Zasiali vietor a dnes žnú búrku

Neuveriteľné sa stalo skutočnosťou – Kotleba porazil Maňku a bude županom. Je to zaslúžená facka pre režim, ktorý tu vládne od prevratu v novembri 1989. A súdiac podľa reakcií politikov nebude táto facka posledná.

V jednom majú všetci pravdu. Kotleba bude v hniezde hadov a potkanov úplne sám, a jeho funkcia župana bude skôr symbolická. Lenže – to isté môžeme povedať o tejto funkcii aj za čias V. Maňku. Na druhej strane sa krajskí poslanci budú musieť zamyslieť, ako fungovať s Kotlebom, pretože nový župan bude mať skoro nulové právomoci, ale bez vzájomnej tolerancie sa môže kraj veľmi rýchlo ocitnúť v bezvládí. Kotleba môže blokovať rozhodnutia poslancov rovnako, ako oni jeho návrhy. A to je podstata nervozity celého politického spektra z Kotlebu. Cudzí element bude vidieť pod pokrievku hrnca s veľmi špinavým obsahom.

A môže sa veľmi ľahko stať, že skončia všetky „výhodné“ kšefty medzi župou a spriaznenými firmami. Rovnako sa môže stať, že v záujme budúceho úspechu začne Kotleba kontrolovať investície a nakladanie s krajskými financiami v minulých rokoch. A začne na svetlo sveta vyťahovať kostlivcov z rôznych skríň.

Kotlebov úspech je logickým následkom víťazstva lži, chamtivosti a kariérizmu nad slušnosťou, pravdou a poctivosťou. A keďže si naše elity spravili z klamstva akceptovateľný nástroj na dosiahnutie cieľa (viď naposledy sľuby kandidátov v Bratislavskom kraji), včera im prišiel prvý účet. Zasiali vietor … a včera začali búrku žať.

Súd sa bojí a spravodlivosť v kúte trčí …

21.05.2026

Bombastickà správa dňa … krajský súd v Trnave sa vyzul z rozhodovania o osude M.Černáka a “odpálil” loptičku späť na okresný súd O čom je vlastne reč ? Však stačí odpoveď na otázku – môžu dostať druhú šancu aj obete a ich rodiny ? Ak nie,nie je čo riešiť.Však koľko pobúrenia vie vyvolať nehoda s obeťami na životoch,lebo niekto v luxusnom aute má [...]

Popletení v zákone zavádzajú verejnosť

18.04.2026

Nikdy som nebol zástancom prílišného užívania elitných útvarov polície.Často to pôsobilo skôr ako účelová kampaň,ktorej cieľom bolo niečo úplne iné,ako riešenie trestnej činnosti.Ale … Pobúrenie niektorých “opozičníkov” nad vyšetrovaním prečinu ohovárania v réžii ÚBOK-u nie je na mieste.Pritom stačí tak málo – niečo si prečítať.A čítať s [...]

5% HDP na obranu ? Pred kým – pred USA ? Žiadny problém …

12.04.2026

Kdesi som začul,že NATO je vojenský biznis model … možno,neviem posúdiť.Ale páčil sa mi iný nápad. Pristúpiť na zvýšenie týchto výdavkov,ale po svojom.Obnoviť zbrojársky priemysel na Slovensku a minúť tých 5% na jeho výrobky.Zvýši sa zamestnanosť,stúpnu príjmy štátu … celkom fajn,nie ? Potenciál z odbornej stránky na to máme.Otázne je,koľko by zmizlo vo [...]

podujatie FIVA Rally, veterány, Bratislava

VIDEO: Bratislava videla množstvo historických a športových automobilov po skončení medzinárodnej rally

31.05.2026 10:30

V Bratislave v sobotu verejnosti sprístupnili stovky historických a športových automobilov.

poľsko armáda vojaci litva

Poľsko podpísalo rekordné obranné dohody za miliardy eur, z Únie vyčerpá najviac peňazí

31.05.2026 09:46

Poľsko si od domácich dodávateľov objednáva rekordné množstvo vojenskej techniky v rámci programu obranných úverov SAFE Európskej únie.

Volodymyr Zelenskyj

ONLINE: Zelenskyj znova varoval pred rozsiahlymi ruskými útokmi, obrane chýbajú západné rakety

31.05.2026 09:00, aktualizované: 10:51

Ukrajincov vyzval, aby neignorovali sirény leteckého poplachu.

Fabia kolesa

Nebezpečná zábavka v Košiciach. Neznámy vandal uvoľňuje skrutky na kolesách, len zázrakom nedošlo k nešťastiu

31.05.2026 08:00

V metropole východu si zatiaľ neznámi vandali našli novú „sebarealizáciu".

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,462
Celková čítanosť: 10550235x
Priemerná čítanosť článkov: 4285x

Autor blogu