Založ si blog

Dosť bolo charity pre hokejový Slovan !

Rekonštrukcia štadióna Slovana pred historickým šampionátom v hokeji na Slovensku bola výsledkom politickej manipulácie a postupov, ktoré by sa v inej situácii, alebo inou optikou mohli priamo označiť za vydieranie. Organizátorom vtedajšieho šampionátu sa hádzali pod nohy polená, ktoré ich mali prinútiť k jedinému riešeniu – predraženej rekonštrukcii hokejového stánku, slúžiaceho predovšetkým súkromnému športovému klubu.

Blíži sa ďalší šampionát a opäť chce niekto vytrieskať profit pre Slovan. Požiadavkou údajnej opravy, ktorej hodnota má predstavovať milióny eur. Len si v tejto súvislosti pripomeňme, že výstavba nových štadiónov v rozsahu terajšieho stánku bratislavského klubu sa bežne pohybuje v hodnote od dvadsať do štyridsať miliónov eur, pričom sa napospol jedná o moderné stavby, zodpovedajúce dobe. Rekonštrukcia, ktorá kedysi prebehla na štadióne Slovana, dosiahla výdavky v astronomickej výške, pričom jej hodnota by bola postačila v Lotyšsku minimálne na výstavbu troch úplne nových štadiónov s podobnou kapacitou.

Je nepochybné, že rekonštrukcia nenaplnila svoj cieľ a naopak sa potvrdili pochybnosti, ktoré pred jej realizáciou vládli. Už vtedy sa otvorene tvrdilo, že je táto investícia zbytočná a jej efektivita viac-menej pochybná. Už vtedy sa otvorene hovorilo a zaznievalo to aj od odborníkov, že vynaložené prostriedky sa nikdy nevrátia, a naopak údržba si bude vyžadovať čoraz viac investícií. Stalo sa …

Radšej žiadny šampionát, než ďalšie sponzorovanie záujmov súkromného hokejového klubu. Napokon, aj cirkus okolo údajného národného futbalového štadióna dokazuje, ako niektorí ľudia chápu svoje záujmy – v národnej rovine. Zrejme seba a svojich kumpánov pokladajú za národ, ktovie … a ostatní sme len akousi charitou, povinnou financovať ich potreby. Treba povedať rázne a nemilosrdne – dosť.

Kľúčový štváč alebo táraniny P. Schutza

25.05.2018

Vždy si spomeniem na zmenu majetkových pomerov v denníku SME, keď aj P.Schutz stál na strane tých, ktorí chceli odísť (a nakoniec aj odišli) ... a čoraz viac chápem, prečo ostal, alebo skôr viac »

Seď, čakaj buď rád, že nezdochneš . ..

25.05.2018

Titulok vystihuje stav “reformovaného”, alebo skôr sprivatizovaného a rozkradnutého zdravotníctva. Osem hodín ráno, pani sťažka vychádza z dverí polikliniky, namáhavo prechádza pár krokov viac »

Bratislava nie je Slovensko

24.05.2018

Pobúrenie nad budúcoročným pôsobením hokejovej reprezentácie v Košiciach počas bojov v základných skupinách na domácom svetovom šampionáte sa dalo čakať. Už roky je totiž známe, že viac »

Putin

Putin vraj nebude tretíkrát za sebou kandidovať na prezidenta

25.05.2018 19:58

Putin sa už raz ocitol v situácii, keď mu končilo druhé obdobie na čele štátu a ústava mu nedovoľovala tretíkrát kandidovať. Vtedy sa stal predsedom vlády.

porošenko

Maďarsko navrhuje v NATO zmenit prístup k Ukrajine

25.05.2018 19:09

Budapešť sa snaží blokovať ukrajinské snahy o zblíženie s NATO a Európskou úniou v odvete za údajný útlak maďarskej menšiny na Ukrajine.

euro, bankovky, peniaze, mince

EÚ dosiahla dohodu o reforme pravidiel bankového kapitálu

25.05.2018 18:33

Ministri financií Európskej únie dosiahli dohodu o reforme pravidiel bankového kapitálu. To je významný krok k posilneniu finančnej stability bloku.

Indiana, streľba

Študent postrelil dvoch ľudí na škole v americkej Indiane, zadržali ho

25.05.2018 18:01

Zranenia utrpeli jeden dospelý a jedno dieťa. Oboch previezli do nemocnice, ich stav zatiaľ nie je známy.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,688
Celková čítanosť: 3672305x
Priemerná čítanosť článkov: 2176x

Autor blogu