Založ si blog

Dosť bolo charity pre hokejový Slovan !

Rekonštrukcia štadióna Slovana pred historickým šampionátom v hokeji na Slovensku bola výsledkom politickej manipulácie a postupov, ktoré by sa v inej situácii, alebo inou optikou mohli priamo označiť za vydieranie. Organizátorom vtedajšieho šampionátu sa hádzali pod nohy polená, ktoré ich mali prinútiť k jedinému riešeniu – predraženej rekonštrukcii hokejového stánku, slúžiaceho predovšetkým súkromnému športovému klubu.

Blíži sa ďalší šampionát a opäť chce niekto vytrieskať profit pre Slovan. Požiadavkou údajnej opravy, ktorej hodnota má predstavovať milióny eur. Len si v tejto súvislosti pripomeňme, že výstavba nových štadiónov v rozsahu terajšieho stánku bratislavského klubu sa bežne pohybuje v hodnote od dvadsať do štyridsať miliónov eur, pričom sa napospol jedná o moderné stavby, zodpovedajúce dobe. Rekonštrukcia, ktorá kedysi prebehla na štadióne Slovana, dosiahla výdavky v astronomickej výške, pričom jej hodnota by bola postačila v Lotyšsku minimálne na výstavbu troch úplne nových štadiónov s podobnou kapacitou.

Je nepochybné, že rekonštrukcia nenaplnila svoj cieľ a naopak sa potvrdili pochybnosti, ktoré pred jej realizáciou vládli. Už vtedy sa otvorene tvrdilo, že je táto investícia zbytočná a jej efektivita viac-menej pochybná. Už vtedy sa otvorene hovorilo a zaznievalo to aj od odborníkov, že vynaložené prostriedky sa nikdy nevrátia, a naopak údržba si bude vyžadovať čoraz viac investícií. Stalo sa …

Radšej žiadny šampionát, než ďalšie sponzorovanie záujmov súkromného hokejového klubu. Napokon, aj cirkus okolo údajného národného futbalového štadióna dokazuje, ako niektorí ľudia chápu svoje záujmy – v národnej rovine. Zrejme seba a svojich kumpánov pokladajú za národ, ktovie … a ostatní sme len akousi charitou, povinnou financovať ich potreby. Treba povedať rázne a nemilosrdne – dosť.

Osaď tabuľu a nemusíš nič . . . ani rešpektovať zákon ? ? ?

17.01.2019

A možno by tento “pokrokový” spôsob riešenia povinností mali vyskúšať aj občania. Napríklad - namiesto platenia rôznych poplatkov osadiť pred svojím príbytkom tabuľu - Neplatím, lebo viac »

Nedávajte palice do rúk (duševných) žobrákov . . .

16.01.2019

Staré porekadlo hovorí - daj žobrákovi palicu a ukáže ti, čo s ňou dokáže ... Ešte horšie je, ak duševného žobrákov navlečieš do obleku a kravaty, dáš mu moc a zaručíš beztrestnosť. viac »

Na exekučnú nôtu . . .

15.01.2019

Dlhy sa majú platiť. S týmto názorom súhlasím. Ale len dovtedy, ak to platí bez výnimky pre všetkých. Nie však výberovo, že niekto musí zaplatiť všetko bez ohľadu na okolnosti, a inému viac »

Vadimír Putin, Rusko

Dôvera Rusov v Putina klesla na historické minimum

18.01.2019 22:55

Dôveruje mu len 33,4 percenta Rusov.

Antonio Guterres

António Guterres si myslí, že nemá právomoc začať vyšetrovanie Chášakdžího smrti

18.01.2019 22:34

Mandát by mu mohla udeliť len Bezpečnostná rada OSN a za istých okolností aj Valné zhromaždenie OSN.

Euro, peniaze, ekonomika, graf

Vzájomný obchod Slovenska s Nemeckom dosahuje 27 miliárd eur

18.01.2019 22:07

Slovensko je jedna z mála krajín, ktoré majú s Nemeckom aktívnu obchodnú bilanciu.

Tijuana, Mexiko, hranice, migranti, karavána

Karavána migrantov z Hondurasu vstúpila na mexické územie

18.01.2019 21:42

Takzvaná Karavána migrantov opustila Honduras v pondelok s cieľom dostať sa do tisíce kilometrov vzdialených Spojených štátov.

cudzinec

Zásluhou politikov som sa stal cudzincom na Slovensku, pretože každý pobehaj má viac práv, ako slovenský občan. Je čas ukázať politikom, že sú volení, ale nie vyvolení. Národu majú slúžiť, a nie rozkazovať. Budem voliť KSS. Majú aspoň program pre ľudí, ostatní si všimnú ľudí len vtedy, keď po nich šliapu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,909
Celková čítanosť: 4519759x
Priemerná čítanosť článkov: 2368x

Autor blogu