Založ si blog

Nebudú dobrí, nevoľte ich . ..

Nech dáte svoju podporu komukoľvek zo súčasnej opozície, bude to horšie, ako pri súčasnej koalícii. Nikto z opozície si nezaslúži dôveru.

Zaskočení ? Ale kde … pri akejkoľvek zmene vo funkciách okamžite vrieskajú zástupcovia opozície, no najmä SaS a OĽANO, že to nebude či nemôže byť dobré. Priam komicky vyznela výzva V.Remišovej, aby odstúpil A.Danko za rôzne prešľapy, ktoré sa odohrali za jeho predchodcu J.Slotu.

Dávno už neplatí prezumpcia neviny. Každý je vinný, ak na neho ukáže obviňujúci prst rôznych krikľúňov, ktorí majú sami temné stránky života, ktoré nevedia vysvetliť. Nehovoriac o ich pokryteckom postoji voči A.Kiskovi, ktorý už dávno nemá právo vykonávať funkciu hlavy štátu. Jemne, priam hodinárskym citom sa začali voči nemu vyhraňovať až vo chvíli náznakov, že po skončení mandátu chce vstúpiť do reálnej politiky. Chvíli, keď začali mať strach o vlastné, vratké pozície.

O mnohom svedčí aj súčasný stav BBSK. Z nejedných úst počúvam sklamanie z omylu menom J.Lunter.

Mnohí konštatujú, že jeho úspechom sa nič nezačalo a všetko skončilo. Zaznievajú aj nespokojné hlasy, že kraj nie je riadený predsedom, ale v skutočnosti jeho synom. Neviem, až tak hlboko do vecí kraja nevidím. Súhlasím však s názorom, že vládne podozrivé ticho a po počiatočných výkrikoch o rôznych prešľapoch M.Kotlebu sa vlastne nič nedeje, a zrejme to boli len prázdne reči. Iste, môžem sa mýliť.

Desím sa príchodu budúcich volieb. Či už prezidentských, alebo parlamentných. Niet koho voliť, sebareflexia u mnohých nefunguje, niektorí asi nemajú doma ani zrkadlo, keď ohlasujú vlastné kandidatúry … napríklad na post prezidenta. Politické strany sa handrkujú o jedno-jediné … vlastného kandidáta. Osobnosti, ktoré by reprezentovali Slovensko a boli dôvodom na hrdosť národa ? Kdeže, v žiadnom prípade. Osobnosť nenechá so sebou manipulovať, a to politickým prizdisráčom nevyhovuje. Oni potrebujú bábky na povrázku, nie charakter – česť – úctu.

Čo robiť ? Riaďte sa ich pohľadom na svet a nevoľte ich. Podľa nich je každý vinný, ak nie je ich … takže aj oni sú vinní, lebo nie sú naši. Sú darebáci, hoci to žiadny súd nevyriekol. Je to ich pohľad na svet a ľudí, ktorí si s nimi dovolia nesúhlasiť. Možno by mali ochutnať vlastnej medicíny …

Demokratické sny poľského “Biľaka” . ..

18.08.2018

Vlastne by sme sa mali poľskému prezidentovi poďakovať, ak by vznikol nejaký konflikt s neznámym nepriateľom, bude jeho zásluhou Poľsko terčom prvého úderu ... keďže tak neochvejne volá viac »

Choďte „Spoločne“ do hája

17.08.2018

Našiel som na dverách prilepený plagát. Vidieť, voľby sa blížia ... Je to trochu komické, preto doteraz som o akýchkoľvek aktivitách politických strán, ktoré sú uvedené na plagáte, viac »

Ušlý zisk . .. systémová chyba

16.08.2018

Kauza Unipharma a Kočner nie je žiadnou novinkou pod slovenským slnkom. Však tu máme inú kauzu, gemerského mastenca a spoloćnosti, ktorá chce od Slovenska odškodnenie za ušlý zisk,spojený viac »

Bratislavské letisko

Bratislavské letisko rieši problémy s parkovaním, pomôcť má aj parkovací dom

19.08.2018 08:49

Problémy s parkovaním pred letiskom v Bratislave má okrem vybudovania 347 parkovacích miest pomôcť vyriešiť aj parkovací dom.

indonézia, zemetrasenie

Ostrov Lombok, ktorý sa spamätáva zo zemetrasenia, zasiahlo ďalšie

19.08.2018 08:16

Silné zemetrasenie s magnitúdou 6,5 v nedeľu opäť postihlo indonézsky ostrov Lombok.

Angela Merkelová, Vladimir Putin

Nord Stream 2, Ukrajina či Sýria. Merkelová sa mala s Putinom o čom baviť

18.08.2018 20:41, aktualizované: 19.08.2018 08:11

Ruský prezident Putin a nemecká kancelárka Merkelová sa stretli, aby hovorili o konflikte na Ukrajine a v Sýrii, o Iráne, či projekte plynovodu.

most, janov

Správca diaľnice v Janove predstúpil pred verejnosť. Ponúkol milióny, nie však ospravedlnenie

18.08.2018 20:23

Pred novinármi dnes popoludní prvýkrát od zrútenia časti viaduktu v Janove stálo vedenie spoločnosti, ktorá diaľnicu A10 aj s Morandiho mostom spravuje.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,755
Celková čítanosť: 3907037x
Priemerná čítanosť článkov: 2226x

Autor blogu