Založ si blog

A čo odhaľuje nedostatok lekárov . .. ?

… ak sa už teda bavíme o dočasnom nedostatku toaletného papiera, kde určite nešlo nikomu o život, ale pokladá sa to za fatálne zlyhanie socialistického systému plánovaného hospodárstva, ako nazvať nedostatok lekárov, rušenie nemocníc a polikliník, či okliešťovanie ostatných služieb ?

Čo alebo kto zlyháva v tomto prípade ? Alebo sa jedná skôr o plánované zlyhávanie, ktorého cieľom je úplná privatizácia zdravotníctva a vrhnutie krajiny či národa do čias, v ktorých mali smolu všetci, ktorí nemali na lekára ?

Stručne povedané, riť sa dá vytrieť aj lopúchom, ak to nejde inak. Ale liečenie chorôb sa už podobným spôsobom riešiť nedá. Lekári sú preťažení ? Prečo by to malo zaujímať pacienta ? Vari on žiadal rušenie polikliník, nemocníc a ostatných služieb ? Vari pacient tvorí systém umiestňovania lekárov a otvárania ambulancií ? Vari môže pacient za to, že z poslania lekára sa stala zlatá baňa pre rôznych špekulantov, hazardujúcich s tým najcennejším – ľudským životom a zdravím ?

Nové okliešťovanie a “optimalizácia” služieb v zdravotníctve sa deje len preto, že niekto má veľa a chce ešte viac … a pacient ho vôbec nezaujíma. A možno práve odtiaľ treba začať – zbaviť sa bezcharakterných svíň, chrochtajúcich pri cudzom válove a poriadne upratať…

Účelové klamstvá britskej polície . ..

19.07.2018

Obviniť niekoho z účasti na zločine len preto, že tesne pred jeho spáchaním priletel do krajiny, je zločinom, hodným bližšieho skúmania. Nie je potrebné rozoberať klamstvá polície, riadenej viac »

Krvavé sny amerického kovboja

17.07.2018

D.Trump naozaj nie je prezidentom, na ktorého by mohli byť americkí občania hrdí. Stále je však prijateľnejší, než vietnamský vojnový zločinec John McCain. McCain by veľmi rád stabilizoval viac »

Komu “predali” Briti novičok ?

15.07.2018

Ak chce urobiť Th.May niečo pre svoju krajinu a svoj národ, mala by odstúpiť. Vývoj v kauze “novičok” ju usvedčuje z úmyselného zavádzania verejnosti a krivého obvinenia, ktorým skúšala viac »

Donald Trump, Vladimir Putin

Podľa Putina bol summit USA-Rusko úspešný

19.07.2018 14:44

Obvinil pritom Trumpových odporcov v USA z marenia akéhokoľvek pokroku v otázkach, o ktorých diskutovali.

Puigdemont

Španielsky súd zrušil európske zatykače na katalánskych politikov vrátane Puigdemonta

19.07.2018 14:38

Španielsko vydalo európsky zatykač na Carlesa Puigdemonta a žiadosť o jeho extradíciu pre obvinenia zo vzbury a sprenevery štátnych financií.

plyn, oheň, sporák

Nemecký ústavný súd odmietol zablokovať výstavbu Nord Streamu 2

19.07.2018 14:35

Nemecký ústavný súd odmietol návrh ochranárskej organizácie, aby zablokoval výstavbu plánovaného plynovodu Nord Stream 2.

vlada, matecna

SaS a OĽaNO chcú zvolať mimoriadny výbor a pýtať sa Matečnej na situáciu v agrorezorte

19.07.2018 14:11

OĽaNO SaS zbierajú podpisy na zvolanie mimoriadneho výboru, na ktorom by mala ministerka pôdohospodárstva vysvetliť situáciu v pôdohospodárstve.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,727
Celková čítanosť: 3819121x
Priemerná čítanosť článkov: 2211x

Autor blogu