Založ si blog

Nebudú dobrí, nevoľte ich . ..

Nech dáte svoju podporu komukoľvek zo súčasnej opozície, bude to horšie, ako pri súčasnej koalícii. Nikto z opozície si nezaslúži dôveru.

Zaskočení ? Ale kde … pri akejkoľvek zmene vo funkciách okamžite vrieskajú zástupcovia opozície, no najmä SaS a OĽANO, že to nebude či nemôže byť dobré. Priam komicky vyznela výzva V.Remišovej, aby odstúpil A.Danko za rôzne prešľapy, ktoré sa odohrali za jeho predchodcu J.Slotu.

Dávno už neplatí prezumpcia neviny. Každý je vinný, ak na neho ukáže obviňujúci prst rôznych krikľúňov, ktorí majú sami temné stránky života, ktoré nevedia vysvetliť. Nehovoriac o ich pokryteckom postoji voči A.Kiskovi, ktorý už dávno nemá právo vykonávať funkciu hlavy štátu. Jemne, priam hodinárskym citom sa začali voči nemu vyhraňovať až vo chvíli náznakov, že po skončení mandátu chce vstúpiť do reálnej politiky. Chvíli, keď začali mať strach o vlastné, vratké pozície.

O mnohom svedčí aj súčasný stav BBSK. Z nejedných úst počúvam sklamanie z omylu menom J.Lunter.

Mnohí konštatujú, že jeho úspechom sa nič nezačalo a všetko skončilo. Zaznievajú aj nespokojné hlasy, že kraj nie je riadený predsedom, ale v skutočnosti jeho synom. Neviem, až tak hlboko do vecí kraja nevidím. Súhlasím však s názorom, že vládne podozrivé ticho a po počiatočných výkrikoch o rôznych prešľapoch M.Kotlebu sa vlastne nič nedeje, a zrejme to boli len prázdne reči. Iste, môžem sa mýliť.

Desím sa príchodu budúcich volieb. Či už prezidentských, alebo parlamentných. Niet koho voliť, sebareflexia u mnohých nefunguje, niektorí asi nemajú doma ani zrkadlo, keď ohlasujú vlastné kandidatúry … napríklad na post prezidenta. Politické strany sa handrkujú o jedno-jediné … vlastného kandidáta. Osobnosti, ktoré by reprezentovali Slovensko a boli dôvodom na hrdosť národa ? Kdeže, v žiadnom prípade. Osobnosť nenechá so sebou manipulovať, a to politickým prizdisráčom nevyhovuje. Oni potrebujú bábky na povrázku, nie charakter – česť – úctu.

Čo robiť ? Riaďte sa ich pohľadom na svet a nevoľte ich. Podľa nich je každý vinný, ak nie je ich … takže aj oni sú vinní, lebo nie sú naši. Sú darebáci, hoci to žiadny súd nevyriekol. Je to ich pohľad na svet a ľudí, ktorí si s nimi dovolia nesúhlasiť. Možno by mali ochutnať vlastnej medicíny …

Morálka ideologických dromedárov . . .

21.01.2019

Nič ma tak nepobaví, ako dnešné horlivé masírovanie svedomia tých, ktorí kedysi donášali na svojich susedov (a niektorí aj na príbuzných) bývalej ŠTB (alebo komukoľvek inému), či oddane viac »

Richter neočakáva a richtuje . ..

20.01.2019

Meno poslankyne, ktorá diskutovala s ministrom Richterom o problémoch pracovného trhu, mi akosi utieklo. Pamätám si len príslušnosť k OĽANO a nezmysly, ktoré tvrdila. Vlastne to bol súboj - viac »

Mistrík nechce byť zvolený ? !

19.01.2019

Súdiac podľa jeho rétoriky na adresu protikandidáta M.Šefčoviča - nechce. Ak je totiž biľagom na štíte protikandidáta podpora SMER-u, potom musí byť rovnakým biľagom aj podpora SaS. Prečo viac »

rivlin, porošenko

Porošenko dúfa, že Izrael uzná hladomor na Ukrajine za genocídu

21.01.2019 23:02

Hladomor v Sovietskom zväzr umelo vyvolal vtedajší diktátor Josif Stalin.

Gazprom

Rusi sľúbili, že plyn naďalej potečie cez Ukrajinu a Slovensko

21.01.2019 22:23

Rusko sa zaviazalo, že bude pokračovať v dodávkach plynu do Európy cez Ukrajinu aj po roku 2019, uviedol eurokomisár Maroš Šefčovič.

kostol, maren ueland

Nórsko sa rozlúčilo s v Maroku zavraždenou Uelandovou

21.01.2019 21:45

Na pohrebe 28-ročnej študentky sa k smútiacim pridal aj minister.

taliban

Taliban v Afganistane zabil 120 vojakov, povstalci rokovali s Washingtonom

21.01.2019 21:27, aktualizované: 22:17

Afganské jednotky usmrtili dvoch bojovníkov hnutia.

cudzinec

Zásluhou politikov som sa stal cudzincom na Slovensku, pretože každý pobehaj má viac práv, ako slovenský občan. Je čas ukázať politikom, že sú volení, ale nie vyvolení. Národu majú slúžiť, a nie rozkazovať. Budem voliť KSS. Majú aspoň program pre ľudí, ostatní si všimnú ľudí len vtedy, keď po nich šliapu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,913
Celková čítanosť: 4534720x
Priemerná čítanosť článkov: 2370x

Autor blogu