Založ si blog

Dosť bolo charity pre hokejový Slovan !

Rekonštrukcia štadióna Slovana pred historickým šampionátom v hokeji na Slovensku bola výsledkom politickej manipulácie a postupov, ktoré by sa v inej situácii, alebo inou optikou mohli priamo označiť za vydieranie. Organizátorom vtedajšieho šampionátu sa hádzali pod nohy polená, ktoré ich mali prinútiť k jedinému riešeniu – predraženej rekonštrukcii hokejového stánku, slúžiaceho predovšetkým súkromnému športovému klubu.

Blíži sa ďalší šampionát a opäť chce niekto vytrieskať profit pre Slovan. Požiadavkou údajnej opravy, ktorej hodnota má predstavovať milióny eur. Len si v tejto súvislosti pripomeňme, že výstavba nových štadiónov v rozsahu terajšieho stánku bratislavského klubu sa bežne pohybuje v hodnote od dvadsať do štyridsať miliónov eur, pričom sa napospol jedná o moderné stavby, zodpovedajúce dobe. Rekonštrukcia, ktorá kedysi prebehla na štadióne Slovana, dosiahla výdavky v astronomickej výške, pričom jej hodnota by bola postačila v Lotyšsku minimálne na výstavbu troch úplne nových štadiónov s podobnou kapacitou.

Je nepochybné, že rekonštrukcia nenaplnila svoj cieľ a naopak sa potvrdili pochybnosti, ktoré pred jej realizáciou vládli. Už vtedy sa otvorene tvrdilo, že je táto investícia zbytočná a jej efektivita viac-menej pochybná. Už vtedy sa otvorene hovorilo a zaznievalo to aj od odborníkov, že vynaložené prostriedky sa nikdy nevrátia, a naopak údržba si bude vyžadovať čoraz viac investícií. Stalo sa …

Radšej žiadny šampionát, než ďalšie sponzorovanie záujmov súkromného hokejového klubu. Napokon, aj cirkus okolo údajného národného futbalového štadióna dokazuje, ako niektorí ľudia chápu svoje záujmy – v národnej rovine. Zrejme seba a svojich kumpánov pokladajú za národ, ktovie … a ostatní sme len akousi charitou, povinnou financovať ich potreby. Treba povedať rázne a nemilosrdne – dosť.

Veľa práce, málo ľudí ?

23.02.2018

Chyba lávky, zle videli pán veľkomožný. Ako to, však nemá kto robotovať na panskom ... ? Hja, pán veľkomožný ... ľudí by bolo na prácu aj dosť, akurát je nedostatok somárov, ochotných viac »

Tragédia poľského velikášstva . ..

22.02.2018

Nie je to taká dávno, čo sa Poliaci a nielen oni hrdili, že ruský plyn nepotrebujú Nord Stream 2 sa však stáva pre Poľsko tým povestným bumerangom, vracajúcim sa po nešikovnom hode. Varšava viac »

Korene úpadku (nielen) slovenského hokeja

21.02.2018

Prečítal som si množstvo výrokov v diskusiách, nejeden príspevok od bývalých hokejistov či trénerov, a naozaj som rozčarovaný. Je to náhoda, alebo úmysel, že nechceme vidieť realitu a hľadáme viac »

USA Florida škola streľba útočník súd cruz

Žena v januári upozornila FBI na rastúci arzenál strelca z Floridy, odignorovali ju

24.02.2018 21:15

Žena blízka tínedžerovi, ktorý na floridskej strednej škole zabil 17 ľudí, upozornila začiatkom roka na jeho výbušnú povahu a že sa podľa vlastných slov obávala, že "vojde do školy a jednoducho to tam vystrieľa".

Vasilij Nebenzja

Sýria si na 30 dní vydýchne, BR OSN schválila rezolúciu o prímerí

24.02.2018 20:48, aktualizované: 21:52

Za rezolúciu, ktorej cieľom je umožniť humanitárnu pomoc pre civilistov, hlasovalo všetkých 15 členov Bezpečnostnej rady OSN.

Prostitútka, prostitúcia

21 pracovníkov Červeného kríža si platilo za sexuálne služby

24.02.2018 20:05

Kódex správania MVČK od roku 2006 výslovne zakazuje svojim pracovníkom platenie za sexuálne služby.

počasie, leto, teplo, horúčavy,

Najväčší nárast teplôt hrozí v najbližších desaťročiach Viedni či Prahe

24.02.2018 19:45

Obyvatelia európskych veľkomiest sa podľa vedcov majú pripraviť na častejšie suchá, ničivejšie záplavy a podstatne vyššie teploty počas letných horúčav.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,587
Celková čítanosť: 3335572x
Priemerná čítanosť článkov: 2102x

Autor blogu