A čo ďalej . .. ?

Keďže v otázke kvality a pravdivosti informácií máme dnes jasno a vieme, že nemajú hodnotu fajky dymu, vzniká otázka – ako nahradiť balast od treťotriednych škrabákov skutočnou kvalitou … pretože človeka, ktorý pokladá za základ žurnalistiky pitvanie vzťahov známych ľudí, pokladám za duševne chorého … ale rozhodne nie za seriózneho novinára.

Dnes som bol na služobnej ceste … a ako som prechádzal mestami a obcami, nestačil som sa diviť, čo všetko sa na rôznych miestach zmenilo. Niekde pribudli obchody, inde som objavil nové zdravotné centrum … na inom mieste pribudol malý penzión, či areál voľného času. Iste, domáci si zmeny okamžite všimnú, ale čo s návštevníkmi, ktorí sú v nejakej lokalite po prvý raz, napríklad na dovolenke ? Návštevník by iste ocenil aktuálne novinky v regióne, do ktorého cestuje.

Iste, máme záplavu rôznych periodík. Niektoré sa zameriavajú na cestovanie alebo služby, iné na stručné správy z regiónov (napríklad regionálne noviny), ale márne som hľadal miesto, kde by boli zhromaždené skúsenosti ľudí, ktorí v regiónoch žijú … kde – tu sa nájde blog, ale nič viac. Občas sa nájdu diskusné príspevky, ale tie často pretekajú skôr vulgárnosťami, než kvalitnými a použiteľnými informáciami. A kvalitná informácia môže neraz pomôcť aj pri úspore času či peňazí. Iste, zdrojov na internete je pomerne dosť, ale priznajme si – koľkí z nás majú čas na niekoľkohodinové skúmanie rôznych odkazov, a čítanie množstva článkov ? Málokto …

A tak som uvažoval, čo sa s tým dá robiť … Založiť denník ? Náročné na čas a financie … mesačník ? Síce lacnejšie a jednoduchšie riešenie, ale často zaostáva za realitou. Týždenník ? Lepšie ako mesačník, ale stále by to nebolo ono …

Možno by bolo riešením založenie skupiny na facebooku. Skupiny, do ktorej by prispievali všetci, ktorí by mali záujem. Poskytli by informácie, ktoré pokladajú za dôležité, informovali by o zmenách vo svojom najbližšom okolí, a vyjadrili by názory – skúsenosti s inštitúciami, ale aj napríklad poskytovaním služieb, ich kvalitou, či zaujímavými lokalitami. Určite by sa našli ľudia, ktorí by to dokázali oceniť … a bolo by to pre nich užitočnejšie, než fekálne informácie o tom, kto a koho zastrelil, znásilnil … kto s kým spí … a iné, naozaj žurnalistické klenoty. Možno by sa dalo vytvoriť jednoduché riešenie, ktoré by aspoň čiastočne uspokojilo potreby ľudí, ktoré by mali naplniť oficiálne médiá – ale tie si svoju funkciu neplnia.

Čo vy na to ? Zapojili by ste sa ?

Súd sa bojí a spravodlivosť v kúte trčí …

21.05.2026

Bombastickà správa dňa … krajský súd v Trnave sa vyzul z rozhodovania o osude M.Černáka a “odpálil” loptičku späť na okresný súd O čom je vlastne reč ? Však stačí odpoveď na otázku – môžu dostať druhú šancu aj obete a ich rodiny ? Ak nie,nie je čo riešiť.Však koľko pobúrenia vie vyvolať nehoda s obeťami na životoch,lebo niekto v luxusnom aute má [...]

Popletení v zákone zavádzajú verejnosť

18.04.2026

Nikdy som nebol zástancom prílišného užívania elitných útvarov polície.Často to pôsobilo skôr ako účelová kampaň,ktorej cieľom bolo niečo úplne iné,ako riešenie trestnej činnosti.Ale … Pobúrenie niektorých “opozičníkov” nad vyšetrovaním prečinu ohovárania v réžii ÚBOK-u nie je na mieste.Pritom stačí tak málo – niečo si prečítať.A čítať s [...]

5% HDP na obranu ? Pred kým – pred USA ? Žiadny problém …

12.04.2026

Kdesi som začul,že NATO je vojenský biznis model … možno,neviem posúdiť.Ale páčil sa mi iný nápad. Pristúpiť na zvýšenie týchto výdavkov,ale po svojom.Obnoviť zbrojársky priemysel na Slovensku a minúť tých 5% na jeho výrobky.Zvýši sa zamestnanosť,stúpnu príjmy štátu … celkom fajn,nie ? Potenciál z odbornej stránky na to máme.Otázne je,koľko by zmizlo vo [...]

E5 NATO Summit merz meloni, macron starmer

„Ukrajina zostáva silná, Európa neochabuje.“ Veľká päťka NATO sa zomkla v Berlíne, Putinovi posiela jasný signál

24.06.2026 20:05

Štyria predsedovia vlád a prezident sa stretli v nemeckej metropole dva týždne pred summitom NATO, ktorý sa uskutoční 7. a 8. júla v Ankare.

babiš pavel

„Ústavný puč“ a vojna na Hrade: Pavel ide na summit NATO, Babišova vláda musí ustúpiť

24.06.2026 19:04

Babiš verdikt k účasti Pavla na summite NATO rešpektuje, prezident ho víta.

France Extreme Weather Heat

Európa ako v ohni. Horúčavy lámu rekordy a postupujú ďalej na východ

24.06.2026 19:00

"Nachádzame sa uprostred storočnej vlny horúčav a to najhoršie ešte len príde," tvrdia francúzski meteorológovia. Štyridsaťstupňové horúčavy zasiahnu aj Slovensko.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,462
Celková čítanosť: 10611198x
Priemerná čítanosť článkov: 4310x

Autor blogu