ako k potenciálnemu – nepriateľovi. Prečo ?
Prisluhovači sa tvária, že nič nevidia. Všetko je podľa nich v najlepšom poriadku. Nevadí im ani to, že sme boli zatiahnutí do množstva konfliktov, ktoré neboli vôbec o slobode či demokracii. Takže ?
Nič sa nezmenilo od čias všemocnosti Sojuzu – aj zradcovia sú úplne rovnakí. Len absurdnosť súčasného režimu presahuje všetky medze – napr. neokomunista Barosso ostreľuje Kremeľ zodpovednosťou za dodávky Európe a úplne ignoruje fakt, že napr. problém v 2009 spôsobil svojimi krádežami – Kyjev. Vadia mu ruské vojská na ruskom území, ale nevadia americké – na európskom kontinente, či inde vo svete, mimo – USA. Kde to smerujeme ?
Hrdo sme si zakotvili do legislatívy články o zločinnosti komunistického režimu, a dnes sa klaniame eurokomisii, ktorú vedie neokomunista ? Prehliadame zločiny v mene “ slobody a demokracie “ a žalostné výsledky amerických “ mierových “ kampaní ? Milióny obetí a utečencov ?
Nemáme žiadne právo kritizovať bývalý režim, ak sa dnes mlčky prizeráme vlnám násilia a klamstiev v réžii Bruselu a USA. Každý režim, ktorý rieši svoje problémy násilím, je – zločinný. Každý režim je zločinný, ak pre svoje prežitie potrebuje platených prisluhovačov a zradcov, aby si vylepšil svoj obraz v očiach tých, ktorých denne klame a okráda. Niekto hovorí – voľme do europarlamentu, aby sme sa opäť nemuseli hanbiť … za smiešnu účasť. Ja si myslím – ignorujme voľby do inštitúcie, ktorá sa stavia nad všetko – aj nad zákon a ľudí, ktorí ju živia.
Nehanbím sa, že nebudem voliť členov bruselskej mafie. Hanbil by som sa, ak by som im svojím hlasom dal legitimitu pri prisluhovaní – USA.
Ja som chcel tiež voľby ignorovať, ...
oprava: tak najbližšie prezidentské ...
kolečko, na Slovensku je volebné ...
Obama vyhlásil, že americký národ ...
Pekný citát je že -"moc práva ...
Celá debata | RSS tejto debaty