Prečo nie je mimo zákon aj demokracia, keď má krvavé ruky ?

Sotva sa skončila vedúca úloha komunistickej strany, ihneď sa prijal zákon o zločinnosti komunistického režimu. Súhlasím, ak sa v mene ideológie páchajú zločiny, nie je čo riešiť … ale zločiny sa páchajú aj v mene demokracie, a páchali sa aj v mene kresťanstva či iných ideológií … prečo nie sú zakázané ?

Prečo nie je mimo zákon myšlienka demokracie, keď všetci súhlasia so slovami W.Churchilla, že demokracia je to najhoršie, čo ľudia vymysleli ? Prečo sa nehľadá to najlepšie pre ľudí, ale sa alibisticky presadzuje to, čo bolo označené ako zlé ? Odpoveď je jednoduchá – pretože to zlé vyhovuje mocným a bohatým. Zaručuje im postavenie a beztrestnosť, nech už sa dopustia čohokoľvek.

So záujmom čítam, kto a koho chce voliť. S rovnakým záujmom si čítam blogy a príspevky rôznych poskokov komunizmu, ktorí sú dnes na krížovej výprave proti bývalým pánom, lebo sa nenaplnili ich ambície. Áno, nenaplnili sa ich ambície, režim im nevadil, kým ich nesklamal. Sklamal ich tým, že im neumožnil postup na pozície, po ktorých túžili. Preto dnes každého oponenta nálepkujú ako súdruha, komunistu a podobne … hoci sami majú špinu za nechtami. Niektorí zašli tak ďaleko, že chcú dokonca podporiť extrémizmus.

Pravica a ľavica sa na Slovensku nedá odlíšiť, pretože používajú rovnaké metódy vládnutia, líšia sa len koneční príjemcovia benefitov. Ale na ľudí kašlú všetci a spoločne.

Ako som napísal, na voľby roky nechodím … nechcem voliť menšie zlo. Zrejme však nastal čas, aby som svoje postoje v otázke volieb prehodnotil. Pri pohľade na kandidátky jednotlivých strán vidím, že nemalé percento na nich tvoria ľudia, ktorí boli rôznym spôsobom prepojení na bývalý režim. Niektorí z neho len ťažili, v prípade iných sa dá spomenúť aj na podobné mená ľudí, ktorí ostatným škodili.

Ak teda chcem voliť, a odmietam to, čo už tu bolo a nefungovalo, čo mi ostáva ? Dve možnosti – prvá, voliť tých, čo prezliekli kabáty, lebo sa za svoju minulosť hanbia, alebo jednoducho im “ presvedčenie “ nedalo to, po čom túžili … alebo voliť tých, čo sa napriek nepriazni doby za svoje presvedčenie nehanbia … čo je tá druhá možnosť.

Kto je dôveryhodnejší – prezliekači kabátov, alebo ľudia, stojaci si za myšlienkou, ktorá síce nie je populárna, ale oni jej veria ? Podľa mňa tí druhí, lebo tým musí byť jasné, že dnešná šanca na úspech je mizivá, keďže voliči ešte stále viac veria bubákovi socializmu, než sa pozerajú na reálne výsledky doterajších vládcov po roku 1989.

Takže ? Voliť Kotlebu z recesie je nezmysel … ak ho z recesie bude voliť každý, kto je znechutený z toho, čo sa na Slovensku deje, môže sa reálne dostať k moci, a zveriť mu štát … v žiadnom prípade, už prípad BBSK ukazuje, že by to bola veľká chyba. Ostávajú – komunisti.

A ak sú na výber prezlečení komunisti v rôznych, údajne demokratických stranách, alebo komunisti v originálnej verzii – teda KSS … tak dám hlas tým druhým. Tí sú aspoň úprimní … 

Mŕtveho zimník nepoteší …

21.07.2025

Dopracovali sme sa do absurdnosti … Zatvárame oči pred realitou a zakrývame to vzletnými výrazmi o tolerancii a vzdušnými zámkami o budúcom úspechu.Heslo slovenskej ekonomiky “európskeho tigra” znie cudzím rozdávaj a vlastným zvyšuj dane.Dopracovali sme sa k verzii feudalizmu 21.storočia,kde páni vyberajú a rozkrádajú dane,plebs sa má starať sám o seba. Ešte [...]

Nekalé praktiky digitálnych platforiem

25.05.2025

Na začiatku je bombastická reklama o fantastickom zárobku 29€ na hodinu či 14€ na hodinu A na konci krutá realita,kde zarábajú anonymní šmejdi s požehnaním štátu. Ako to teda funguje u najznámejších platforiem pre taxi a kuriérov? V prvom rade cez neustále nábory naivných,pretože fluktuácia je obrovská.Väčšina adeptov nepozná rozdiel medzi tržbou a zárobkom,a tak [...]

Ako sa dostalo násilie do ulíc ? Cez (nekontrolované) médiá

23.01.2025

Svojho času nevedela rada pre rozhlasové a televízne vysielanie riešiť triviálny problém – násilie na televíznych obrazovkách,prezentované 24 hodín denne,hoci zákon obmedzoval priestor pre tieto “diela” na čas medzi 22,00-6,00 Dnes nesieme následky.Narušené osoby siahajú po zbrani,ak nevedia žiť samé so sebou.A obete pribúdajú.Samozrejme,po zbytočnej tragédii [...]

farmár, farma, pôda, poľnohospodár

V Grécku bolo v rámci agrodotácií EÚ neoprávnene vyplatených 23 miliónov eur

02.09.2025 19:40

Tento škandál si v Grécku už vyžiadal odstúpenie jedného člena vlády a viacerých vysokopostavených úradníkov.

Russia Ukraine War

Hrdina a zloduch. Generál Zalužnyj chválil syna páchateľa vraždy bývalého predsedu parlamentu

02.09.2025 19:00

Matka nezvestného vojaka napísala o synovi knihu ako o hrdinskom obrancovi vlasti. Z jeho otca sa stal vrah významného politika.

koronavírus očkovanie  vakcína

Vakcíny na nový variant COVID-19 budú dovezené v stanovených termínoch, informoval rezort zdravotníctva

02.09.2025 18:10

A to v druhej polovici septembra a následne aj v priebehu októbra.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,449
Celková čítanosť: 10066278x
Priemerná čítanosť článkov: 4110x

Autor blogu