Založ si blog

Vylučujem voľbu SaS . ..

Je pekné, že sa večne (druhý a neúspešný) politik v háve liberálov jasne vyjadril, s kým vylučuje spoluprácu. Napokon – národniarov voliť nebudem, môže mi to byť jedno.

A teda hlavne pripomeniem, ako pred voľbami 2010 zaznelo tiež jasné vyjadrenie, že s pánmi Dzurindom a Miklošom v žiadnom prípade (iné ani nemohlo zaznieť, ak nechceli liberáli skončiť skôr, ako začali) a nakoniec to bolo úplne inak. Takže – radšej buďme realisti a nehovorme s politikmi o zásadách, pretože možno ani význam slova “zásady” nepoznajú.

Nehovoriac o tom, že pri reálnej voličskej základni by práve Sulík urobil lepšie, ak by nevyhlasoval vôbec nič. Nech sa na to pozeráme akokoľvek, budúci parlament bude ešte viac roztrieštený, ako súčasný. A tak, ako nebude v prospech SMER-u, nebude ani v prospech liberálov. Karty budú rozdávať iní, a tromfy budú tiež v iných rukách. Zatiaľ to skôr vyzerá na kortešačku v štýle veselej vdovy a otázny bude len počet milencov, ktorí sa nechajú zviesť šedinami skúseností, pretože o mladosti, pôžitku a radosti sa rozhodne nebude dať hovoriť.

Aj keď je pravdou, že primeraná “litráž” pod klobúkom dokáže zázraky

No už dnes sa dá povedať, že Sulík bude premiérom len v prípade, ak motyka vystrelí a násada od hrablí zakvitne ružami. Ak nedokázal zmobilizovať voličov v čase najväčších škandálov R.Fica a SMER-u, dokazuje to len fakt, že voliči už neveria ani jemu. A len on to stále nechápe.

Riešiť program liberálov nemá žiadny zmysel. Kto videl, ako obsadzovali funkcie vo vláde I.Radičovej, na liberálnu stranu odborníkov nebude ani náhodou veriť. Navyše, aj tých pár schopnejších, ako boli Mihál alebo Poliačik, dalo liberálom kopačky a pobrali sa iným smerom.

Proti gustu však niet dišputát. Pokiaľ verí Sulík, že prosperitu štátu zaistí s odborníkmi ako Matovič, Remišová, Nicholsonová, Galko a spol., treba mu držať palce …už len nájsť odpoveď na otázku, v ktorom štáte nájdu dostatok podpory … aspoň na dva roky, ako svojho času šemotil hlavný liberál na Markíze. Alebo skôr – prosíkal ???

Krvavé sny amerického kovboja

17.07.2018

D.Trump naozaj nie je prezidentom, na ktorého by mohli byť americkí občania hrdí. Stále je však prijateľnejší, než vietnamský vojnový zločinec John McCain. McCain by veľmi rád stabilizoval viac »

Komu “predali” Briti novičok ?

15.07.2018

Ak chce urobiť Th.May niečo pre svoju krajinu a svoj národ, mala by odstúpiť. Vývoj v kauze “novičok” ju usvedčuje z úmyselného zavádzania verejnosti a krivého obvinenia, ktorým skúšala viac »

Obrana štátu nikoho nezaujíma . ..

14.07.2018

Kto si spomenie na posledný konflikt, ktorý zasiahol Slovensko, vie veľmi dobre, ako sa zachovala väčšina politikov - kto mohol, zobral nohy na ramená a všetko nechal na tých, ktorými dovtedy viac »

Mychajlo Ježeľ

Ukrajinský exminister Ježeľ dostal v Bielorusku štatút utečenca

18.07.2018 21:38

Ježeľovi hrozí doma päť až osem rokov väzenia za spreneveru dvoch miliónov dolárov.

mayová

Extrémistu usvedčili z plánovania vraždy premiérky Mayovej

18.07.2018 21:11

Naa'imur Zakariyah Rahman mal v úmysle nastražiť výbušninu pred vchodom do sídla britskej premiérky na Downing Street.

trump

Kto sa v tom má vyznať? Biely dom opäť poopravil Trumpa

18.07.2018 20:42, aktualizované: 21:28

Americký prezident Trump vyjadril presvedčenie, že Spojené štáty už nie sú terčom Ruskej federácie. Hovorkyňa jeho myšlienku znegovala.

šichany

Putin otvoril verejnosti mesto Šichany, smutne známe pre novičok

18.07.2018 20:31

Tajné laboratória chemických zbraní boli podľa médií nedávno zničené.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,726
Celková čítanosť: 3816982x
Priemerná čítanosť článkov: 2211x

Autor blogu