Grilovanie alebo kontrola nominácie oddaných prisluhovačov

Nominant nezvládol vypočutie a bude nahradený … také správy lietali o kandidátoch na eurokomisárov v posledných dňoch. Narazili Slovinci, teraz naši južní susedia … ale , tí v poslednej dobe narazili už viackrát, lebo Viktor je síce kamoš, ale siahať na euro-americké záujmy sa nepatrí – no-no-no … dokonca ani vtedy, ak to škodí krajine, ktorej vládne, lebo cudzie záujmy majú prednosť.

Mimochodom, viete, že práve tam, kde nedávno zakázali niektorým (zatiaľ neznámym) prívržencom V. Orbána vstup, hrozí za konanie v prospech cudzej mocnosti a proti záujmom vlastnej krajiny – elektrické kreslo ?

Ak ste nepochopili, tak odmietnutím nominanta Budapešti a vyštvaním slovinskej kandidátky vyslal Brusel jasný odkaz – budete si vyberať len takých kandidátov, ktorí vyhovujú Bruselu a jeho plánom. Možno aj preto reprezentujú Slovensko ľudia, ktorí síce zbierajú majetok, ale pre vlastný národ neurobili ani toľko, čo by sa za nechet vošlo.

Demokracia ? Nie, diktatúra bruselskej verchušky, ktorá už dávno patrí na smetisko dejín … kradne, klame a spôsobuje utrpenie podporovaním vojnových zločinov – najprv G.Busha a T. Blaira, dnes B. Obamu.

Nie, nenamýšľajte si – Obama, či jeho predchodcovia Bush a Blair nikdy neskončia pred tribunálom v Haagu. Ani vtedy, ak im po rukách steká krv milionov nevinných. Ich osprostení prívrženci vám budú otrieskavať o hlavy to, čo sa stalo v 50. rokoch, hoci sa to dialo aj v USA, len sa o tom toľko nehovorilo. Dobro a zlo je jasne dané – Rusko nevedia ovládnuť, tak bude navždy ríšou zla … a Washington bude navždy baštou demokracie, či skôr „debokracie“ , lebo dáva nádej, že vyvolení svetu budú vládnuť.

Za čias počítačových “ pionierov “ existovala hra s názvom Diktátor. Jej podstatou bolo vládnutie krajine, pričom ste sa mali čo najdlhšie udržať pri moci. Ak ste chceli vyhrať, museli byť spokojní všetci – obyvatelia, armáda, či vaši potenciálni konkurenti. Ak ste to nedokázali, krajina alebo niektoré skupiny sa vzbúrili, v lepšom prípade ste povstanie potlačili, v horšom (a ten bol pravidlom) vás zvrhli, a popravili … hoci bola aj možnosť úteku.

Pozorný pohľad na dianie a život starého kontinentu hovorí jasne – vládnuce centrum je umiestnené tak, aby naň nemali dosah prípadné nespokojné zložky obyvateľstva. A pre istotu máme aj obrannú zložku – NATO. Avšak, kto si myslí, že táto organizácia má chrániť obyvateľov krajín, veľmi sa mýli. V skutočnosti sa jej predstavitelia pod kepienkom spolupráce potulujú po členských krajinách, snažia lobovať za výstavbu rôznych základní (údajne proti ruskej hrozbe), ktoré v prípade potreby dobre poslúžia – proti tým, ktorí nepochopili pravidlá nového svetového poriadku. Sloboda nebola nikdy v pláne – studená vojna bola len o moci a postavení.

Sme na tom oveľa horšie, ako kedykoľvek predtým. Sme podrobenou krajinou, ktorá už dávno nerozhoduje o vlastnom osude.

Keď fazuľové vetry velia národom …

29.03.2026

Veľmoci si žijú svojím záujmom a snažia sa ho naplniť všade a za každú cenu.Prezieravý politik sa stretne/zaujima o názor každèho,somár hika – s kým híkať nebude.Národ a štát ? Nedajte sa vysmiať … Médiá vypúšťajú fazuľovè vetry (podľa hesla “koho chlieb ješ,toho pesničku spievaj) a žiaľ – na národe sa prejavuje úpadok vzdelanosti,vplyv krvavej [...]

EÚ zavádza sankcie proti USA za agresiu voči Iránu …

02.03.2026

Európske intelektuálne pornohviezdy objavili význam slova “morálka” Akurát zabudli na jeden meter pre všetkých.Takže žiadne sankcie nebudú,keďže väčšine netrčia ani päty … slintanie a zúrivosť prichádzajú len pri blokovaní sankcií proti Rusku. Zvláštne … ľudstvo je nepoučiteľné,starý kontinent je na čele účelovej slepoty.Každé storočie sa nájdu páni [...]

… a vodičom je do plaču

25.01.2026

Snaha o konsolidáciu verejných financií (rozkradnutých a porozdávaných politikmi) sa zmenila na legitímne výpalníctvo.Zákony sa (štandardne) interpretujú účelovo a tak nečudo – ak sa k tomu pridá legislatívny eurokreténizmus,jednèmu je do plaču … Tzv.absolútnu prednosť chodcov sme už spomínali – raz bola a rýchlo sa veci vrátili naspäť,pretože [...]

trump, starmer

Starmer odmieta Trumpove slová. Londýn zhromažďuje desiatky krajín a zvoláva krízový summit

01.04.2026 12:40

Spojené kráľovstvo by sa malo podľa premiéra viac priblížiť k Európskej únii v oblasti bezpečnosti aj hospodárstva.

Viktor Orbán

Ukrajina môže dostať miliardy aj bez súhlasu Orbána. Brusel našiel kľučku

01.04.2026 12:21

Budú využité peniaze z úniových fondov určených na rozšírenie EÚ?

pardubice požiar hala zbrojovky

Poľská tajná služba zadržala dvoch ľudí pre požiar v českej zbrojovke

01.04.2026 12:15

Dvojica je podľa portálu podozrivá z napomáhania k útoku a je zadržaná na tri mesiace.

vojna na Ukrajine

Ukrajinská Luhanská oblasť vraj padla, Rusko hlási úplné dobytie

01.04.2026 11:45

Rusko ovládnutie celej Luhanskej oblasti ohlásilo už vlani v júni.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,459
Celková čítanosť: 10351253x
Priemerná čítanosť článkov: 4210x

Autor blogu