Založ si blog

Nebudú dobrí, nevoľte ich . ..

Nech dáte svoju podporu komukoľvek zo súčasnej opozície, bude to horšie, ako pri súčasnej koalícii. Nikto z opozície si nezaslúži dôveru.

Zaskočení ? Ale kde … pri akejkoľvek zmene vo funkciách okamžite vrieskajú zástupcovia opozície, no najmä SaS a OĽANO, že to nebude či nemôže byť dobré. Priam komicky vyznela výzva V.Remišovej, aby odstúpil A.Danko za rôzne prešľapy, ktoré sa odohrali za jeho predchodcu J.Slotu.

Dávno už neplatí prezumpcia neviny. Každý je vinný, ak na neho ukáže obviňujúci prst rôznych krikľúňov, ktorí majú sami temné stránky života, ktoré nevedia vysvetliť. Nehovoriac o ich pokryteckom postoji voči A.Kiskovi, ktorý už dávno nemá právo vykonávať funkciu hlavy štátu. Jemne, priam hodinárskym citom sa začali voči nemu vyhraňovať až vo chvíli náznakov, že po skončení mandátu chce vstúpiť do reálnej politiky. Chvíli, keď začali mať strach o vlastné, vratké pozície.

O mnohom svedčí aj súčasný stav BBSK. Z nejedných úst počúvam sklamanie z omylu menom J.Lunter.

Mnohí konštatujú, že jeho úspechom sa nič nezačalo a všetko skončilo. Zaznievajú aj nespokojné hlasy, že kraj nie je riadený predsedom, ale v skutočnosti jeho synom. Neviem, až tak hlboko do vecí kraja nevidím. Súhlasím však s názorom, že vládne podozrivé ticho a po počiatočných výkrikoch o rôznych prešľapoch M.Kotlebu sa vlastne nič nedeje, a zrejme to boli len prázdne reči. Iste, môžem sa mýliť.

Desím sa príchodu budúcich volieb. Či už prezidentských, alebo parlamentných. Niet koho voliť, sebareflexia u mnohých nefunguje, niektorí asi nemajú doma ani zrkadlo, keď ohlasujú vlastné kandidatúry … napríklad na post prezidenta. Politické strany sa handrkujú o jedno-jediné … vlastného kandidáta. Osobnosti, ktoré by reprezentovali Slovensko a boli dôvodom na hrdosť národa ? Kdeže, v žiadnom prípade. Osobnosť nenechá so sebou manipulovať, a to politickým prizdisráčom nevyhovuje. Oni potrebujú bábky na povrázku, nie charakter – česť – úctu.

Čo robiť ? Riaďte sa ich pohľadom na svet a nevoľte ich. Podľa nich je každý vinný, ak nie je ich … takže aj oni sú vinní, lebo nie sú naši. Sú darebáci, hoci to žiadny súd nevyriekol. Je to ich pohľad na svet a ľudí, ktorí si s nimi dovolia nesúhlasiť. Možno by mali ochutnať vlastnej medicíny …

Niekoho ulica vyženie, Sulíka ani nepustí . ..

21.10.2018

O tom, či ulica vyhnala alebo nevyhnala z funkcie R.Fica, by sa dalo polemizovať. Na tom nakoniec ani nezáleží, ale skúsme brať meter R.Sulíka vážne. A potom je na to horšie, než Fico. Ak Fica viac »

Čas na odvolanie (neschopného) župana

19.10.2018

Následky omylu menom J.Lunter sú dnes jasne vidieť. Doteraz sa župan nezmohol na viac, ako vyhrabávanie špiny na svojho predchodcu. Jeho schopnosti na riadenie kraja sa rovnajú nule. Prvá otázka viac »

Muž cez palubu

18.10.2018

V núdzi poznáš priateľa ... niektorí by však mohli povedať - kým máš peniaze, máš aj priateľov. Pri pozorovaní chaosu, ktorý vládne medzi politikmi a obchodníkmi v posledných dňoch a viac »

Jordánsky kráľ Abdalláh II.

Jordánsko ruší časti mierovej zmluvy s Izraelom

21.10.2018 21:56

Jordánsky kráľ Abdalláh II. má v úmysle odstúpiť od dvoch dodatkov k mierovej zmluve z roku 1994.

zlato, tehly

Centrálne banky zvyšujú svoje zlaté rezervy

21.10.2018 20:54

Veľa centrálnych bánk začalo v čase poklesu cien zlata navyšovať svoje zlaté rezervy. Za prvý polrok 2018 nakúpili podľa Svetovej rady pre zlato 193,3 tony zlata.

SR Vrátna Dolina Výročie Cintorín Symbolický ZAX

Na symbolickom cintoríne vo Vrátnej si uctili obete hôr

21.10.2018 20:50

Svätú omšu na symbolickom cintoríne celebroval vojenský ordinár František Rábek.

andrej danko

Lenč: Kvórum neodstráni stranícku oligarchiu

21.10.2018 20:00

Podľa politológa novela zákona o politických stranách nerieši najdôležitejšie neduhy, ktoré zmietajú stranami.