Založ si blog

Právny štát ? Ad: R. Geist

EÚ stojí na spoločných hodnotách … myšlienka, ktorá má zaujala v názore šéfredaktora portálu euractiv.sk

A ktoré sú tie spoločné hodnoty, pán Geist ? Skúsme si pripomenúť niekoľko nespochybniteľných faktov – pred vstupom Slovenska do EÚ sa ani náznakom nehovorilo o budovaní budúcej európskej federácie … kto by zahlasoval za vstup do únie, ak by bola táto informácia známa ? A koľko členov by dnes únia mala ? Pokiaľ náhodou neviete, o čom je reč, rád to pripomeniem – pri hlasovaní o európskej ústave (dnes Lisabonská zmluva), narazili tvorcovia eurofederácie na odpor vo Francúzsku, Írsku, ale aj iných krajinách. A dnes nepriamo narážajú aj na odpor v Španielsku, Taliansku, Maďarsku a Poľsku.

Skúsme pripomenúť niečo iné – prijatie spoločnej meny a podmienky. Kto ich splnil ? Najchudobnejšie krajiny únie, ostatní dostali euro ako podarúnok, na čo napríklad Slovensko doplatilo počas gréckej krízy – nielen pádom vlády, ale aj podpisom absurdných záväzkov. A kritéria užívania eura neplní vôbec nikto. Každý ekonomický problém sa rieši emisiami nekrytej meny.

A poďme ďalej – sankcie proti Rusku sú následkom spoločných európskych hodnôt 

Ako to vyzerá v praxi ? Saudská Arábia bude (sotva) čeliť sankciám až po vražde novinára v Turecku. Dovtedy nikomu nevadila spolupráca s najbrutálnejšou diktatúrou na svete, nevadilo ani financovanie terorizmu Saudmi, nevadilo ani absurdné predsedníctvo tejto krajiny v sekcií OSN pre ľudské práva.

A skúsme pokračovať – súčasťou európskych hodnôt je aj spolupráca s ukrajinským režimom, ktorý vôbec nerieši pochody neofašistov ? Dodnes sa nevysporiadal s vraždením v Odese, ani to nevadí ? Alebo obete odeského masakru nestoja za toľko pozornosti, ako beštiálne zmarený život novinára v Turecku ?

Alebo z iného súdka – kto si pamätá neúspech R.Procházku v jednej európskej kandidatúre, asi nevie pochopiť, ako môžu stáť na celé únie ľudia ako D.Tusk a J.C.Juncker. Ako je vlastne možné, že v únii sú vytvorené funkcie, na ktorých obsadenie nemá občan členskej krajiny prakticky žiadny vplyv ? Ako je možné, že existuje formálna funkcia európskeho prezidenta či ministra zahraničia, keď bola európska ústava odmietnutá ?

Kde sú tie spoločné hodnoty únie ? Ako je možné, že hlavný iniciátor sankcií proti Rusku – Nemecko, veselo sankcie obchádza a na úkor ostatných členov, najmä však krajín bývalého východného bloku, zvyšuje svoje príjmy – napríklad účasťou na projekte Nord Stream II, ktorý je tak “horlivo” kritizovaný ? Alebo obchádzaním pravidiel za pomocí výstavby výrobných závodov na ruskom území pod cudzou vlajkou ?

Kde sú tie európske hodnoty v súvislosti s agresiou USA voči Iraku, založenou na podvode so ZHN ? Ako je možné, že priamo pod dohľadom americkej vojenskej základne vládne v Kosove mafia, obchodujúca s drogami a ľudskými orgánmi, a vrcholným predstaviteľom krajiny je Hashim Taci, podozrivý nielen z vedenia tejto mafie, ale aj vojnových zločinov a zločinov proti ľudskosti ? Kde končia peniaze z tohoto špinavého obchodu a prečo o ňom Brusel viac-menej mlčí ?

