Krajina dementov – náš vzor . ..

Obyčajná tlačová správa – americký bezdomovec našiel na ulici pár stovák dolárov (presne 850), a vrátil ich polícii. Polícia čakala šesť mesiacov a keďže sa k peniazom nikto nehlásil, vrátila ich bezdomovcovi. Lenže … medzitým mu úrady zrušili sociálnu výpomoc, lebo nájdené peniaze neprihlásil ako svoj príjem … vraj sa len riadia zákonmi.

Takže – toto má byť vzor našej krajiny ?

Neviem, ale spomienky na krajinu duševne zaostalých mám dodnes – napríklad na žehličky, ktoré musia byť opatrené nápisom – nežehlite odevy, ktoré máte práve oblečené, môžete sa popáliť … alebo na mikrovlnkách varovania, aby do nich ľudia nevkladali zvieratá a deti …či varovania znalejších, aby ste si nevšímali plačúce dieťa na ulici a hlavne sa ho nedotýkali – ináč môžete prísť lk obvineniu zo sexuálneho obťažovania … prípadne nedávali ruky z volantu pri zastavení policajnou hliadkou, aby vás nezastrelili

Iné „zážitky“ spomínať radšej nebudem. Je to naozaj krajina neobmedzených možností – debil vloží dieťa do mikrovlnky, ublíži mu a následne žaluje výrobcu o milióny, že ho neupozornil na nebezpečenstvá, spojené s touto absurdnosťou … a výrobca platí odškodné namiesto toho, aby debila zavreli na psychiatriu a liečili.

A mimochodom, ak vám bude niekto spoza oceána vyčítať vysokú mieru korupcie na Slovensku, spýtajte sa ho, čo je lobbing – legalizovaná forma korupcie … a zasmejte sa mu do tváre.

… a vodičom je do plaču

25.01.2026

Snaha o konsolidáciu verejných financií (rozkradnutých a porozdávaných politikmi) sa zmenila na legitímne výpalníctvo.Zákony sa (štandardne) interpretujú účelovo a tak nečudo – ak sa k tomu pridá legislatívny eurokreténizmus,jednèmu je do plaču … Tzv.absolútnu prednosť chodcov sme už spomínali – raz bola a rýchlo sa veci vrátili naspäť,pretože [...]

… a Hitler sa v pekle vyškiera

22.01.2026

Ako dopadne kšeftovanie so zločincami,zažila nielen Európa počas druhej svetovej vojny.Najprv politickí chrapúni vykšeftovali za mier svojho spojenca – Československo – a nakoniec vyhlasovali vojnu pre spojenca (Poľsko),ktorý o.i.ako prvý podpísal pakt s Hitlerom (1934) … a plánoval v tajných dodatkoch spoločnú hranicu s Maďarskom či Rakúskom … Európa sa [...]

Márne čakanie na moralistov

16.01.2026

Naivne sme čakali,źe bardi morálky a mieru,bojovníci proti agresii a imperializmu sa hrdinsky ozvú pri pohľade na dianie vo Venezuele či vyhrážky v spojitosti s Grónskom No treba priznať,konečne sa ukázala holá a nespochybniteľná pravda,že NATO nie je garantom ničoho a už vôbec nie mieru.Ak si niekto kladie otázku,prečo sa desaťročia tiahne spor medzi Tureckom a Gréckom v [...]

ján hargaš

Hargaš: Migaľov projekt za 130 miliónov eur je predražený kšeft, nie modernizácia

12.02.2026 17:55

Rezort financií kritizuje modernizáciu portálu slovensko.sk. Hargaš z PS žiada projekt zastaviť, odvoláva sa na negatívne hodnotenie ÚHP.

huliak

Huliak presadil posilnenie Tiposu. Štátna lotéria má získať nové možnosti, môže expandovať aj do zahraničia

12.02.2026 17:35

Novela má posilniť národnú lotériovú spoločnosť postavenie na trhu aj zvýšiť príjmy do štátneho rozpočtu.

deti, škôlka, Rooseveltka, Banská Bystrica

Vlastný bazén, sauna aj tobogany. V areáli Rooseveltky vyrástla supermoderná škôlka

12.02.2026 17:16

Viac ako dva milióny eur stála výstavba modernej materskej školy 21. storočia v areáli Rooseveltovej nemocnice v Banskej Bystrici.

drucker

Hrozby sa naplnili. 590 miliónov eur z plánu obnovy pre Slovensko stopli

12.02.2026 17:05, aktualizované: 18:34

Schválenie posledného formálneho kroku pri vyplatení šiestej žiadosti nezaradili na rokovanie výboru EÚ.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,457
Celková čítanosť: 10285608x
Priemerná čítanosť článkov: 4186x

Autor blogu