Založ si blog

Kotlebovci z pohľadu zákona

ĽSNS M.Kotlebu je legitímnou parlamentnou stranou. Dostala mandát od voličov, ktorý znamenal okrem poslaneckých kresiel aj poverenie podieľať sa na riadení štátu.

Kto upiera voličovi právo voľby zástupcu pri riadení štátu, hoci jeho zástupca splnil zákonom stanovené podmienky, je vydierač a darebák. Darebákov podobného druhu máme nielen v súčasnom parlamente slušný počet.

Pokiaľ spĺňa strana M.Kotlebu podmienky na prešetrenie činnosti, majú sa tým zaoberať zodpovedné orgány, a nemajú to riešiť politické špičky svojimi vyhláseniami, alebo upieraním práv voličov. Nemajú na to žiadny mandát – tak zákonný, ako iný. Dokonca ani názor ich voličov nie je podstatný, pretože nikto nemôže inému upierať naplnenie jeho zákonom zaručených práv.

Komu sa nepáči súčasne pôsobenie kotlebovcov v parlamente, má to možnosť zmeniť – osloviť ich voličov a presvedčiť ich svojou prácou, že sa dá voliť aj lepšie …

Áno, slovo práca je pre mnohých poslancov pomaly urážkou. Radšej skúšajú intrigy, vydieranie, ohováranie, či iné nekalé praktiky, aby sa dostali k tomu, čo nevedeli získať poctivým spôsobom. Aj to môže ilustrovať ich skutočný charakter.

M.Kotlebu a spol. by som nikdy nevolil. A či sa mi to páči alebo nie, musím rešpektovať výsledok volieb. A ten hovorí jasnou rečou – majú právo účasti v zákonodarnom zbore. A ostatní účastníci na riadení štátu sú povinní rešpektovať, že dostali dôveru od voličov.

Kto a kedy sa s kotlebovcami stretne, je mi úplne jedno. Zatiaľ žiadny súd právoplatne nevyriekol, že strana M.Kotlebu nespĺňa náležitosti zákona a nepatrí do parlamentu. Svojho času došlo k zrušeniu jednej strany, ako sa neskôr ukázalo, kotlebovci sa nielen poučili, ale dokonca dostali do poslaneckých lavíc. A dostali sa tam zásluhou klamstiev, podrazov, intríg a zákerností tých, ktorí ich dnes kritizujú. Taká je realita !

Kto nechce v parlamente Kotlebu a spol., musí v prvom rade vyčistiť poslanecké lavice od iných darebákov. A potom možno príde k zamysleniu voliča nad voľbami, pretože bude mat na výber. Bude mať lepšiu voľbu. Kým ju nemá – tak aj Kotleba.

A poznámka na záver – predstavitelia strán, ohŕňajúcich nad Kotlebom a spol. nosom, denne prednášajú rôzne obvinenia bez dôkazov, bez právoplatných rozhodnutí … hoci vedia, že krivé obvinenie je trestný čin. Myslite, že majú vôbec morálne právo hodnotiť Kotlebu a spol. ?

Ešte niečo – ak sa nemýlim, tak Kotleba neobchodoval s Bašternákom, neučil sa politike u Kočnera a nedával si ním lustrovať členov strany, nemal problémy s neoprávnenými vratkami DPH, takže neviem – nemal by si skôr on vyberať, akú dezinfekciu použije po podaní ruky tým, ktorí vyššie spomínaným prešli ? Ach, zabudol som – oni jemu nepodajú ruku, pretože ešte nedosiahol ich “morálnu” úroveň …

Opozícia chcela Kočnera za premiéra

19.08.2019

... zahlásil zadýchaný holub Oldo, sotva dosadol na jeden z konárov bútľavej vŕby. Údajne mal jeho fotografiu (rozumej Kočnerovu) jeden liberál na vnútornej časti šiltovky a trenírok. Asi viac »

Hotel Leopoldov

17.08.2019

Ktokoľvek zneužíva obete zločinov na naplnenie vlastných cieľov, nezaslúži si iné označenie - bezcharakterná špina V Pluske sa objavil článok s nadpisom, ktorý vyvolával dojem, že Kočner viac »

Kočner potopí všetkých bez výnimky

16.08.2019

Odhaľovanie komunikácie Kočnera a jej zverejňovanie v médiách počas prebiehajúceho trestného konania by malo byť dôvodom na zamyslenie generálneho prokurátora a prijatie potrebných opatrení. viac »

Mike Pompeo

Pompeo by bol radšej, keby Severná Kórea nepodnikala raketové testy

20.08.2019 17:49

Dúfa, že vodca Severnej Kórey Kim Čong-un bude súhlasiť s obnovením rokovaní o denuklearizácii.

Hasčák Kočner

Kočnerova Threema: Obhajobu Ruska mal platiť Haščák

20.08.2019 17:38

V kauzách Gorila a zmenky mali mať Marian Kočner a šéf finančnej skupiny Penta Jaroslav Haščák spoločný záujem, aby Pavol Rusko nesvedčil proti nim.

chirurgia, chorurg, operácia

Zomrel kardiochirurg Kramář, podieľal sa na 1. transplantácii srdca v ČSSR

20.08.2019 16:30

Rudolf Kramář, ktorý sa ako jeden zo štyroch lekárov podieľal v roku 1984 na prvej transplantácii srdca vo vtedajšom Československu, zomrel vo veku 89 rokov.

Huawei vs Apple

Šéf Huawei vedeniu Číny: Nerobte ústupky Američanom, ani kvôli nám

20.08.2019 16:17

Zakladateľ čínskej technologické spoločnosti Huawei Žen Čeng-fej neočakáva, že Spojené štáty zmiernia vývozné obmedzenia, ktoré sú namierené proti firme.

cudzinec

Ste pobúrení, že idem dať hlas pre KSS ? No, a ja som pobúrený zase tým, že bojom proti svojmu protivníkovi obhajujete voľbu - ZLA. Údajne menšieho zla ... nikto vám nepovedal, že zlo bude vždy zlom, bez ohľadu na to, aké je veľké ? Nikto vám nepovedal, že z malého darebáka urobíte darom moci - veľkého ? Život je príliš krásny, aby sme ho dávali do rúk ... darebákov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,075
Celková čítanosť: 5480218x
Priemerná čítanosť článkov: 2641x

Autor blogu