Krajina blbcov

Takže, priatelia moji, odteraz budú platiť nové pravidlá – môžete sedieť aj v stovke funkcií, ale platená bude len jedna. Tak nejako si to predstavuje Daniel Lipšic a jeho NOVA (teda strana so starými ksichtami).

Skúsme sa na jeho návrh pozrieť bližšie. Zamestnávateľom funkcionára je národ, teda daňoví poplatníci. Táto kasta blbcov (tak nás vidia politici) naivne očakáva, že funkcionár odpracuje pri výkone funkcie bežné pracovné dni, zodpovedá sa za výsledky svojej práce a dostáva plat za osem hodín denne vo funkcii. Blbci … naivní blbci. Poslanec odpracuje v priemere sedem-osem dní mesačne, a tak dostane za jeden deň toľko, ako človiečik derúci svoj chrbát a ruky za celý mesiac. Bomba kšeft, nie ?

Skúsme sa pozrieť na kombináciu europoslanec a župan, napr. p.Maňka. Vzdal sa platu župana. Skvelé, nie ? Akurát to má malú chybu – župan má spravovať kraj, venovať jeho problémom minimálne osem hodín denne a riešiť ich. Aký mám však úžitok so župana, ktorý sa síce vzdal platu, ale naďalej sedí vo funkcii, ktorá vyžaduje celého človeka na zabezpečenie potrieb verejnosti. Pomôže mi, že sa vzdal platu ? Vôbec nie. Navyše, aj vzdať sa výplaty môže funkcionár rôznymi spôsobmi – napríklad venovaním na nejakú charitu. On sa chváli ľudomilstvom, blbci zaplatili a majú z toho – prd makový. Tomu sa hovorí úspora, nie ?

Položme si aj inú otázku – prečo sa funkcionári tak ľahko vzdávajú svojich platov ? Nie náhodou preto, že je to almužna oproti tomu, akou mocou a možnosťami disponujú ?

Krajina blbcov – Slovensko. Aj preto majú v našom parlamente zastúpenie strany, ktoré neprešli voľbami a sedia tam ľudia, ktorí opustili to, čo ľudia volili …

A kedy budú chránení vodiči pred chodcami ?

24.11.2025

Ako sa zverejnila informácia o obnovení “absolútnej” prednosti chodcov,chodci sa opäť správajú ako odtrhnutí z reťaze. Sluchátka na ušiach,mamičky s kočíkom a mobilom na uchu,dôchodcovia s palicou … jednoducho doslova skáču do cesty.Nie je žiadnou výnimkou,keď sa zámerne vlečú cez cestu a pritom vyškierajú. Osobitnou kategóriou je ignorovanie povinnosti chodcov na [...]

Len tak … o následkoch novembra 1989

19.11.2025

Ideme oslavovať ? Môžeme začať … Osemhodinový pracovný čas sa zmenil na neobmedzený … Výchova detí sa realizuje … ak ostane čas Umelá zamestnanosť štátom sa zmenila na umelú zamestnanosť (sponzorovanú štátom v prospech “investorov” za žobrácku mzdu) Práva a povinnosti zodpovedajú spoločenskému statusu (či ste minorita alebo majorita,alebo či to vyhovuje [...]

Budú aj obete prepustené z hrobov ?

23.09.2025

Právo požiadať o prepustenie vyplýva zo zákona.A desiatky obetí či pozostalých žiadajú spravodlivosť – ich milovaní sa nikdy nevrátia,niet dôvodu na zľutovanie s vinníkom. Pochvaly alebo tresty … nič nezmenia na šialenstve 90.rokov.Pripraviť niekoho o život pre peniaze,naozaj niet väčšej zvrhlosti.A opakovane,to môže naozaj len psychopat. Médiá majú [...]

zelenskyj

VIDEO: Rusko chce, aby sa Ukrajine darilo, vyhlásil Trump po boku Zelenského. Výraz ukrajinského prezidenta hovorí za všetko

29.12.2025 11:15

Aspoň nedošlo k hádke ako vo februári v Oválnej pracovni Bieleho domu, komentuje Sky news.

Belarus President

Šok v Bielorusku? Diktátor dostal bodyček od svojho spoluhráča. Lukašenko zostal ležať na ľade

29.12.2025 10:00

Alexandr Lukašenko sa pri páde na ľad otočil ako hodinky ručičiek okolo celého ciferníku.

Gröhling

Gröhling: Bittó Cigániková sa musí vysporiadať s mojím rozhodnutím okolo Sulíka

29.12.2025 09:59

Líder opozičnej SaS cíti podporu od členov strany, ktorí sú stotožnení s jeho víziou.

Russia Ukraine War Putin's Game

Zalužnyj plánuje skončiť na poste veľvyslanca Ukrajiny v Británii

29.12.2025 09:37

Na Ukrajine je mimoriadne obľúbený za to, že naplánoval protiofenzívu, ktorá v prvých mesiacoch ruskej invázie pomohla oslobodiť územia obsadené ruskými silami.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,453
Celková čítanosť: 10223634x
Priemerná čítanosť článkov: 4168x

Autor blogu