Keby rozhodoval súd, R. Fico je premiér na večné veky . .. vekov

Nedokázal som pozerať diskusiu o návrhu na odvolanie premiéra R.Fica … ani len do polovice …

Nevedel som, či sa mám smiať, alebo plakať … už sa vôbec nedivím, prečo nejednému poslancovi vadili zmeny, súvisiace s obmedzením času na vystúpenie v parlamente, pretože niektorí by sa k jednej-jedinej téme nedokázali jasne vyjadriť ani v prípade, ak by na to mali celé volebné obdobie.

Ak by tento návrh posudzoval súd, R.Fico by bol premiérom na večné veky vekov. Nulová argumentácia, časté odbočovanie od témy, nejasné a nezrozumiteľné vyjadrovanie, bezmyšlienkovité spájanie slov a viet do celkov, ktoré nedávajú žiadny zmysel. Asi nikto nepovedal našim poslancom, že niekedy je menej – viac.

Päť minút by stačilo … prirodzene inteligentnému človeku na vyjadrenie názoru … ale asi podobné druhy v parlamente nemáme …

A nech nemlátim prázdnu slamu, ako podotkol jeden z diskutérov (a svojím spôsobom mal v niečom pravdu), skúsim načrtnúť, ako by som si návrh na odvolanie premiéra predstavoval ja …

Vážené poslankyne, vážení poslanci, dovoľujem si vám predložiť spoločný návrh skupiny poslancov na vyjadrenie nedôvery predsedovi vlády R.Ficovi, nakoľko sme z nižšie uvedených skutočností nadobudli presvedčenie, že nie je schopný vykonávať funkciu premiéra v súlade so záujmami občanov Slovenskej republiky.

Počnúc volebným obdobím vládnej koalície, ktorú pod vedením predsedu vlády R.Fica tvoria politické strany SMER-SD, MOST-HíD a SNS dochádza opakovane k odhaľovaniu rôznych závažných chýb, ktorých sa dopúšťajú predstavitelia orgánov štátnej a verejnej správy na rôznych úrovniach, pričom zlyháva systém kontroly ich činnosti a nedochádza k vyvodeniu zodpovednosti za škody, spôsobené Slovenskej republike a jej občanom spôsobom, ktorý by znemožnil, aby sa podobné chyby opakovali. 

(Tu by som stručne vymenoval prípady, kde došlo k závažnému zlyhaniu ľudí v rôznych pozíciách)

Nakoľko sa dlhodobo situácia nezlepšuje, nadobudli sme presvedčenie, že predseda vlády SR R.Fico nie je schopný riadiť štát v súlade so záujmami občanov SR, nie je schopný vyvodiť dôsledky voči vinníkom v jednotlivých prípadoch a zaistiť riadne vyšetrenie každého prípadu v súlade s platnými právnymi normami SR, vedúce k potrestaniu vinníkov a náhrade škody, ktorú spôsobili. Preto pokladám za nevyhnutné, aby bola predsedovi vlády R.Ficovi vyslovená nedôvera, a bol zo svojej funkcie odvolaný.

Bez zbytočných emócií a urážok – stačí jednoduché zhrnutie stavu, v akom sa nachádza Slovensko, predloženie faktov a návrh na riešenie … netreba žiadne fotografie, pdoporné materiály a iné nezmysly … netreba žiadne šaškovanie, stačí len zodpovedný prístup k tomu, čo symbolizujú dve slová – poslanecký mandát.

A som presvedčený, že nad vhodne a presne formulovanými slovami by sa zamysleli nielen poslanci koalície či opozície, ale aj samotní občania – a teda voliči. Ale nezmyselné bľabotanie, sprevádzané opakovaným odbočovaním od témy, trvajúce desiatky minút bez konkrétnej myšlienky, ktorá by sa jasne vinula celým vystúpením navrhovateľa – nie je žiadna šanca na zmenu.

A ak by dnes rozhodoval súd, tak na základe vyjadrení (ako aj spôsobu vyjadrovania) predkladateľov návrhu (najmä však poslancov Matoviča a Remišovej), by návrh v celom rozsahu zamietol – ako účelový a neodôvodnený.

Keď fazuľové vetry velia národom …

29.03.2026

Veľmoci si žijú svojím záujmom a snažia sa ho naplniť všade a za každú cenu.Prezieravý politik sa stretne/zaujima o názor každèho,somár hika – s kým híkať nebude.Národ a štát ? Nedajte sa vysmiať … Médiá vypúšťajú fazuľovè vetry (podľa hesla “koho chlieb ješ,toho pesničku spievaj) a žiaľ – na národe sa prejavuje úpadok vzdelanosti,vplyv krvavej [...]

EÚ zavádza sankcie proti USA za agresiu voči Iránu …

02.03.2026

Európske intelektuálne pornohviezdy objavili význam slova “morálka” Akurát zabudli na jeden meter pre všetkých.Takže žiadne sankcie nebudú,keďže väčšine netrčia ani päty … slintanie a zúrivosť prichádzajú len pri blokovaní sankcií proti Rusku. Zvláštne … ľudstvo je nepoučiteľné,starý kontinent je na čele účelovej slepoty.Každé storočie sa nájdu páni [...]

… a vodičom je do plaču

25.01.2026

Snaha o konsolidáciu verejných financií (rozkradnutých a porozdávaných politikmi) sa zmenila na legitímne výpalníctvo.Zákony sa (štandardne) interpretujú účelovo a tak nečudo – ak sa k tomu pridá legislatívny eurokreténizmus,jednèmu je do plaču … Tzv.absolútnu prednosť chodcov sme už spomínali – raz bola a rýchlo sa veci vrátili naspäť,pretože [...]

Vystava botanicka  zahrada Kosice  10

Košickú botanickú záhradu oživili figúrky žien aj busty umelcov. Priniesli radosť aj nadsádzku

30.03.2026 19:40

Botanická záhrada UPJŠ v Košiciach po novom ponúka aj umelecké vyžitie.

CH-47s lietadlo, americká armáda, vojaci, mariňáci, US NAVY

Na Blízky východ dorazili stovky príslušníkov amerických elitných jednotiek

30.03.2026 19:20

Americké médiá informovali o tom, že Spojené štáty možno chystajú proti Iránu pozemné operácie.

Donald Trump, protest

Trump chce iránsku ropu a urán. Ak by začal s pozemnou inváziou, bolo by to horšie ako vojna v Iraku, varujú experti

30.03.2026 19:00

Amerického prezidenta láka 400 kg obohateného uránu, ako aj ropa z Iránu. Bude to dôvod na pozemnú ofenzívu?

ulica Júliusa Satinského

Nechcú, aby im popod okná chodili ľudia. Spor o priechodnosť Satinského ulice sa vyostruje. Mesto oplotenie opäť odstránilo

30.03.2026 18:20

Hlavné mesto v pondelok opätovne odstránilo oplotenie a spriechodnilo Satinského ulici v bratislavskom Starom Meste.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,459
Celková čítanosť: 10348902x
Priemerná čítanosť článkov: 4209x

Autor blogu