Založ si blog

Na východ od slušných krajín . . . je Slovensko !

… a žije národ, zmietaný odhaleniami o ľuďoch, ktorým dal do rúk dôveru a moc. Krajina, ktorú jej najvyšší predstaviteľ označil za mafiánsky štát, čo mu však nebráni, aby stál na jej čele – možno pričasto sledoval ságou Krstný otec a príliš sa s ňou stotožnil …

V slušnej krajine nikto neoznamuje rozhodnutie skôr, než je jeho vynesením poverený. V slušnej krajine sa ľudia po odhaleniach prešľapov nevyhovárajú, ale odstupujú. V slušnej krajine hlava štátu reprezentuje a spája. V slušnej krajine … nechajme to tak.

Krajina, ktorá má na čele A.Kisku, na ústavného sudcu kandiduje R.Fico a budúce voľby chce vyhrať R.Sulík, nemôže byť slušná. Krajina, v ktorej poslanec vystúpi z jednej strany, aby sa vyhlásil za poslanca neparlamentnej strany a nakoniec zakladal počas funkčného obdobia ďalšiu stranu (a určite sa vyhlási aj za jej prvého poslanca), nemôže byť slušná.

Krajina, ktorej zástupcovia slúžia viac rôznym pobehajom v zahraničí, než vlastnému národu – nie je nezávislá. Je to len karikatúra niekdajšieho pašaliku, alebo neskoršej gubernie – akurát páni sa vymenili. A sluha ostal sluhom. Aj keď sa čosi vyše desať rokov tváril, že o svojej budúcnosti rozhoduje sám.

Slovensko je krásna krajina, kým človek neotvorí oči a nezačne pozorne sledovať, kto sa na rodnej hrude hrá na elitu národa, či vrchol morálky a poctivosti. Potom sa mu zdvihne žalúdok a začne premýšľať, či to nie je nočná mora …

Chudoba cti netratí, povedal by klasik a jedným dychom by dodal, že lajno navlečené v brokáte, ozdobené zlatom a diamantmi, bude stále len – lajno. Márne sa klaniame falošnému božstvu, nevábny puch nám vždy ukáže, čo naozaj velebíme.

Aleluja, ktosi konečne vyhral súd proti štátu a dostal odškodné za krivdu, ktorá sa mu stala. No koľkí prežili väčšie krivdy a nikdy nenájdu spravodlivosť, pretože nie každý patrí do sveta i paragrafu znalého. Sotva cítia radosť pri pohľade na podobnú správu, skôr sa im na jazyku omieľa chuť blenu. A premýšľajú, o čom je vlastne právo a rovnosť pred zákonom. No sotva ju môžu čakať tam, kde ústavní činitelia klamú do poslednej chvíle, aby sa nakoniec zatvárili v štýle – je to dobré, hoci sme spôsobili (niekomu) zlo. Však v čom sa líši pokrytecký postoj A.Kisku v kauze jeho firmy a pozemku zubára Franca, od postoja A.Danka v súvislosti s rigoróznou prácou ? V ničom, oba sú pokrytecké a rovnako škodia spoločnosti.

A v tej súvislosti vyznievajú smiešne aj vyjadrenia predstaviteľov Iniciatívy za slušné Slovensko. Sú rovnako pokrytecké, ako správanie tých, ktorých kritizujú. Ak by im naozaj išlo o to, čo verejne prezentujú, kritizovali by a žiadali odstúpenie všetkých bez rozdielu.

Na východ od slušných krajín je … Slovensko. Krásna krajina, pri Viedni doľava, kde si kedysi premiér zvolil – prezidenta. Dnes volí prezidenta naivná viera vo falošné vyjadrenia o skutočných hodnotách. V čom je rozdiel, ak si niekto môže post prezidenta – kúpiť – či už peniazmi, alebo falošnými sľubmi ?

V čom sme pokročili, ak si niekto môže pri kandidatúre vykazovať ako prax post, kde má neplatené voľno – osemnásť rokov ? V čom je rozdiel, ak hovorí o slušnosti niekto, kto bol ochotný vládnuť s kýmkoľvek, ak bude predsedom vlády ?

