Keď nebudem šéfom, kašlem na voličov

Už ma nebavia tie večné, žabomyšie vojny, vedené najmä zástupcami SaS, ktorí sa stavajú do pozície ochrancov záujmov voličov strán Most-Híd a Sieť … už mi lezú na nervy pokrytecké reči R.Sulíka a spol., ktorí hovoria, čo by bolo, keby boli šéfmi – oni …

Nič by nebolo, pretože z prístupu R.Sulíka je jasne vidieť, že potreby voličov ho vôbec nezaujímajú. Jeho politika je postavená na myšlienke – buď budem šéfom, alebo nebude – nič.

Psou povinnosťou každého politika je snaha o naplnenie programu,. na základe ktorého mu dali voliči svoju dôveru. Čo pre tento cieľ urobil R.Sulík ? Nič. V okamihu, ako zistil, že nebude šéfom pravicovej vlády, hodil flintu do žita, na voličov sa jednoducho vykašlal a vracia sa do európskeho parlamentu. Pritom jeho povinnosťou bolo nájdenie spôsobu, ako naplniť predvolebný program – a teda zlepšiť život voličov. Ak bola jediná cesta k naplneniu programu vo forme spolupráce so stranou R.Fica, nemal špekulovať a mal sa snažiť o spoluprácu, ktorá by viedla k naplneniu programu strany.

Pre naplnenie programu strany neurobil R.Sulík absolútne nič. Ak teda nerátame absurdné vyhlásenia, že naplní sľub – so SMER-om a R.Ficom – nikdy.

Akosi zabudol, že nikto mu nedáva právo, aby splnenie svojich povinností zakladal na potláčaní práv ostatných voličov, ktorí si volili iných zástupcov a teda majú právo na podiel v správe štátu, keďže ich zástupcovia boli vo voľbách úspešnejší.

Keď už chcel R.Sulík diktovať podmienky spolupráce a tvoriť vládu, mal vyhrať voľby. Je však typickou vlastnosťou niektorých slovenských strán, že nevyhrávajú voľby, ale tvoria vlády intrigami a vyvolávaním nenávisti medzi voličmi. Súhlasím, že počas vlád R.Fica sa objavilo množstvo prípadov, kde sa objavili pochybnosti o zákonných postupoch.

Avšak – tieto veci sa neriešia pred kamerami a na tlačových konferenciách, ale podaniami v zmysle zákona na príslušných úradoch. Žiaľ, tlačových konferencií bolo oveľa viac, než tých podaní – nehovoriac o tom, že “ trubadúri “ zákonnosti mali a majú často sami ruky zašpinené až po lakte.

Pravidlá boja určujú víťazi … a ktosi povedal, že porazení sa zbytočne snažia, pretože lajno sa skladať jednoducho nedá. Škoda, že to nechápu slovenské, politické špičky.

Budú aj obete prepustené z hrobov ?

23.09.2025

Právo požiadať o prepustenie vyplýva zo zákona.A desiatky obetí či pozostalých žiadajú spravodlivosť – ich milovaní sa nikdy nevrátia,niet dôvodu na zľutovanie s vinníkom. Pochvaly alebo tresty … nič nezmenia na šialenstve 90.rokov.Pripraviť niekoho o život pre peniaze,naozaj niet väčšej zvrhlosti.A opakovane,to môže naozaj len psychopat. Médiá majú [...]

Korporátny fašizmus nevadí ?

22.09.2025

Digitálne otroctvo sa rozmáha pre ľahostajnosť štátu.Minister financií zavádza opatrenia,ktoré ožobračujú ľudí,bojujúcich o holé prežitie,ale ignorujú miliardové zisky platforiem,ktoré zneužívajú postavenie na trhu a zotročujú naivných a zúfalých … A tak severská platforma na rozvoz jedla niekoľkokrát ročne upraví provízie,ktoré inkasuje od reštaurácií (pod [...]

Mŕtveho zimník nepoteší …

21.07.2025

Dopracovali sme sa do absurdnosti … Zatvárame oči pred realitou a zakrývame to vzletnými výrazmi o tolerancii a vzdušnými zámkami o budúcom úspechu.Heslo slovenskej ekonomiky “európskeho tigra” znie cudzím rozdávaj a vlastným zvyšuj dane.Dopracovali sme sa k verzii feudalizmu 21.storočia,kde páni vyberajú a rozkrádajú dane,plebs sa má starať sám o seba. Ešte [...]

Gran Turismo

Detaily akcie Gran Turismo: Mercedesy, Audi, BMW končili v Dubaji aj Rusku. Našli koks aj drahé kabelky

19.11.2025 06:00

V zahraničí malo skončiť minimálne 15 luxusných áut.

vojna na Ukrajine, Volodymyr Zelenskyj

ONLINE: Axios: Trump chce zopakovať Gazu. S Putinom tajne pripravujú nový mierový plán pre Ukrajinu

19.11.2025 05:00

Mierový plán, ktorý Rusko a USA pripravujú v utajení, je podľa Axiosu rozdelený do 28 bodov a rieši štyri základné veci.

Russia Ukraine War

Alibaba u ukrajinského prezidenta? Špekuluje sa o tom, že Zelenskyj odstráni svoju pravú ruku

19.11.2025 05:00

Z Kyjeva prenikajú informácie, že predstavitelia vládnucej strany nabádajú prezidenta, aby odvolal vedúceho svojej kancelárie.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,451
Celková čítanosť: 10176843x
Priemerná čítanosť článkov: 4152x

Autor blogu