Trochu iný pohľad na personu non grata alebo – aký je rozdiel medzi Kotlebom a Obamom ?

No, určite Kotleba nedostane Nobelovu cenu za mier – tam sú kritériá na udelenie naozaj tvrdé. Základnou požiadavkou je – niečo pre mier urobiť, alebo mať správne občianstvo. Prípadne aj niečo iné môže byť správne. To však nebudeme rozoberať, pretože ak niekto hádže bomby na civilistov, môže byť mierotvorcom, ale ak niekto poukáže na jeho správanie, veľmi ľahko sa stane – rasistom. Tak sa obvykle odpúta pozornosť od podstaty veci.

Zaujímavé je, že Kotleba je neprijateľný pre svoje reči na verejnosti, ale v prípade Obamu nikomu nevadia bomby na hlavách – nevinných. Však v mene mieru je povolené všetko, nie ? Aj vražda.

Aký je teda rozdiel medzi Obamom a Kotlebom ? Jednoduchý – BBSK pod vedením Kotlebu nie je USA, a okrem toho – je neslušné a spoločensky neprijateľné o násilí a neznášanlivosti hovoriť, ale nikomu nevadí, ak sa násilie pácha … vhodnou osobou. V praxi to funguje tak, že ak poviete o romskom etniku, že je neprispôsobivé, tak ste rasista. Ak však poviete o moslimoch, že sú hrozbou a potenciálnymi teroristami – tak ste demokrat a bojovník za slobodu. Páni … tfuj.

Istý známy povedal, že účasť bystrického župana na oslavách SNP by v jeho osobe vyvolala také zhnusenie, že by si zrejme len uľavil … však, viete ako, nie ? Ja mám podobné pocity pri predstave, že na tribúnach stoja zástupcovia mocností, ktoré nás predali v Mníchove. A rovnaký pocit by som mal aj v prípade účasti Obamu.

Takže, je Kotleba iný ako Obama ? Je – nedrží prst na jadrovom kufríku, a nemá tak veľký priestor v istej časti tela, aby sa tam vošlo toľko ľudí, ako jeho prezidentskému náprotivku sa – pchá.

 

Ako sa dostalo násilie do ulíc ? Cez (nekontrolované) médiá

23.01.2025

Svojho času nevedela rada pre rozhlasové a televízne vysielanie riešiť triviálny problém – násilie na televíznych obrazovkách,prezentované 24 hodín denne,hoci zákon obmedzoval priestor pre tieto “diela” na čas medzi 22,00-6,00 Dnes nesieme následky.Narušené osoby siahajú po zbrani,ak nevedia žiť samé so sebou.A obete pribúdajú.Samozrejme,po zbytočnej tragédii [...]

Keď štát nemá, oderie chudákov …

09.01.2025

A tak si idete pár dní po začiatku novèho roka kúpiť obľúbený sirup a zistíte,že 3% na DPH sa zmenia na závratný rozdiel – z ceny 1,85€ je zrazu 3,50€ ! Štát nemá … a čo tak zdaniť rôzne zahraničné spoločnosti ? Nedá sa,majú výnimky.Slovač nemá výnimky,tá je na Slovensku ako ovca na odratie.Akoby ani sem nepatrila. Nechceme ruský kurz,vrieskajú [...]

Sklamaný pätolízač Korčok perlil . ..

07.04.2024

Severoatlantický sluha Korčok to nezvládol. Aj tak prezidenta nepotrebujeme.Je hanbou,že nie sme schopní nájsť skutočné osobnosti. Na vlastný štát sme nedorástli….

USA streľba škola  police

Streľba na floridskej univerzite: Hlásia mŕtveho a šiestich ranených

17.04.2025 20:56, aktualizované: 21:18

Najmenej šesť ľudí bolo po streľbe ošetrených v miestnej nemocnici.

Meloniová, Trump

Trump hostil Meloniovú: K obchodnej dohode s EÚ 'na 100 percent' dôjde

17.04.2025 20:48

Vy si snáď myslíte, že nebude... Samozrejme, že obchodná dohoda bude. Veľmi ju chcú uzavrieť, veľmi, veľmi, reagoval Trump.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,447
Celková čítanosť: 9875022x
Priemerná čítanosť článkov: 4036x

Autor blogu