Založ si blog

Druhý pilier alebo lesklá žobračenka . . .

Desaťročie druhého piliera sa pripomenulo s veľkou pompou, aby sa zakryl fakt, akým otrhaným kabátom sa tento “revolučný” počin prikrýva. Alebo skôr … zločinným kabátom ? Nevedno …

Isté je, že správcovské spoločnosti zbohatli a sporitelia majú mesačne na jeden slabší nákup v nejakom hypermarkete. Nejaký chlieb, mlieko, možno kus mäska … a trocha ovocia, a dosť. Vskutku úžasný výsledok, ak sa vidí zo správneho uhla pohľadu, alebo skôr správne umiestnenej stoličky v kancelárii. A nerobte si ilúzie, o ďalších desať rokov to nebude oveľa lepšie.

Stručne povedané, ak každý týždeň podáte jeden stĺpec Lota, váš ročný výnos z hazardu bude takmer s istotou vyšší, než z druhého piliera, a to nebudete mať na krku poplatky pre zákonom privilegovaných príživníkov. Z vlastnej skúsenosti, minulý rok sme dali do tejto hazardnej verzie okolo šesťdesiat eur, a na účte nám pristálo necelých dvesto. Obvykle v podobe posledného poradia, občas lepšie. No konečný rezultát je rozhodne lepší, ako výnos druhého piliera po desiatich rokoch. Prečo ?

Od Lota nečaká rozumný človek vôbec nič, akurát pobavenie a iskričku nádeje, že sa naňho šťastena usmeje …

Od druhého piliera však čaká niečo viac, a rozhodne nečaká takú úbohosť, akou sa zatiaľ prezentuje. Nemôžeme sa však diviť, lebo aj samotné bankovníctvo stojí na okrádaní klientov. Banky bohatnú a majitelia vkladov obvykle nepokryjú úrokom ani súčet inflácie a rastu cien na trhu. Bankárov zaujímajú klienti len do podpisu zmluvy o účte a potom … až vtedy, keď napríklad za peniaze klientov nakúpia nekryté štátne dlhopisy (viď záložka Grécko a spol.), a treba zakryť zločiny, kryté výmyslami a spoluvinou skorumpovaných politikov podvodm s názvom euroval. A potom sa dejú divy – opäť si ktosi spomenie na plebs, vrátane bankami roky okrádaných majiteľov vkladov, však je čas pomáhania bohatým, nie ?

Druhý pilier pripomína viac pyramídovú hru, než seriózny projekt pre dôchodcov. Zarábajú len tí, čo ho prevádzkujú. A pre ostatných ostávajú sľuby a …

Lesklá žobračenka, dnes reprezentovaná jedným, naozaj skromným nákupom – mesačne. Alebo charita pre správcovské spoločnosti, ktoré svoje dostanú bez ohľadu na výsledky … lepším kšeftom sú len rodinné politické firmy … Vivat Slovensko, krajina neobmedzene (zlodejských) možností. Kedysi sme o krajinách tretieho sveta čítali, počúvali a (nedobrovoľne) na ne prispievali, dnes medzi ne – patríme …

SaS – znamenie pokrytectva a neúspechu . . .

21.03.2019

Čoho sa liberáli dotknú, to zvädne ... kde kandidáta postavia, skončí ako kandidát - SMER-u. Odmietnutý ... Štart pretekov v tričku liberálov je rovnako stereotypný ako koniec. Na začiatku viac »

Keby hlúposť kvitla . . .

20.03.2019

... včely by nestíhali ... výrok som si požičal od bývalého politika M.Gaľu, ktorý už nie je medzi nami, ale jeho slová sú nadčasové ... A možno by si ich mali prečítať hlavne tí, ktorí viac »

A kauza Kočnerových zmeniek je . .. bezpredmetná

19.03.2019

Obvinením M.Kočnera z objednávky vraždy J.Kuciaka sa dostáva kauza zmeniek na vedľajšiu koľaj. Iste, padne obžaloba, Kočner bude stáť pred súdom aj s P.Ruskom, lenže rozhodnutie bude vo svetle viac »

holandsko, utrecht, streľba, električka, útok, kvety

Strelca z električky v Utrechte obvinia z terorizmu

21.03.2019 12:27

Muž po prvý raz predstúpi pred súd v piatok.

Polícia zadržala vodiča, ktorý išiel Bratislavou 150 km/h.

Mladík sa rútil cez obec 106-kilometrovou rýchlosťou, bude ho to stáť 800 eur

21.03.2019 12:04

Mladému vodičovi, ktorý je držiteľom vodičského oprávnenia 3,5 roka, uložili policajti maximálnu pokutu.

prezidentský palác

Prieskum agentúry Median: Čaputová v druhom kole pred Šefčovičom

21.03.2019 11:53

Čaputová v prieskume zvíťazila so 60,5% hlasov, Šefčovič dostal 39,5% hlasov. Druhé kolo prezidentských volieb sa koná v sobotu 30. marca.

mestska policia

Na Obchodnej ulici v Bratislave plánujú zriadiť pracovisko mestskej polície

21.03.2019 11:28

Obyvatelia Obchodnej ulice sa dlhodobo sťažujú na zlú bezpečnostnú situáciu. Tá podľa miestnych vládne na celej ulici.

cudzinec

Ste pobúrení, že idem dať hlas pre KSS ? No, a ja som pobúrený zase tým, že bojom proti svojmu protivníkovi obhajujete voľbu - ZLA. Údajne menšieho zla ... nikto vám nepovedal, že zlo bude vždy zlom, bez ohľadu na to, aké je veľké ? Nikto vám nepovedal, že z malého darebáka urobíte darom moci - veľkého ? Život je príliš krásny, aby sme ho dávali do rúk ... darebákov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,973
Celková čítanosť: 4857797x
Priemerná čítanosť článkov: 2462x

Autor blogu