Založ si blog

Kotlebovci z pohľadu zákona

ĽSNS M.Kotlebu je legitímnou parlamentnou stranou. Dostala mandát od voličov, ktorý znamenal okrem poslaneckých kresiel aj poverenie podieľať sa na riadení štátu.

Kto upiera voličovi právo voľby zástupcu pri riadení štátu, hoci jeho zástupca splnil zákonom stanovené podmienky, je vydierač a darebák. Darebákov podobného druhu máme nielen v súčasnom parlamente slušný počet.

Pokiaľ spĺňa strana M.Kotlebu podmienky na prešetrenie činnosti, majú sa tým zaoberať zodpovedné orgány, a nemajú to riešiť politické špičky svojimi vyhláseniami, alebo upieraním práv voličov. Nemajú na to žiadny mandát – tak zákonný, ako iný. Dokonca ani názor ich voličov nie je podstatný, pretože nikto nemôže inému upierať naplnenie jeho zákonom zaručených práv.

Komu sa nepáči súčasne pôsobenie kotlebovcov v parlamente, má to možnosť zmeniť – osloviť ich voličov a presvedčiť ich svojou prácou, že sa dá voliť aj lepšie …

Áno, slovo práca je pre mnohých poslancov pomaly urážkou. Radšej skúšajú intrigy, vydieranie, ohováranie, či iné nekalé praktiky, aby sa dostali k tomu, čo nevedeli získať poctivým spôsobom. Aj to môže ilustrovať ich skutočný charakter.

M.Kotlebu a spol. by som nikdy nevolil. A či sa mi to páči alebo nie, musím rešpektovať výsledok volieb. A ten hovorí jasnou rečou – majú právo účasti v zákonodarnom zbore. A ostatní účastníci na riadení štátu sú povinní rešpektovať, že dostali dôveru od voličov.

Kto a kedy sa s kotlebovcami stretne, je mi úplne jedno. Zatiaľ žiadny súd právoplatne nevyriekol, že strana M.Kotlebu nespĺňa náležitosti zákona a nepatrí do parlamentu. Svojho času došlo k zrušeniu jednej strany, ako sa neskôr ukázalo, kotlebovci sa nielen poučili, ale dokonca dostali do poslaneckých lavíc. A dostali sa tam zásluhou klamstiev, podrazov, intríg a zákerností tých, ktorí ich dnes kritizujú. Taká je realita !

Kto nechce v parlamente Kotlebu a spol., musí v prvom rade vyčistiť poslanecké lavice od iných darebákov. A potom možno príde k zamysleniu voliča nad voľbami, pretože bude mat na výber. Bude mať lepšiu voľbu. Kým ju nemá – tak aj Kotleba.

A poznámka na záver – predstavitelia strán, ohŕňajúcich nad Kotlebom a spol. nosom, denne prednášajú rôzne obvinenia bez dôkazov, bez právoplatných rozhodnutí … hoci vedia, že krivé obvinenie je trestný čin. Myslite, že majú vôbec morálne právo hodnotiť Kotlebu a spol. ?

Ešte niečo – ak sa nemýlim, tak Kotleba neobchodoval s Bašternákom, neučil sa politike u Kočnera a nedával si ním lustrovať členov strany, nemal problémy s neoprávnenými vratkami DPH, takže neviem – nemal by si skôr on vyberať, akú dezinfekciu použije po podaní ruky tým, ktorí vyššie spomínaným prešli ? Ach, zabudol som – oni jemu nepodajú ruku, pretože ešte nedosiahol ich “morálnu” úroveň …

R. Fico a novinári . . . expremiér stráca glanc

14.11.2018

Už dlhé roky nepochybujem, že slovo "žurnalistika" stratilo v súvislosti so správaním slovenských médií akýkoľvek slušný význam, a stalo sa len synonymom pre manipuláciu s ľuďmi ... napriek viac »

Fico, Sulík a spol. aj tak nepochopili

13.11.2018

Klamstvami a sľubmi sa dajú voľby vyhrať, nie však pravidelne vyhrávať. Vydieranie voličov v štýle - buď ja alebo nič - môže fungovať vo vypätej situácii, ale vždy sa vypomstí. R.Fico viac »

Slovensko v chápadlách politických firiem

12.11.2018

Politické strany utrpeli debakel, nezávislí kandidáti zvýšili svoj podiel v mestách a obciach. A občan ? V podstate opäť prehral ... Rozhlasová povolebná diskusia poukázala na mnohé. Najmä viac »

Graf

Slovenská ekonomika výrazne zvýšila rast na 4,6 percenta

14.11.2018 09:12

Slovensko v III. štvrťroku výrazne rástlo, medziročne až o 4,6 percenta. Nemecká ekonomika zaznamenala prvý štvrťročný pokles od začiatku roku 2015.

LIBYA-SECURITY/

Konferencia o Líbyi priniesla dohodu medzi súperiacimi lídrami

14.11.2018 09:03

Zatiaľ však nie je jasné, či táto udalosť zmení vývoj v samotnej Líbyi, zmietanej v ostatných rokoch vojnou a bezprávím.

Kolarovo, Kuciak, polícia, naka

NAKA zasahuje pre závažnú ekonomickú trestnú činnosť v Bratislavskom kraji

14.11.2018 08:32, aktualizované: 09:07

Do realizácie bolo nasadených 115 policajtov, zadržaných by malo byť 10 podozrivých osôb.

Euro, peniaze

Taliani sa pri rozpočte zaťali, MMF ich varuje

14.11.2018 08:20

Plán talianskej vlády podľa MMF výrazne zvýšiť výdavky predstavuje výrazné riziko a robí ekonomiku zraniteľnou.