Založ si blog

A čo odhaľuje nedostatok lekárov . .. ?

… ak sa už teda bavíme o dočasnom nedostatku toaletného papiera, kde určite nešlo nikomu o život, ale pokladá sa to za fatálne zlyhanie socialistického systému plánovaného hospodárstva, ako nazvať nedostatok lekárov, rušenie nemocníc a polikliník, či okliešťovanie ostatných služieb ?

Čo alebo kto zlyháva v tomto prípade ? Alebo sa jedná skôr o plánované zlyhávanie, ktorého cieľom je úplná privatizácia zdravotníctva a vrhnutie krajiny či národa do čias, v ktorých mali smolu všetci, ktorí nemali na lekára ?

Stručne povedané, riť sa dá vytrieť aj lopúchom, ak to nejde inak. Ale liečenie chorôb sa už podobným spôsobom riešiť nedá. Lekári sú preťažení ? Prečo by to malo zaujímať pacienta ? Vari on žiadal rušenie polikliník, nemocníc a ostatných služieb ? Vari pacient tvorí systém umiestňovania lekárov a otvárania ambulancií ? Vari môže pacient za to, že z poslania lekára sa stala zlatá baňa pre rôznych špekulantov, hazardujúcich s tým najcennejším – ľudským životom a zdravím ?

Nové okliešťovanie a “optimalizácia” služieb v zdravotníctve sa deje len preto, že niekto má veľa a chce ešte viac … a pacient ho vôbec nezaujíma. A možno práve odtiaľ treba začať – zbaviť sa bezcharakterných svíň, chrochtajúcich pri cudzom válove a poriadne upratať…

SaS pri moci ? . .. až sa budú snehuliaci v pekle opaľovať

23.09.2018

Verím štatistikám, ktoré si sám vytvorím ... zásada R.Sulíka. Posledné slovo by sa skôr dalo vymeniť za výraz “vymyslím”, ale na tom veľmi nezáleží. Slovami šéfa liberálov stúpla viac »

Radšej drž len ten balónik . . . .

23.09.2018

Po veľkej námahe som horko-ťažko vyronil slzu nad tragédiou strážcu balónika z liberálneho tábora, ktorému sa chcela do strany natlačiť mafia a on sa to dozvedel ako posledný, a len náhodou. viac »

Ficova “potemkinova” dedina dostala ďalšiu ranu

22.09.2018

L.Žitňanská zamávala na rozlúčku vládnej koalícii. Bola jediným svetlým zjavom koalície, ktorá vznikla po voľbách 2016. Nepochybujem, že bola sklamaná povolebnými vývojom, a rovnako nepochybujem, viac »

jaguar land rover, treningove centrum

Nitra zachráni Jaguar z britskej tragédie

24.09.2018 00:00

Nový závod britského Jaguar Land Roveru v Nitre bude pre investora vykúpením. Vo Veľkej Británii totiž zažíva ťažké časy.

Holandsko Amsterdam počasie búrky vietor

Na Česko udrela Fabienne, stromy ležia na tratiach a vypadáva elektrina

23.09.2018 22:52

Na mnohých miestach Karlovarského a Plzenského kraja zaznamenali výpadky elektriny. Vietor pritom ešte silnie. Najhoršia situácia je vo vyšších polohách.

Slovensko cirkev viera celibát Lajcha

Agentúra AP strávila s Michalom Lajchom deň, pozrite si ho na fotkách

23.09.2018 22:27

"Poslaním Cirkvi je byť blízko ľuďom. Ale ako môžem mať blízko k ľuďom, keď žijem tak krajne odlišný život?" pýta sa 34-ročný kňaz.

dolár, USA

Papierové doláre sú v USA na ústupe, ale ešte nekončia

23.09.2018 21:46

Na americkom trhu sa rýchlo šíri bezhotovostný predaj, najmä v reštauráciách, ktoré obľubujú mladí klienti.