Založ si blog

Kotlebovci z pohľadu zákona

ĽSNS M.Kotlebu je legitímnou parlamentnou stranou. Dostala mandát od voličov, ktorý znamenal okrem poslaneckých kresiel aj poverenie podieľať sa na riadení štátu.

Kto upiera voličovi právo voľby zástupcu pri riadení štátu, hoci jeho zástupca splnil zákonom stanovené podmienky, je vydierač a darebák. Darebákov podobného druhu máme nielen v súčasnom parlamente slušný počet.

Pokiaľ spĺňa strana M.Kotlebu podmienky na prešetrenie činnosti, majú sa tým zaoberať zodpovedné orgány, a nemajú to riešiť politické špičky svojimi vyhláseniami, alebo upieraním práv voličov. Nemajú na to žiadny mandát – tak zákonný, ako iný. Dokonca ani názor ich voličov nie je podstatný, pretože nikto nemôže inému upierať naplnenie jeho zákonom zaručených práv.

Komu sa nepáči súčasne pôsobenie kotlebovcov v parlamente, má to možnosť zmeniť – osloviť ich voličov a presvedčiť ich svojou prácou, že sa dá voliť aj lepšie …

Áno, slovo práca je pre mnohých poslancov pomaly urážkou. Radšej skúšajú intrigy, vydieranie, ohováranie, či iné nekalé praktiky, aby sa dostali k tomu, čo nevedeli získať poctivým spôsobom. Aj to môže ilustrovať ich skutočný charakter.

M.Kotlebu a spol. by som nikdy nevolil. A či sa mi to páči alebo nie, musím rešpektovať výsledok volieb. A ten hovorí jasnou rečou – majú právo účasti v zákonodarnom zbore. A ostatní účastníci na riadení štátu sú povinní rešpektovať, že dostali dôveru od voličov.

Kto a kedy sa s kotlebovcami stretne, je mi úplne jedno. Zatiaľ žiadny súd právoplatne nevyriekol, že strana M.Kotlebu nespĺňa náležitosti zákona a nepatrí do parlamentu. Svojho času došlo k zrušeniu jednej strany, ako sa neskôr ukázalo, kotlebovci sa nielen poučili, ale dokonca dostali do poslaneckých lavíc. A dostali sa tam zásluhou klamstiev, podrazov, intríg a zákerností tých, ktorí ich dnes kritizujú. Taká je realita !

Kto nechce v parlamente Kotlebu a spol., musí v prvom rade vyčistiť poslanecké lavice od iných darebákov. A potom možno príde k zamysleniu voliča nad voľbami, pretože bude mat na výber. Bude mať lepšiu voľbu. Kým ju nemá – tak aj Kotleba.

A poznámka na záver – predstavitelia strán, ohŕňajúcich nad Kotlebom a spol. nosom, denne prednášajú rôzne obvinenia bez dôkazov, bez právoplatných rozhodnutí … hoci vedia, že krivé obvinenie je trestný čin. Myslite, že majú vôbec morálne právo hodnotiť Kotlebu a spol. ?

Ešte niečo – ak sa nemýlim, tak Kotleba neobchodoval s Bašternákom, neučil sa politike u Kočnera a nedával si ním lustrovať členov strany, nemal problémy s neoprávnenými vratkami DPH, takže neviem – nemal by si skôr on vyberať, akú dezinfekciu použije po podaní ruky tým, ktorí vyššie spomínaným prešli ? Ach, zabudol som – oni jemu nepodajú ruku, pretože ešte nedosiahol ich “morálnu” úroveň …

Morálka ideologických dromedárov . . .

21.01.2019

Nič ma tak nepobaví, ako dnešné horlivé masírovanie svedomia tých, ktorí kedysi donášali na svojich susedov (a niektorí aj na príbuzných) bývalej ŠTB (alebo komukoľvek inému), či oddane viac »

Richter neočakáva a richtuje . ..

20.01.2019

Meno poslankyne, ktorá diskutovala s ministrom Richterom o problémoch pracovného trhu, mi akosi utieklo. Pamätám si len príslušnosť k OĽANO a nezmysly, ktoré tvrdila. Vlastne to bol súboj - viac »

Mistrík nechce byť zvolený ? !

19.01.2019

Súdiac podľa jeho rétoriky na adresu protikandidáta M.Šefčoviča - nechce. Ak je totiž biľagom na štíte protikandidáta podpora SMER-u, potom musí byť rovnakým biľagom aj podpora SaS. Prečo viac »

rivlin, porošenko

Porošenko dúfa, že Izrael uzná hladomor na Ukrajine za genocídu

21.01.2019 23:02

Hladomor v Sovietskom zväzr umelo vyvolal vtedajší diktátor Josif Stalin.

Gazprom

Rusi sľúbili, že plyn naďalej potečie cez Ukrajinu a Slovensko

21.01.2019 22:23

Rusko sa zaviazalo, že bude pokračovať v dodávkach plynu do Európy cez Ukrajinu aj po roku 2019, uviedol eurokomisár Maroš Šefčovič.

kostol, maren ueland

Nórsko sa rozlúčilo s v Maroku zavraždenou Uelandovou

21.01.2019 21:45

Na pohrebe 28-ročnej študentky sa k smútiacim pridal aj minister.

taliban

Taliban v Afganistane zabil 120 vojakov, povstalci rokovali s Washingtonom

21.01.2019 21:27, aktualizované: 22:17

Afganské jednotky usmrtili dvoch bojovníkov hnutia.

cudzinec

Zásluhou politikov som sa stal cudzincom na Slovensku, pretože každý pobehaj má viac práv, ako slovenský občan. Je čas ukázať politikom, že sú volení, ale nie vyvolení. Národu majú slúžiť, a nie rozkazovať. Budem voliť KSS. Majú aspoň program pre ľudí, ostatní si všimnú ľudí len vtedy, keď po nich šliapu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,913
Celková čítanosť: 4534749x
Priemerná čítanosť článkov: 2370x

Autor blogu