Zásadová únia – železné Rusko

Tak nejako definoval súčasné pomery istý komentátor, sklamaný s diania na Ukrajine. Nespokojný s tým, že ročné výpalné pre Ukrajinu vo výške dvesto miliónov eur nestačí na ovládnutie tejto krajiny a vytvorenie podmienok na jej vytunelovanie. Čo už … Putin nie je ožratý a vyškerený Jeľcin.

Únia má zásady, ktorých sa skalopevne drží, povedal Barosso. Hej, naozaj sa ich pevne drží, to poznáme z vlastnej skúsenosti. Napríklad zásadovo zaviedla euro, hoci ani jedna zo zakladajúcich krajín nesplnila kritériá pre jeho používanie. Neskôr však únia zásadovo prinútila pristupujúcich chudákov, aby do bodky naplnili to, čo nesplnili zakladatelia – asi preto, aby dokázala, ako sa drží svojich zásad. A tak všetci používajú spoločnú menu, hoci kritériá jej užívania – zásadne neplnia. Aby som nekrivdil Fínsku a Luxembursku, tie aspoň plnia kritériá užívania nad 90 %.

Zásadou únie je ekonomická spolupráca a ponechanie nezávislosti členským krajinám. Skvelá zásada – v záujme jej naplnenia sa všetky krajiny dobrovoľne – nasilu vzdali svojej nezávislosti. Politickej i ekonomickej, keďže zákony únie stoja nad zákonmi krajiny. Kto sa nepodvolí, dostáva demarše. Teda – zásadne s výnimkou Británie, lebo tá by v prípade demaršu od únie (a našlo by sa množstvo dôvodov) nakopla autorov paškvilu aj s úniou … však viete, kam.

To taký Putin – to je pragmatik. Neposiela demarše – jednoducho zavrie kohútiky. Plyn či ropa, všetko jedno. A únia hneď tancuje ako sfetovaná štetka na Krížnej v Bratislave.

Ale – aj Číňania sú pragmatici. Disidentov posielajú na psychiatrie – aby sa preliečili. Pravdu povediac, pri pohľade na spúšť, ktorú zanechali na Slovensku disidenti a ich pohrobkovia, ja by som poslal na liečenie aj tých, čo im dali vysokoškolské tituly. Hoci v prípade rozdávačov titulov by som skôr liečil závislosť na drogách – lebo triezvy a nezhulený človek nemôže prehliadnuť, že na skúšku prišiel kariérista – idiot.

Raz som videl chlapíka, ako na záhradke vylieva kýbel exkrementov do čerstvého riadku so zasadenými zemiakmi. Vraj lepšie rastú … neviem, profesný záhradkár nie som. Ale rozhodne viem, že exkrementy aj škodia – pozrite sa, ako dokonale pohnojili zákony a život v našej krajine. Smrad zlodejstva, arogancie a chamtivosti sa tiahne celou krajinou.

Ako sa dostalo násilie do ulíc ? Cez (nekontrolované) médiá

23.01.2025

Svojho času nevedela rada pre rozhlasové a televízne vysielanie riešiť triviálny problém – násilie na televíznych obrazovkách,prezentované 24 hodín denne,hoci zákon obmedzoval priestor pre tieto “diela” na čas medzi 22,00-6,00 Dnes nesieme následky.Narušené osoby siahajú po zbrani,ak nevedia žiť samé so sebou.A obete pribúdajú.Samozrejme,po zbytočnej tragédii [...]

Keď štát nemá, oderie chudákov …

09.01.2025

A tak si idete pár dní po začiatku novèho roka kúpiť obľúbený sirup a zistíte,že 3% na DPH sa zmenia na závratný rozdiel – z ceny 1,85€ je zrazu 3,50€ ! Štát nemá … a čo tak zdaniť rôzne zahraničné spoločnosti ? Nedá sa,majú výnimky.Slovač nemá výnimky,tá je na Slovensku ako ovca na odratie.Akoby ani sem nepatrila. Nechceme ruský kurz,vrieskajú [...]

Sklamaný pätolízač Korčok perlil . ..

07.04.2024

Severoatlantický sluha Korčok to nezvládol. Aj tak prezidenta nepotrebujeme.Je hanbou,že nie sme schopní nájsť skutočné osobnosti. Na vlastný štát sme nedorástli….

Viskupič

Predsedom združenia SK8 zostáva Jozef Viskupič

22.05.2025 16:01

Zmena nenastala ani v pozícii podpredsedov združenia.

SR MV MZ Šaško Šutaj Eštok Drogy TK BAX

PS vyzýva ministra Šaška, aby našiel peniaze na nové, inovatívne lieky

22.05.2025 15:28

Dostupnosť inovatívnych liekov je už v súčasnosti na Slovensku podľa PS problematická.

Durov Telegram

Francúzsko zamietlo žiadosť zakladateľa Telegramu Durova o návštevu USA

22.05.2025 15:15

Durov obvinil riaditeľa francúzskej tajnej služby, ktorý ho údajne požiadal, aby na Telegrame „umlčal“ prokonzervatívne účty z Rumunska.

snemovňa, kapitol, daňový zákon

Trumpov daňovo-výdavkový megabalík prešiel Snemovňou: zvýši štátny dlh, zruší zelené dotácie

22.05.2025 14:20

Hlasovanie bolo veľmi tesné, návrh následne zamieri do Senátu.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,447
Celková čítanosť: 9917616x
Priemerná čítanosť článkov: 4053x

Autor blogu