Založ si blog

A čo odhaľuje nedostatok lekárov . .. ?

… ak sa už teda bavíme o dočasnom nedostatku toaletného papiera, kde určite nešlo nikomu o život, ale pokladá sa to za fatálne zlyhanie socialistického systému plánovaného hospodárstva, ako nazvať nedostatok lekárov, rušenie nemocníc a polikliník, či okliešťovanie ostatných služieb ?

Čo alebo kto zlyháva v tomto prípade ? Alebo sa jedná skôr o plánované zlyhávanie, ktorého cieľom je úplná privatizácia zdravotníctva a vrhnutie krajiny či národa do čias, v ktorých mali smolu všetci, ktorí nemali na lekára ?

Stručne povedané, riť sa dá vytrieť aj lopúchom, ak to nejde inak. Ale liečenie chorôb sa už podobným spôsobom riešiť nedá. Lekári sú preťažení ? Prečo by to malo zaujímať pacienta ? Vari on žiadal rušenie polikliník, nemocníc a ostatných služieb ? Vari pacient tvorí systém umiestňovania lekárov a otvárania ambulancií ? Vari môže pacient za to, že z poslania lekára sa stala zlatá baňa pre rôznych špekulantov, hazardujúcich s tým najcennejším – ľudským životom a zdravím ?

Nové okliešťovanie a “optimalizácia” služieb v zdravotníctve sa deje len preto, že niekto má veľa a chce ešte viac … a pacient ho vôbec nezaujíma. A možno práve odtiaľ treba začať – zbaviť sa bezcharakterných svíň, chrochtajúcich pri cudzom válove a poriadne upratať…

Po tridsiatich rokoch . . . stále hlúpi, len nie mladí . . .

20.11.2018

Stretnutia po rokoch bývajú často zábavné. Z vychudnutých študákov sú v nejednom prípade pupkatí a plešivejúci páni, z mladých ako prútik ohybných dievčatiek, za ktorými sa otáčali viac »

Analfabeta za prezidenta – nechceme !

19.11.2018

Kto sa pozrie po dnešnom Slovensku, ostane zaskočený. Pomaličky, potichúčky nám vyrastajú rôzne informačné tabule, prezentujúce kandidátov na prezidentské kreslo v budúcom období, po skončení viac »

Fico na hrad . ..

19.11.2018

... ozvalo sa v zákutí reštaurácie, a všetci sme sa rozosmiali. Podobné výkriky zaznievajú v rôznych obmenách pravidelne a vždy je to skôr forma recesie, poukazujúcej na skutočný obraz politikov viac »

Belgicko Brusel polícia azylant útok nožom

V Bruseli postrelili osobu, ktorá zranila nožom policajta

20.11.2018 09:28

Motív konania útočníka je zatiaľ nejasný.

rakovský, polícia, naka, zatknutie, zadržanie,

Na juhu Slovenska zasahovalo pre extrémizmus 150 policajtov

20.11.2018 09:23

Policajti vykonali 31 prehliadok.

thajský box - chudnutie

V obchodnej vojne USA - Čína môžu zvíťaziť Američania

20.11.2018 08:17

Približne 75 percent nákladov vyplývajúcich z toho, že USA a Čína voči sebe v septembri uvalili importné clá, budú znášať čínske firmy.

kalifornia, usa, požiar, auto, les

Počet obetí požiaru v Kalifornii stúpol na 79

20.11.2018 08:01

Nezvestných je stále asi 700 ľudí.