Najlepšie riešenie – odchod z krajiny

Daňová licencia je ďalším dôvodom na úvahu, či nie je lepšie opustiť Slovensko, a nechať autorom tejto myšlienky na platenie daní tých, čo im tak štedro rozdávajú – tzv. investorov, ktorí na Slovensku neinvestovali zo svojho ani cent.

Nie, Peter Kažimír ničím nevybočuje z radu svojich predchodcov. Skôr majú veľa spoločného, napríklad žiadne skúsenosti z reálneho života, a výhradne len potulovanie po symbolických funkciách. Tých, ktoré neskôr vedú do vysokých funkcií. Potom sa nemôžeme diviť, ako vyzerá štátna pokladňa. Je to logický následok riadenia tých, čo nikdy nezarábali a neniesli za svoje rozhodnutia aj zodpovednosť.

Sú medzi podnikateľmi v strate aj špekulanti ? Určite sú. A určite ich nie je málo. Lenže, ak si pozrieme ako funguje celý systém, nemôžeme sa im diviť. Napríklad péenky u živnostníkov – nech by sa akokoľvek snažili, počas ochorenia obvykle nedostanú nič. Systém je nastavený tak, aby akýkoľvek nárok zablokoval posledný „stopér“ v línii – lekár. Ten je totiž ziskový podľa toho, koľko ľudí odmietne – nepredpíše lieky, prípadne nepredlžuje péenku nad limit. A tak nie je žiadnym prekvapením, keď dostanete antibiotiká a lekár vás požiada, aby ste sa prišli ukázať – za tri dni. Hoci dávka antibiotík je na sedem dní.

Dotácie a dlhodobé daňové prázdniny ? Zabudnite, hodia vám pod nohy toľko polien, že sa potkne aj potomok, ktorý sa narodí o desať rokov neskôr. A skutočný cirkus začne, ak váš partner príde o prácu. Zrazu zistíte, na čo všetko nemá nárok,lebo vy ste živnostník. Trestajú vás za to, že nevisíte štátu na krku a nežiadate sociálne príspevky. Čo im všakna druhej strane nebráni v tvrdej kontrole všetkého, čo sa dá nájsť a rozdávaní peňazí, ktoré z vás vytrieskajú, rôznym pobehajom,ktorí do štátnej pokladne nedali a nedajú – nič. Príklad za všetky – US STEEL.

Takže, máme len dve možnosti – buď sa vysťahovať a nechať privilegovanú zberbu, nech sa žerie za svoje peniaze, alebo ju vyhnať (pár stoviek ľahšie ako pár miliónov), zobrať jej nakradnuté majetky a skúsiť začať od začiatku. Bez únie, bez papierika s názvom euro a bez – ľudí, čo o práci a každodenných problémoch obyčajných ľudí nevedia nič – napríklad ministra financií Kažimíra. 

Korporátny fašizmus nevadí ?

22.09.2025

Digitálne otroctvo sa rozmáha pre ľahostajnosť štátu.Minister financií zavádza opatrenia,ktoré ožobračujú ľudí,bojujúcich o holé prežitie,ale ignorujú miliardové zisky platforiem,ktoré zneužívajú postavenie na trhu a zotročujú naivných a zúfalých … A tak severská platforma na rozvoz jedla niekoľkokrát ročne upraví provízie,ktoré inkasuje od reštaurácií (pod [...]

Mŕtveho zimník nepoteší …

21.07.2025

Dopracovali sme sa do absurdnosti … Zatvárame oči pred realitou a zakrývame to vzletnými výrazmi o tolerancii a vzdušnými zámkami o budúcom úspechu.Heslo slovenskej ekonomiky “európskeho tigra” znie cudzím rozdávaj a vlastným zvyšuj dane.Dopracovali sme sa k verzii feudalizmu 21.storočia,kde páni vyberajú a rozkrádajú dane,plebs sa má starať sám o seba. Ešte [...]

Nekalé praktiky digitálnych platforiem

25.05.2025

Na začiatku je bombastická reklama o fantastickom zárobku 29€ na hodinu či 14€ na hodinu A na konci krutá realita,kde zarábajú anonymní šmejdi s požehnaním štátu. Ako to teda funguje u najznámejších platforiem pre taxi a kuriérov? V prvom rade cez neustále nábory naivných,pretože fluktuácia je obrovská.Väčšina adeptov nepozná rozdiel medzi tržbou a zárobkom,a tak [...]

Radoslaw Sikorski

Sikorski v OSN rázne Rusku: Ďalšie lietadlo či raketu nad Poľskom zostrelíme. ‚Boli ste varovaní,‘ odkázal Moskve

22.09.2025 23:41

Poľský minister zahraničia tvrdí, že Rusi nie sú schopní žiť v mieri so svojimi susedmi.

lietadlo, doprava, letisko, cestovanie, dovolenka

Drony prerušili dopravu na letisku v Kodani - najväčšom v Dánsku

22.09.2025 22:46

Na iné letiská bolo presmerovaných najmenej 15 letov.

Jimmy Kimmel

Zvrat. Stanica ABC vráti do vysielania zrušenú talk show Jimmyho Kimmela

22.09.2025 22:13

Relácia bola minulý týždeň v USA pozastavená pre moderátorove komentáre k vražde aktivistu Charlieho Kirka.

Palestína

Francúzsko uznalo Palestínsky štát. Abbás Hamasu: Zložte zbrane

22.09.2025 21:34, aktualizované: 22:56

Palestínska autonómia označila rozhodnutie za historické a odvážne.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,450
Celková čítanosť: 10094017x
Priemerná čítanosť článkov: 4120x

Autor blogu