Vráťte (novodobej) šľachte tituly a bude pokoj !

Je nepochybné,že mnohí túžia po tom honore,ktorý platil v našich krajoch a priľahlých končinách do roku 1918.A možno aj preto zbierajú rôzne čudesné doklady o vzdelaní.Asi majú pocit,že nejaké písmenká pred menom ich dostanú tam,kde kedysi boli nositelia titulov – grófa,baróna,vojvodu a pod.

Čo už – nestačia vily s vysokými múrmi,kamerami,v uzatvorených štvrtiach … kde býva “smotánka” spoločnosti,ktorú stále niečo škrie.Niečo,čo nedá žiadny diplom.Status dedičného nadčloveka,ktorému by sa všetci klaňali už len preto,že bol splodený privilegovaným “orgánom” v privilegovanej posteli.Oni to nepriznajú,ale túžia po tom.A niet pochýb,ako by sa správali,ak by získali vytúžený status.Možno by sme nakoniec skončili niekde v dobe dávno minulej,keď sa pre majetky uzatvárali rodinné manželstvá a výsledkom boli zdegenerovaní potomkovia.Hoci …

Realita je krutá a už dnes pôsobia vo svete politiky mnohí tak,akoby ich predkovia boli – súrodenci.Hlavne vo chvíli,keď sa (nepremyslene) rozhodnú prehovoriť.

Nič.Čisto realistický pohľad na veci hovorí,že by bolo lacnejšie a spoločnosti prospešnejšie,ak by sme obnovili šľachtický honor a tituly,než podstupovať riziko,že jedného dňa bude učiť naše deti v škole,alebo operovať v nemocnici ťažko chorých pacientov – privilegovaný truľo,ktorý mal dosť peňazí na kúpu akademického titulu.

Alebo vytlačiť na pochybný diplom varovanie – nevhodný na výkon praxe v odbore !

A kedy budú chránení vodiči pred chodcami ?

24.11.2025

Ako sa zverejnila informácia o obnovení “absolútnej” prednosti chodcov,chodci sa opäť správajú ako odtrhnutí z reťaze. Sluchátka na ušiach,mamičky s kočíkom a mobilom na uchu,dôchodcovia s palicou … jednoducho doslova skáču do cesty.Nie je žiadnou výnimkou,keď sa zámerne vlečú cez cestu a pritom vyškierajú. Osobitnou kategóriou je ignorovanie povinnosti chodcov na [...]

Len tak … o následkoch novembra 1989

19.11.2025

Ideme oslavovať ? Môžeme začať … Osemhodinový pracovný čas sa zmenil na neobmedzený … Výchova detí sa realizuje … ak ostane čas Umelá zamestnanosť štátom sa zmenila na umelú zamestnanosť (sponzorovanú štátom v prospech “investorov” za žobrácku mzdu) Práva a povinnosti zodpovedajú spoločenskému statusu (či ste minorita alebo majorita,alebo či to vyhovuje [...]

Budú aj obete prepustené z hrobov ?

23.09.2025

Právo požiadať o prepustenie vyplýva zo zákona.A desiatky obetí či pozostalých žiadajú spravodlivosť – ich milovaní sa nikdy nevrátia,niet dôvodu na zľutovanie s vinníkom. Pochvaly alebo tresty … nič nezmenia na šialenstve 90.rokov.Pripraviť niekoho o život pre peniaze,naozaj niet väčšej zvrhlosti.A opakovane,to môže naozaj len psychopat. Médiá majú [...]

Louvre

Louvre zostal v pondelok zatvorený. Zamestnanci štrajkujú pre zhoršujúce sa pracovné podmienky

15.12.2025 12:30

Zamestnanci žiadajú prijatie nového personálu a lepšie pracovné podmienky po nedávnej krádeži.

Marián Viskupič

Energetická pomoc podľa SaS zlyháva. Viskupič varuje, že kyberútok, z ktorého sa Fico smial, má vážne dôsledky

15.12.2025 12:30

Podľa Viskupiča je opäť na mieste aj téma bezpečnosti citlivých údajov občanov.

Marián Viskupič / Branislav Gröhling / Marián Damankoš / Martina Bajo Holečková /

Kolíková odmieta Ficove slová o manipulácii trestných konaní v minulom volebnom období

15.12.2025 12:05

Exministerka spravodlivosti odmieta sobotné slová premiéra.

Kórea Jun

Exprezident Južnej Kórey chcel vyprovokovať KĽDR k útoku, tvrdí prokurátor

15.12.2025 10:36

Exprezident čelí obžalobe zo vzbury a zneužitia právomoci, za čo mu hrozí doživotie až trest smrti.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,453
Celková čítanosť: 10211911x
Priemerná čítanosť článkov: 4163x

Autor blogu