Založ si blog

Nebudú dobrí, nevoľte ich . ..

Nech dáte svoju podporu komukoľvek zo súčasnej opozície, bude to horšie, ako pri súčasnej koalícii. Nikto z opozície si nezaslúži dôveru.

Zaskočení ? Ale kde … pri akejkoľvek zmene vo funkciách okamžite vrieskajú zástupcovia opozície, no najmä SaS a OĽANO, že to nebude či nemôže byť dobré. Priam komicky vyznela výzva V.Remišovej, aby odstúpil A.Danko za rôzne prešľapy, ktoré sa odohrali za jeho predchodcu J.Slotu.

Dávno už neplatí prezumpcia neviny. Každý je vinný, ak na neho ukáže obviňujúci prst rôznych krikľúňov, ktorí majú sami temné stránky života, ktoré nevedia vysvetliť. Nehovoriac o ich pokryteckom postoji voči A.Kiskovi, ktorý už dávno nemá právo vykonávať funkciu hlavy štátu. Jemne, priam hodinárskym citom sa začali voči nemu vyhraňovať až vo chvíli náznakov, že po skončení mandátu chce vstúpiť do reálnej politiky. Chvíli, keď začali mať strach o vlastné, vratké pozície.

O mnohom svedčí aj súčasný stav BBSK. Z nejedných úst počúvam sklamanie z omylu menom J.Lunter.

Mnohí konštatujú, že jeho úspechom sa nič nezačalo a všetko skončilo. Zaznievajú aj nespokojné hlasy, že kraj nie je riadený predsedom, ale v skutočnosti jeho synom. Neviem, až tak hlboko do vecí kraja nevidím. Súhlasím však s názorom, že vládne podozrivé ticho a po počiatočných výkrikoch o rôznych prešľapoch M.Kotlebu sa vlastne nič nedeje, a zrejme to boli len prázdne reči. Iste, môžem sa mýliť.

Desím sa príchodu budúcich volieb. Či už prezidentských, alebo parlamentných. Niet koho voliť, sebareflexia u mnohých nefunguje, niektorí asi nemajú doma ani zrkadlo, keď ohlasujú vlastné kandidatúry … napríklad na post prezidenta. Politické strany sa handrkujú o jedno-jediné … vlastného kandidáta. Osobnosti, ktoré by reprezentovali Slovensko a boli dôvodom na hrdosť národa ? Kdeže, v žiadnom prípade. Osobnosť nenechá so sebou manipulovať, a to politickým prizdisráčom nevyhovuje. Oni potrebujú bábky na povrázku, nie charakter – česť – úctu.

Čo robiť ? Riaďte sa ich pohľadom na svet a nevoľte ich. Podľa nich je každý vinný, ak nie je ich … takže aj oni sú vinní, lebo nie sú naši. Sú darebáci, hoci to žiadny súd nevyriekol. Je to ich pohľad na svet a ľudí, ktorí si s nimi dovolia nesúhlasiť. Možno by mali ochutnať vlastnej medicíny …

Ideologické praktiky komunistov demokratom nesmrdia

17.06.2018

... však ide predsa o moc a peniaze, a tam je každý nápad na zmanipulovanie voliča dobrý, aj keby bol akokoľvek hlúpy, či dokonca zvrhlý. A tak sa ide obnoviť niečo, čo sa kedysi honosne nazývalo viac »

Česká šnúrka na červených trenírkach

16.06.2018

Školské časy sú nenávratne preč, ale dodnes si pamätám zlosť niektorých "pedagógov", ak si niekto z chlapcov dovolil prísť na hodinu telocviku v niečom inom, než červených trenírkach. viac »

Kto je ten ujo ? Nikto, synček . . .

13.06.2018

Asi by sa mnohí aj zasmiali, nebyť toho, že otec a syn sledovali v chládku altánku televízne vysielanie a príčinou dialógu v nadpise bola správa o slovenskom prezidentovi. Nikto ... slovo priam viac »

Bratislava, Bratislavský hrad

O primátorské kreslo Bratislavy chce zabojovať aj Viktor Béreš

18.06.2018 13:22

Metropola Slovenska sa musí podľa Béreša rovnať významom, estetikou aj kultúrou s inými európskymi mestami.

rodina, dieťa, matka, otec

Štátne dávky porastú. Prilepší si milión ľudí

18.06.2018 13:00

Po roku opäť dôjde k zvýšeniu životného minima. Vďaka tomu od júla porastie aj 22 štátnych sociálnych dávok, ktoré sa naň viažu.

merkelová, seehofer

Seehofer ustúpil od zámeru obísť Merkelovú

18.06.2018 12:58

Nemecký minister vnútra Horst Seehofer chcel obísť kancelárku v otázke sprísnenia kontrol na hraniciach, čo bolo predmetom sporu medzi ich stranami.

EÚ, diplomacia, vláda, Oettinger

Oettinger: Som na Slovensku preto, aby som pochopil jeho požiadavky

18.06.2018 12:55

Som na Slovensku preto, aby som si vypočul slovenskú stranu, pochopil jej názory a požiadavky k rozpočtu, uviedol eurokomisár Oettinger.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,705
Celková čítanosť: 3740469x
Priemerná čítanosť článkov: 2194x

Autor blogu