EÚ má len jednu hodnotu – zisk. Zisk vo vrecku Paríža a Berlína. Zisk, sprevádzaný mocou nad celým kontinentom. Keby sa dnes zobudil generál de Gaulle, asi by si nad politikou vlastnej krajiny zhnusene odpľul. Tak vyzerajú dnes európske hodnoty, ktoré vyznáva Francúzsko. Kto si dnes spomenie, že práve tento politik zaplatil za nezávislosť Alžírska stratou všetkého, čo symbolizuje slovné spojenie -sloboda-, pretože musel žiť dlhé roky pod ochranou, ktorú vrcholne neznášal. Kto si dnes spomenie na množstvo atentátov, naplánovaných proti jeho osobe. A len preto, že sa vzdal jednej kolónie.

Ak by mala EÚ skutočne nejaké hodnoty, v prvom rade by rešpektovala vlastné pravidlá

Kto a prečo vládne v Maďarsku alebo Poľsku, je otázkou na tamojších voličov. Iste však je, že národné povedomie je v oboch krajinách nepochybne väčšie, ako na Slovensku. Dokazuje to podpora vládnucich politikov i všeobecné postoje voči politike únie, ktorá je podporovaná “masovými” protestami obyvateľstva, čítajúcimi zlomok z celkovej populácie. Prečo neprotestuje väčšina, keď sú praktiky vládnucich politikov neprijateľné ?

Isté je však jedno … spoločné európske hodnoty sú rovnakou chimérou, ako existencia himalájskeho yetiho … ak sa teda za spolok európanov nepokladajú len tí, ktorí o nich hovoria …

Prekážkou v úspešnej spolupráci nie je nezávislosť … ale chamtivosť !

 

 

 

Opozícia chcela Kočnera za premiéra

19.08.2019

... zahlásil zadýchaný holub Oldo, sotva dosadol na jeden z konárov bútľavej vŕby. Údajne mal jeho fotografiu (rozumej Kočnerovu) jeden liberál na vnútornej časti šiltovky a trenírok. Asi viac »

Hotel Leopoldov

17.08.2019

Ktokoľvek zneužíva obete zločinov na naplnenie vlastných cieľov, nezaslúži si iné označenie - bezcharakterná špina V Pluske sa objavil článok s nadpisom, ktorý vyvolával dojem, že Kočner viac »

Kočner potopí všetkých bez výnimky

16.08.2019

Odhaľovanie komunikácie Kočnera a jej zverejňovanie v médiách počas prebiehajúceho trestného konania by malo byť dôvodom na zamyslenie generálneho prokurátora a prijatie potrebných opatrení. viac »

Trenčín

Mestám stále nevonia, že ľuďom zostane viac z daní. Prídu o milióny

20.08.2019 18:06

Únia miest Slovenska (ÚMS) nesúhlasí s návrhom novely o dani z príjmov z dielne strany Most-Híd.

Argentína / Casa Rosada /

Do Argentíny príde tím MMF, krajina je bližšie k bankrotu

20.08.2019 17:53

Nový argentínsky minister financií Hernan Lacunza chce po nedávnom prudkom oslabení pesa a prepade domácej burzy stabilizovať menu.

Mike Pompeo

Pompeo by bol radšej, keby Severná Kórea nepodnikala raketové testy

20.08.2019 17:49

Dúfa, že vodca Severnej Kórey Kim Čong-un bude súhlasiť s obnovením rokovaní o denuklearizácii.

Hasčák Kočner

Kočnerova Threema: Obhajobu Ruska mal platiť Haščák

20.08.2019 17:38

V kauzách Gorila a zmenky mali mať Marian Kočner a šéf finančnej skupiny Penta Jaroslav Haščák spoločný záujem, aby Pavol Rusko nesvedčil proti nim.

cudzinec

Ste pobúrení, že idem dať hlas pre KSS ? No, a ja som pobúrený zase tým, že bojom proti svojmu protivníkovi obhajujete voľbu - ZLA. Údajne menšieho zla ... nikto vám nepovedal, že zlo bude vždy zlom, bez ohľadu na to, aké je veľké ? Nikto vám nepovedal, že z malého darebáka urobíte darom moci - veľkého ? Život je príliš krásny, aby sme ho dávali do rúk ... darebákov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,075
Celková čítanosť: 5480297x
Priemerná čítanosť článkov: 2641x

Autor blogu