Založ si blog

Dosť bolo charity pre hokejový Slovan !

Rekonštrukcia štadióna Slovana pred historickým šampionátom v hokeji na Slovensku bola výsledkom politickej manipulácie a postupov, ktoré by sa v inej situácii, alebo inou optikou mohli priamo označiť za vydieranie. Organizátorom vtedajšieho šampionátu sa hádzali pod nohy polená, ktoré ich mali prinútiť k jedinému riešeniu – predraženej rekonštrukcii hokejového stánku, slúžiaceho predovšetkým súkromnému športovému klubu.

Blíži sa ďalší šampionát a opäť chce niekto vytrieskať profit pre Slovan. Požiadavkou údajnej opravy, ktorej hodnota má predstavovať milióny eur. Len si v tejto súvislosti pripomeňme, že výstavba nových štadiónov v rozsahu terajšieho stánku bratislavského klubu sa bežne pohybuje v hodnote od dvadsať do štyridsať miliónov eur, pričom sa napospol jedná o moderné stavby, zodpovedajúce dobe. Rekonštrukcia, ktorá kedysi prebehla na štadióne Slovana, dosiahla výdavky v astronomickej výške, pričom jej hodnota by bola postačila v Lotyšsku minimálne na výstavbu troch úplne nových štadiónov s podobnou kapacitou.

Je nepochybné, že rekonštrukcia nenaplnila svoj cieľ a naopak sa potvrdili pochybnosti, ktoré pred jej realizáciou vládli. Už vtedy sa otvorene tvrdilo, že je táto investícia zbytočná a jej efektivita viac-menej pochybná. Už vtedy sa otvorene hovorilo a zaznievalo to aj od odborníkov, že vynaložené prostriedky sa nikdy nevrátia, a naopak údržba si bude vyžadovať čoraz viac investícií. Stalo sa …

Radšej žiadny šampionát, než ďalšie sponzorovanie záujmov súkromného hokejového klubu. Napokon, aj cirkus okolo údajného národného futbalového štadióna dokazuje, ako niektorí ľudia chápu svoje záujmy – v národnej rovine. Zrejme seba a svojich kumpánov pokladajú za národ, ktovie … a ostatní sme len akousi charitou, povinnou financovať ich potreby. Treba povedať rázne a nemilosrdne – dosť.

Muž cez palubu

18.10.2018

V núdzi poznáš priateľa ... niektorí by však mohli povedať - kým máš peniaze, máš aj priateľov. Pri pozorovaní chaosu, ktorý vládne medzi politikmi a obchodníkmi v posledných dňoch a viac »

Mafia + anarchia = demokracia

17.10.2018

Za socializmu nebolo ničím neobvyklým, ak zlodej dostal niekoľko rokov väzenia za krádež pohodených vriec cementu ... Dnes sa často hovorí o mafii. Nuž, predstaviteľov primitívnej a brutálnej viac »

Kočnerovi kumpáni a žiaci, baľte si vaky . . .

16.10.2018

Každému jeden meter patrí, ak je neprípustné byť susedom pochybného podnikateľa alebo jeho nájomníkom, potom je neprípustné aj to, aby sa na riadení štátu podieľali ľudia, ktorých pochybná viac »

Nemecko, polícia, policajt, policajti

Prestrelka v Kirchheime si vyžiadala dve obete i ťažko zranených

19.10.2018 12:15

Obeťami sú matka so synom. Žena mala zavolať na políciu s tým, že jej syn začal "vyčíňať".

PROTEST: Danko ukហprácu!

Študenti podporujú Univerzitu Mateja Bela v požiadavke zverejnenia Dankovej práce

19.10.2018 12:05

"Najlegitímnejší spôsob objasnenia vzniknutej situácie je zverejnenie záverečnej práce širokej verejnosti," tvrdia študenti.

OPEL

Do emisnej pasce spadol aj Opel

19.10.2018 12:00

Nemecká automobilka Opel v rukách francúzskeho koncernu PSA musí do servisov povolať takmer 100-tisíc automobilov.

deti, mobil, sociálna sieť, Facebook

Mobilné telefóny sa môžu v školách používať len ako učebná pomôcka

19.10.2018 11:47

Učitelia sa k tejto problematike stavajú rôzne.