Založ si blog

Vylučujem voľbu SaS . ..

Je pekné, že sa večne (druhý a neúspešný) politik v háve liberálov jasne vyjadril, s kým vylučuje spoluprácu. Napokon – národniarov voliť nebudem, môže mi to byť jedno.

A teda hlavne pripomeniem, ako pred voľbami 2010 zaznelo tiež jasné vyjadrenie, že s pánmi Dzurindom a Miklošom v žiadnom prípade (iné ani nemohlo zaznieť, ak nechceli liberáli skončiť skôr, ako začali) a nakoniec to bolo úplne inak. Takže – radšej buďme realisti a nehovorme s politikmi o zásadách, pretože možno ani význam slova “zásady” nepoznajú.

Nehovoriac o tom, že pri reálnej voličskej základni by práve Sulík urobil lepšie, ak by nevyhlasoval vôbec nič. Nech sa na to pozeráme akokoľvek, budúci parlament bude ešte viac roztrieštený, ako súčasný. A tak, ako nebude v prospech SMER-u, nebude ani v prospech liberálov. Karty budú rozdávať iní, a tromfy budú tiež v iných rukách. Zatiaľ to skôr vyzerá na kortešačku v štýle veselej vdovy a otázny bude len počet milencov, ktorí sa nechajú zviesť šedinami skúseností, pretože o mladosti, pôžitku a radosti sa rozhodne nebude dať hovoriť.

Aj keď je pravdou, že primeraná “litráž” pod klobúkom dokáže zázraky

No už dnes sa dá povedať, že Sulík bude premiérom len v prípade, ak motyka vystrelí a násada od hrablí zakvitne ružami. Ak nedokázal zmobilizovať voličov v čase najväčších škandálov R.Fica a SMER-u, dokazuje to len fakt, že voliči už neveria ani jemu. A len on to stále nechápe.

Riešiť program liberálov nemá žiadny zmysel. Kto videl, ako obsadzovali funkcie vo vláde I.Radičovej, na liberálnu stranu odborníkov nebude ani náhodou veriť. Navyše, aj tých pár schopnejších, ako boli Mihál alebo Poliačik, dalo liberálom kopačky a pobrali sa iným smerom.

Proti gustu však niet dišputát. Pokiaľ verí Sulík, že prosperitu štátu zaistí s odborníkmi ako Matovič, Remišová, Nicholsonová, Galko a spol., treba mu držať palce …už len nájsť odpoveď na otázku, v ktorom štáte nájdu dostatok podpory … aspoň na dva roky, ako svojho času šemotil hlavný liberál na Markíze. Alebo skôr – prosíkal ???

Bratislava nie je Slovensko

24.05.2018

Pobúrenie nad budúcoročným pôsobením hokejovej reprezentácie v Košiciach počas bojov v základných skupinách na domácom svetovom šampionáte sa dalo čakať. Už roky je totiž známe, že viac »

Keď blbci predstierajú inteligenciu . . .

23.05.2018

... a dostane sa im štempľa profesionality, neobmedzene môžu deformovať národ a jeho vedomie. Hrdosť na svoje korene, vlastenectvo a zmysel pre realitu - prvé dve majú s tretím málo spoločného. viac »

Vodič nebezpečnejší ako poslanec . ..

22.05.2018

Chcem prevádzkovať taxislužbu, zahlásil kamarát ... celkom som sa zasmial, nevieš si predstaviť, čo ťa čaká ... Po týždni prišiel a nechápavo krútil hlavou. Byrokracia, skúšky, psychotesty viac »

Ľubomír Kopáček

Expert ku GDPR: Firmy investovali do právnikov, budú robiť ďalej to isté

24.05.2018 22:00

"Je predsa hlúposť, aby som si bral zákaznícku kartu, keď mi ju ponúknu pri náhodnom, jednorazovom nákupe," vraví expert na kybernetickú bezpečnosť Ľubomír Kopáček.

ženy, nákupy

GDPR. Ochráni zákon súkromie?

24.05.2018 22:00

Osobné údaje ľudí sú vždy tovarom, okolo ktorého sa točí veľký biznis. Od piatka 25. mája sa však môžete rozhodnúť, či na to dáte súhlas.

korupcia, úplatok

V Španielsku padli vysoké tresty za korupciu vládnych ľudovcov

24.05.2018 21:18

Viac ako dvom desiatkam španielskych podnikateľov a politikov vymeral vo štvrtok španielsky súd vysoké väzenské tresty.

Eurobankovky, peniaze

Taliani môžu spustiť dlhovú krízu ako Gréci

24.05.2018 21:14

Taliansko môže spôsobiť ďalšiu dlhovú krízu, podobne ako Grécko, ak sa politiky novej talianskej vlády sústredia výhradne na zvýšenie výdavkov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,686
Celková čítanosť: 3668434x
Priemerná čítanosť článkov: 2176x

Autor blogu