Dobre sa stalo . ..

Manželstvo si zaslúži ochranu v takej forme, akú poznali ľudia dlhé stáročia – teda ako vzťah muža a ženy. Napokon, práve vzťah muža a ženy je základom pre prežitie spoločenstva, keďže je štandardnou cestou k splodeniu potomkov, na čom stojí a padá každá spoločnosť. Však sa stačí opýtať v Japonsku, aké starosti majú so stárnutím národa a nízkou pôrodnosťou.

Inak orientovaní občania, teda menšina označovaná skratkou LGBTI sa cítia poškodení prijatím nového zákona. Možno by si mali uvedomiť, že aj ich príchod na svet bol postavený na spojení muža a ženy. V inej forme vzťahu – muž a muž … či žena a žena – by sa nenarodili. A nič na tom nemenia ani súčasné možnosti vedy, pretože umelé formy zrodu života sú určené pre tých, ktorí zo zdravotných dôvodov nemôžu mať vlastných potomkov.

Už dlhšie roky zúri vo svete konflikt, ktorý je údajne založený na obmedzení diskriminácie menšín. Vôbec to nie je pravda – politické špičky kašlú na záujmy menšín úplne rovnako, ako na záujmy väčšiny … a pokiaľ si náhodou niečo osvoja, tak len preto, aby z toho vytĺkli vlastný prospech. Ak sa pozrieme do právnych noriem, ani v súčasnej situácii, či nedávnej minulosti neexistovali také vážne obmedzenia, aby menšiny trpeli – mohli dediť ? Mohli … len v prípade LGBTI si to vyžadovalo iný právny rámec, ako v prípade manželov. Informácie o zdravotnom stave partnera ? Aj v tomto prípade neexistovali vážnejšie prekážky, len si to vyžadovalo iný prístup – napríklad kolega má priamo v zdravotnom zázname notársky overený záznam, že jeho partner môže dostávať informácie o jeho zdravotnom stave.

A máme tu adopcie detí …nie, v žiadnom prípade. Či si to niekto pripúšťa, alebo nie – najvyššiu prioritu majú mať práva dieťaťa. Je teda najvyšším záujmom spoločnosti, aby dieťa dostávalo vzory oboch rodičov – teda matky i otca.

Áno, množstvo detí rastie v neúplných rodinách, čo je o.i. aj následkom súčasného stavu spoločnosti, a v nejednom prípade aj morálky. To však neznamená, že argumentom pre adopcie detí bude – stav núdze. Výchova dieťaťa len jedným z rodičov je obvykle východiskom z núdze. Nič viac, nič menej. Avšak zverenie dieťaťa do opatery partnerov rovnakého pohlavia by bolo (podľa môjho názoru) úmyselným vytvorením stavu núdze a poškodením práv dieťaťa.

A spojil sa čert s diablom. Presnejšie SMER-SD a KDH. Bolo to účelové ? Áno, bolo. Skúsme si však položiť inú otázku – volíme našich zástupcov do parlamentu preto, aby sa neustále hádali a verejne špinili … alebo preto, aby pracovali plne v náš prospech ?

Dobre sa stalo. Nie som proti ochrane práv menšín, ale aj to by malo mať svoje medze. Skúsenosť hovorí, že pomôžete raz, dvakrát … ustúpite raz, dvakrát … a nakoniec začne žiť menšina v presvedčení, že má na všetko právo a práve ona určuje, čo bude robiť a ako bude žiť – väčšina. A to je naozaj nenormálny stav – ak o tom pochybujete, obzrite sa okolo seba, ako žijú ľudia pod ťažkou čižmou nezodpovednej a nepotrestateľnej menšiny – politikov.

Chcete návrat vládnutia mantinelov ?

26.07.2026

Otázka, či chceme návrat vládnutia mantinelov, v skutočnosti smeruje k oveľa presnejšiemu problému: k tomu, či sme ochotní zveriť riadenie štátu sebastredným hlupákom. Tento výraz možno znie tvrdo, ale presne vystihuje typ ľudí, ktorí sa do verejného života dostávajú nie pre schopnosti, ale pre vlastné ego, túžbu po pozornosti a presvedčenie, že rozumejú [...]

Anatómia slepého komentátora

22.07.2026

Poznáte ten osobitý druh internetového (a bohužiaľ aj reálneho) hrdinu? Človek, ktorý uvidí titulok alebo krátky text, jeho mozog urobí rýchly šprint v protismere, kompletne odignoruje pointu, ale v srdci zacíti nepremožiteľné volanie divočiny: „Musím k tomuto napísať svoj NÁZOR!“ Tu je malé zamyslenie nad týmto úkazom moderna: Je to vlastne fascinačný [...]

Dinosauria pomsta: Prečo nás dvojeurová sliepka dokáže pripraviť o dôstojnosť

21.07.2026

Keď sa zamyslíte nad evolúciou, musíte uznať, že príroda má zvrátený zmysel pre humor. Vedci tvrdia, že vtáky sú priamymi potomkami dinosaurov. Kým pri pohľade na holuba na stanici tomu len ťažko veríte, v momente, keď sa k vám na vidieckom dvore začne s roztiahnutými krídlami a zníženým podvozkom blížiť nahnevaný kohút, teória o T-Rexovi zrazu dáva dokonalý [...]

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,466
Celková čítanosť: 10686325x
Priemerná čítanosť článkov: 4333x

Autor blogu

Archív