Slovensko bude slušnou krajinou – ak budú potrestaní tí, ktorí zničili a rozkradli majetok vo vlastníctve štátu. Bude slušnou krajinou, ak si nebudú môcť robiť poslanci hocičo a nebudú smieť meniť strany a názory počas funkčného obdobia – ako ponožky.

Bude slušnou krajinou, ak bude každý darebák – darebákom, a nebude platiť okrídlené – je to síce darebák, ale náš – darebák. Až potom budeme môcť povedať, že sme sa aspoň vrátili na pozíciu, v ktorej sme boli na sklonku roku 1989. Vtedy sme (možno) neboli slobodní, ale určite sme boli – slušní.

Pristavte vlaky pre amerických špiónov

15.03.2022

A ostaneme s torzom politických strán,rovno môžeme zrušiť úrad prezidenta a zrejme aj pribudne hviezdička na americkej zástave Ako oznámili kolaborujúce médiá,NAKA zadržala štyri kusy ruských špiónov.Súdiac podľa vrieskania médií,financovaných z rôznych pochybných (mimovládnych) zdrojov som čakal,že ruských špiónov bude aspoň plný kamión … nebol. Možno by bolo [...]

Čo proamerickí hlupáci nechápu …

14.03.2022

Je to jednoduché,hoci pre nich nepochopiteľné.Nechceme konflikty s kýmkoľvek v mene čohokoľvek … nechceme byť vazalmi,ale partnermi A súčasnosť hodnotíme optikou minulosti,pretože každá udalosť má svoje príčiny. Priklad – karibská kríza bola o amerických obavách z umiestnenia sovietskych rakiet na Kube,čo bolo priamou reakciou na americké rakety v Turecku. A [...]

Dokedy budete trpieť moc v rukách Pinocchia ?

13.03.2022

Komentáre k možnému vývoju konfliktu na Ukrajine vyvolávajú skôr znepokojenie,než dávajú obraz nejakej „reality“.A výkriky slovenskej vládnej verchušky pôsobia ako zúfalý krik pacientov uzatvoreného oddelenia psychiatrie. Možno to vyznie kruto,ale Slovensko už dávno nie je nezávislým štátom a vazalská zmluva s USA bola len zlatým klincom,potvrdzujúcim [...]

Ukrajina, Rusko, vojna, Trek Thunder Kelly

ONLINE: Raketomety HIMARS podľa Kyjeva zasiahli základňu wagnerovcov

15.08.2022 05:55

Raketomety HIMARS od Spojených štátov podľa ukrajinských predstaviteľov zasiahli základňu wagnerovcov, "Putinovej súkromnej armády".

Richard Sulík

Kollár sa za koalíciu hanbí, Matovič chce byť v kresle do volieb, Sulík máva na rozlúčku

15.08.2022 05:45

Pokračovanie štvorkoalície, menšinová vláda, úradnícka vláda alebo predčasné voľby? To všetko je počas súčasnej vládnej krízy na stole.

Golf / Golfová jamka /

Ekologickí aktivisti vo Francúzsku vyplnili golfové jamky cementom

14.08.2022 23:19

Aktivisti tak urobili na protest proti výnimkám z obmedzení na spotrebu vody, ktoré v čase extrémneho sucha platia pre golfové ihriská.

Kapitol

Ozbrojený muž nabúral autom do zátarás pri Kapitole, následne sa zastrelil

14.08.2022 19:01

K incidentu došlo v čase, keď americké úrady v celej krajine čelia zvýšenému počtu vyhrážok po prehliadke FBI v sídle exprezidenta Donalda Trumpa.

cudzinec

Nič nie je horšie,ako vláda zla,zrodeného z nenávisti a zákernosti.Nič nie je horšie,ako zverenie osudu národa do rúk neschopných ľudí s mesiášskym komplexom,ktorí sa spoja aj s Diablom,aby sa pomstili. Ako môže viesť spojenie s mafiou k potrestaniu mafie ?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,407
Celková čítanosť: 8661610x
Priemerná čítanosť článkov: 3599x

Autor blogu