Voličom banskobystrického kraja – nedajte sa oklamať “ smradmi „

Politiku na princípe “ proti niekomu “ sme tu už mali koncom 90.rokov. Výsledkom bol výpredaj majetku štátu a priamym následkom je rast cien a poplatkov v rôznych oblastiach, kde štát (aj napriek tvrdeniam R.Fica) jednoducho stratil kontrolu.

Ako obyvateľ banskobystrického kraja pomaly sledujem, čo sa začína diať pred blížiacimi regionálnymi voľbami – počnúc zmenou volebného zákona, ktorý má znemožniť opakovaný úspech M.Kotlebu, končiac rôznymi vystúpeniami nádejných kandidátov, ktorými sa tiahne jediná idea – spojiť sa proti Kotlebovi … nič viac, nič menej.

Som presvedčený, že voľba na základe vyššie spomínanej myšlienky je hlúposť a neprinesie nič dobré. Hoci sa nádejní adepti snažia hmliť rôznymi výrokmi, v zásade od každého vytŕča to isté – prázdne reči, ošúchané frázy a žiadna reálne naplniteľná vízia pre zlepšenie života obyvateľov kraja v budúcnosti. Keď sa nad tým zamyslíme, pokračovanie M.Kotlebu vo funkcii predsedu kraja nič nezhorší a máločo zlepší – keďže by ho opäť bojkotovali krajskí poslanci na príkaz svojich straníckych centrál …

A práve samotný bojkot stojí za zamyslenie – komu majú slúžiť poslanci ? Záujmom svojich strán, alebo potrebám voličov ?

Kraj má svoje potreby bez ohľadu na to, kto ho vedie. Kto v politickom súboji ignoruje potreby kraja a jeho obyvateľov, je ešte horší ako M.Kotleba – a nezaslúži si, aby reprezentoval záujmy voličov a bol platený – za intrigy.

Výmena M.Kotlebu ? Prečo nie … ale len kandidátom, ktorý jasne a prehľadne definuje svoje predstavy o rozvoji kraja a naplnení potrieb obyvateľov, pričom bude ochotný aj prevziať zodpovednosť za prípadné nedodržanie predvolebných sľubov. Pokiaľ sa taký kandidát nenájde, a budú kandidovať len obchodníci so vzduchom, je úplne jedno, či tam budú oni, alebo M.Kotleba.

Nedovoľme, aby nás opäť podviedli notorickí klamári, kariéristi či multifunkční “ smradi „. Voľme len takých, čo sú ochotní venovať sa potrebám kraja naplno, a dokážu niesť zodpovednosť za svoje skutky.

5% HDP na obranu ? Pred kým – pred USA ? Žiadny problém …

12.04.2026

Kdesi som začul,že NATO je vojenský biznis model … možno,neviem posúdiť.Ale páčil sa mi iný nápad. Pristúpiť na zvýšenie týchto výdavkov,ale po svojom.Obnoviť zbrojársky priemysel na Slovensku a minúť tých 5% na jeho výrobky.Zvýši sa zamestnanosť,stúpnu príjmy štátu … celkom fajn,nie ? Potenciál z odbornej stránky na to máme.Otázne je,koľko by zmizlo vo [...]

Keď fazuľové vetry velia národom …

29.03.2026

Veľmoci si žijú svojím záujmom a snažia sa ho naplniť všade a za každú cenu.Prezieravý politik sa stretne/zaujima o názor každèho,somár hika – s kým híkať nebude.Národ a štát ? Nedajte sa vysmiať … Médiá vypúšťajú fazuľovè vetry (podľa hesla “koho chlieb ješ,toho pesničku spievaj) a žiaľ – na národe sa prejavuje úpadok vzdelanosti,vplyv krvavej [...]

EÚ zavádza sankcie proti USA za agresiu voči Iránu …

02.03.2026

Európske intelektuálne pornohviezdy objavili význam slova “morálka” Akurát zabudli na jeden meter pre všetkých.Takže žiadne sankcie nebudú,keďže väčšine netrčia ani päty … slintanie a zúrivosť prichádzajú len pri blokovaní sankcií proti Rusku. Zvláštne … ľudstvo je nepoučiteľné,starý kontinent je na čele účelovej slepoty.Každé storočie sa nájdu páni [...]

Ukrajina, Doneck

Zelenskyj varuje: Rusko chce zatiahnuť do vojny ďalšiu krajinu. Vidíme prípravy delostrelectva a budeme sa brániť

17.04.2026 20:42

Rusom sa podľa Zelenského nedarí prevziať iniciatívu na frontovej línii.

pacient nemocnica amputácia brno chirurgia

Išlo o minúty: Českí lekári pri unikátnom zákroku prišili pacientovi odtrhnutú ruku

17.04.2026 20:14

Ani po prišití ruky nebolo víťazstvo isté.

Netanjahu

„S Hizballáhom sme ešte neskončili.“ Netanjahu varuje, že militanti zostávajú terčom aj počas prímeria

17.04.2026 19:52

Podľa Netanjahua vojnou proti Hizballáhu, ktorá sa obnovila 2. marca, Izrael odrazil „dve hrozby prichádzajúce z Libanonu.“

Russia Ukraine War

Zelenskyj: Vojna v Iráne ohrozuje dodávky zbraní Kyjevu, musíme si zbrane vyrábať sami

17.04.2026 19:34

Problémy s dodávkami vojenskej techniky z USA už pocítili aj Estónsko a Litva.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,460
Celková čítanosť: 10372192x
Priemerná čítanosť článkov: 4216x

Autor blogu