Založ si blog

Druhý pilier alebo lesklá žobračenka . . .

Desaťročie druhého piliera sa pripomenulo s veľkou pompou, aby sa zakryl fakt, akým otrhaným kabátom sa tento “revolučný” počin prikrýva. Alebo skôr … zločinným kabátom ? Nevedno …

Isté je, že správcovské spoločnosti zbohatli a sporitelia majú mesačne na jeden slabší nákup v nejakom hypermarkete. Nejaký chlieb, mlieko, možno kus mäska … a trocha ovocia, a dosť. Vskutku úžasný výsledok, ak sa vidí zo správneho uhla pohľadu, alebo skôr správne umiestnenej stoličky v kancelárii. A nerobte si ilúzie, o ďalších desať rokov to nebude oveľa lepšie.

Stručne povedané, ak každý týždeň podáte jeden stĺpec Lota, váš ročný výnos z hazardu bude takmer s istotou vyšší, než z druhého piliera, a to nebudete mať na krku poplatky pre zákonom privilegovaných príživníkov. Z vlastnej skúsenosti, minulý rok sme dali do tejto hazardnej verzie okolo šesťdesiat eur, a na účte nám pristálo necelých dvesto. Obvykle v podobe posledného poradia, občas lepšie. No konečný rezultát je rozhodne lepší, ako výnos druhého piliera po desiatich rokoch. Prečo ?

Od Lota nečaká rozumný človek vôbec nič, akurát pobavenie a iskričku nádeje, že sa naňho šťastena usmeje …

Od druhého piliera však čaká niečo viac, a rozhodne nečaká takú úbohosť, akou sa zatiaľ prezentuje. Nemôžeme sa však diviť, lebo aj samotné bankovníctvo stojí na okrádaní klientov. Banky bohatnú a majitelia vkladov obvykle nepokryjú úrokom ani súčet inflácie a rastu cien na trhu. Bankárov zaujímajú klienti len do podpisu zmluvy o účte a potom … až vtedy, keď napríklad za peniaze klientov nakúpia nekryté štátne dlhopisy (viď záložka Grécko a spol.), a treba zakryť zločiny, kryté výmyslami a spoluvinou skorumpovaných politikov podvodm s názvom euroval. A potom sa dejú divy – opäť si ktosi spomenie na plebs, vrátane bankami roky okrádaných majiteľov vkladov, však je čas pomáhania bohatým, nie ?

Druhý pilier pripomína viac pyramídovú hru, než seriózny projekt pre dôchodcov. Zarábajú len tí, čo ho prevádzkujú. A pre ostatných ostávajú sľuby a …

Lesklá žobračenka, dnes reprezentovaná jedným, naozaj skromným nákupom – mesačne. Alebo charita pre správcovské spoločnosti, ktoré svoje dostanú bez ohľadu na výsledky … lepším kšeftom sú len rodinné politické firmy … Vivat Slovensko, krajina neobmedzene (zlodejských) možností. Kedysi sme o krajinách tretieho sveta čítali, počúvali a (nedobrovoľne) na ne prispievali, dnes medzi ne – patríme …

Opozícia chcela Kočnera za premiéra

19.08.2019

... zahlásil zadýchaný holub Oldo, sotva dosadol na jeden z konárov bútľavej vŕby. Údajne mal jeho fotografiu (rozumej Kočnerovu) jeden liberál na vnútornej časti šiltovky a trenírok. Asi viac »

Hotel Leopoldov

17.08.2019

Ktokoľvek zneužíva obete zločinov na naplnenie vlastných cieľov, nezaslúži si iné označenie - bezcharakterná špina V Pluske sa objavil článok s nadpisom, ktorý vyvolával dojem, že Kočner viac »

Kočner potopí všetkých bez výnimky

16.08.2019

Odhaľovanie komunikácie Kočnera a jej zverejňovanie v médiách počas prebiehajúceho trestného konania by malo byť dôvodom na zamyslenie generálneho prokurátora a prijatie potrebných opatrení. viac »

Trenčín

Mestám stále nevonia, že ľuďom zostane viac z daní. Prídu o milióny

20.08.2019 18:06

Únia miest Slovenska (ÚMS) nesúhlasí s návrhom novely o dani z príjmov z dielne strany Most-Híd.

Argentína / Casa Rosada /

Do Argentíny príde tím MMF, krajina je bližšie k bankrotu

20.08.2019 17:53

Nový argentínsky minister financií Hernan Lacunza chce po nedávnom prudkom oslabení pesa a prepade domácej burzy stabilizovať menu.

Mike Pompeo

Pompeo by bol radšej, keby Severná Kórea nepodnikala raketové testy

20.08.2019 17:49

Dúfa, že vodca Severnej Kórey Kim Čong-un bude súhlasiť s obnovením rokovaní o denuklearizácii.

Hasčák Kočner

Kočnerova Threema: Obhajobu Ruska mal platiť Haščák

20.08.2019 17:38

V kauzách Gorila a zmenky mali mať Marian Kočner a šéf finančnej skupiny Penta Jaroslav Haščák spoločný záujem, aby Pavol Rusko nesvedčil proti nim.

cudzinec

Ste pobúrení, že idem dať hlas pre KSS ? No, a ja som pobúrený zase tým, že bojom proti svojmu protivníkovi obhajujete voľbu - ZLA. Údajne menšieho zla ... nikto vám nepovedal, že zlo bude vždy zlom, bez ohľadu na to, aké je veľké ? Nikto vám nepovedal, že z malého darebáka urobíte darom moci - veľkého ? Život je príliš krásny, aby sme ho dávali do rúk ... darebákov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,075
Celková čítanosť: 5480287x
Priemerná čítanosť článkov: 2641x

Autor blogu