Enjoy Coca-Cola . .. ani náhodou

Sadli sme si v reštaurácii, objednali obed a po dlhšej čase som si povedal – Coca-Colu. Chyba …

Flaška bola originálna, nálepka tiež, len akosi obsah nezodpovedal tomu, čo som si objednal. Vlastne, ak si spomeniem na časy svojho dospievania, tak podobným spôsobom chutila čierna malinovka v obyčajnej fľaške, s colovou príchuťou, ktorú sme si kupovali len vtedy, ak nebolo nič iné.

Takže, čo mi to doniesli v reštaurácii ? Akúsi brečku v značkovej fľaške, z ktorej som si odpil glg a znechutene ho hneď vypľul do pohára. Presladené, bez bubliniek (tesne po otvorení), vyslovene hnusné. Ešte horšie, ako vyššie spomínaná malinovka, a to už naozaj bol “ zážitok „. Záver z tejto “ ochutnávky “ bol asi taký, že výrobca by mal platiť tým, ktorí si to kúpia – za odvahu. Kdeže sú časy niekdajšej Coca-Coly, keď človeku aj slzy do očí vyhŕkli …

Hovorím kolegovi, ideš do Rakúska, dones mi jednu plechovku, nech porovnáme – čo majú tam. Doniesol a bolo to niečo úplne iné. V tomto prípade to síce tiež nebolo úplne podľa spomienok, ale dalo by sa povedať – chutilo to tak, ako naozaj malo. Aj tie slzy skoro vybehli. A tak mi to nedalo, zbehol som do obchodu a kúpil ešte raz – v plastovej fľaši. Opäť hnus, ako v reštaurácii – presladené, nechutné, jednoducho úplne niečo iné. Mal som pocit, akoby v klasickej, sklenej fľaši bolo presne to isté, čo aj v kuse plastu.

Napadlo ma, či vôbec niekto odoberá a kontroluje vzorky z toho, čo sa bežne ocitne na pultoch predajní. Mám o tom silné pochybnosti. Už aj preto, že popis obsahu na plechovke či fľaši nezodpovedal tomu, čo som ochutnal. Možno sú zodpovedné osoby – zle platené … alebo ? Možno by sme tie osoby nemali urážať prácou a nízkou mzdou, skôr by som navrhol vyhodiť z práce a peniaze nedať žiadne … to by sme ušetrili.

EÚ zavádza sankcie proti USA za agresiu voči Iránu …

02.03.2026

Európske intelektuálne pornohviezdy objavili význam slova “morálka” Akurát zabudli na jeden meter pre všetkých.Takže žiadne sankcie nebudú,keďže väčšine netrčia ani päty … slintanie a zúrivosť prichádzajú len pri blokovaní sankcií proti Rusku. Zvláštne … ľudstvo je nepoučiteľné,starý kontinent je na čele účelovej slepoty.Každé storočie sa nájdu páni [...]

… a vodičom je do plaču

25.01.2026

Snaha o konsolidáciu verejných financií (rozkradnutých a porozdávaných politikmi) sa zmenila na legitímne výpalníctvo.Zákony sa (štandardne) interpretujú účelovo a tak nečudo – ak sa k tomu pridá legislatívny eurokreténizmus,jednèmu je do plaču … Tzv.absolútnu prednosť chodcov sme už spomínali – raz bola a rýchlo sa veci vrátili naspäť,pretože [...]

… a Hitler sa v pekle vyškiera

22.01.2026

Ako dopadne kšeftovanie so zločincami,zažila nielen Európa počas druhej svetovej vojny.Najprv politickí chrapúni vykšeftovali za mier svojho spojenca – Československo – a nakoniec vyhlasovali vojnu pre spojenca (Poľsko),ktorý o.i.ako prvý podpísal pakt s Hitlerom (1934) … a plánoval v tajných dodatkoch spoločnú hranicu s Maďarskom či Rakúskom … Európa sa [...]

Kasym-Žomart Tokajev

Kazachstan mení ústavu: silnejší prezident, nový parlament aj regulácia ruštiny

15.03.2026 22:42

Novú ústavu podporilo v referende takmer 90 percent voličov.

Modžtaba Chameneí, Alí, Irán,

Chameneí zmizol z Iránu. Správy hovoria o tajnej liečbe v Rusku, Izrael naznačuje, že vie viac

15.03.2026 22:10

Liečba vraj prebieha v súkromnom zdravotníckom zariadení situovanom v jednej z rezidencií ruského prezidenta.

Ursula von der Leyenová

Von der Leyenová rozoslala lídrom EÚ list. Čo šéfku eurokomisie tak znepokojilo?

15.03.2026 20:45

Súčasná geopolitická situácia si podľa šéfky EK vyžaduje vysokú úroveň ostražitosti a pripravenosti.

Britain Ukraine Fashion

Ako chcú na Ukrajine prilákať utečencov, aby sa vrátili zo zahraničia do vlasti? Štát to bude stáť veľa námahy

15.03.2026 19:30

Väčšinu Ukrajincov, ktorí by sa po skončení vojny chceli vrátiť domov, zaujíma v prvom rade odpoveď na otázku, ako by to vyzeralo s ich bývaním.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,458
Celková čítanosť: 10323603x
Priemerná čítanosť článkov: 4200x

Autor blogu