Rozprávka o zadretej (víťaznej) káre

(Zatiaľ) vládna koalícia sa nás pokúsila presvedčiť, že preteky F1 sa dajú vyhrať aj na aute so zadretým motorom. Márne, pohľad na výraz tváre B.Bugára pôsobil tak presvedčivo, ako výraz tváre pištoľníka, ktorý sa zachraňuje pred protivníkom skokom z okna na ulicu, aby pred sebou zhliadol – päťdesiatku nepriateľov s dlaňami na pažbách nabitých zbraní …

Niektorí konštatovali, že R.Fico hodil loptičku na stranu prezidenta Kisku, aby prípadný pád vlády mal na svedomí jeho úhlavný nepriateľ. Myslím, že to bola márna snaha, pretože obaja majú na tričku toľko rôznych prešľapov, že voličovi bude úplne jedno, kto podkopne napílené nohy stoličky, obsadenej zástupcami súčasnej koalície. Ako sa však hovorí, zúfalá situácia žiada zúfalé činy. Odstúpenie premiéra pod podmienkou, že bude akceptovaný jeho favorit ako nástupca v kresle predsedu vlády, je skôr tragické, než zodpovedajúce realite. Pripomína časy zúfalstva jedného z predchodcov, ktorý sa zadnými dvierkami napriek nevôli voličov pretlačil do kresla ministra zahraničia, aby presedel väčšinu funkčného obdobia doma, keďže vo svete sa nepokladá za slušné, ak niekto samovoľne padne z vyššej funkcie do – nižšej. Výsledok podobného ťahu bol neslávny, vláda povereného zástupcu nevydržala ani polovicu volebného obdobia, a objaviteľa geniálneho riešenia definitívne poslala na smetisko dejín, v doprovode jeho diela – politickej strany. Ale, čo začína švindľom, sotva môže skončiť – poctivo.

Na druhej strane musím priznať, že vyjavené ksichty predstaviteľov súčasnej opozície stáli aj za ten pochybný kabaret, predvedený predsedami koaličných strán. Zámerne som použil slovo ksichty, pretože dnes asi nemá tvár žiadny slovenský politik na vrcholovej úrovni. Ak by to bolo inak, mali by sme v parlamente len upratovačky a vrátnikov. Na piatok sa chystajú protestné zhromaždenia v slovenských mestách, ktoré majú ukázať túžbu ľudu po spoločenských zmenách … len dúfam, že to nebude pripravené ľuďmi, ktorí ako ich predchodcovia pri iných protestoch nebudú vedieť, proti čomu vlastne protestujú.

Nepochybne som zo súčasného stavu sklamaný. Napriek všetkému som stále presvedčený, že predčasné voľby sú lepšie, aj keď nie dokonalé riešenie. A čoraz viac sa ukazuje, že aj napriek výkrikom o vôli ľudu sa mnohí obávajú … o svoje kreslá.

 

Súd sa bojí a spravodlivosť v kúte trčí …

21.05.2026

Bombastickà správa dňa … krajský súd v Trnave sa vyzul z rozhodovania o osude M.Černáka a “odpálil” loptičku späť na okresný súd O čom je vlastne reč ? Však stačí odpoveď na otázku – môžu dostať druhú šancu aj obete a ich rodiny ? Ak nie,nie je čo riešiť.Však koľko pobúrenia vie vyvolať nehoda s obeťami na životoch,lebo niekto v luxusnom aute má [...]

Popletení v zákone zavádzajú verejnosť

18.04.2026

Nikdy som nebol zástancom prílišného užívania elitných útvarov polície.Často to pôsobilo skôr ako účelová kampaň,ktorej cieľom bolo niečo úplne iné,ako riešenie trestnej činnosti.Ale … Pobúrenie niektorých “opozičníkov” nad vyšetrovaním prečinu ohovárania v réžii ÚBOK-u nie je na mieste.Pritom stačí tak málo – niečo si prečítať.A čítať s [...]

5% HDP na obranu ? Pred kým – pred USA ? Žiadny problém …

12.04.2026

Kdesi som začul,že NATO je vojenský biznis model … možno,neviem posúdiť.Ale páčil sa mi iný nápad. Pristúpiť na zvýšenie týchto výdavkov,ale po svojom.Obnoviť zbrojársky priemysel na Slovensku a minúť tých 5% na jeho výrobky.Zvýši sa zamestnanosť,stúpnu príjmy štátu … celkom fajn,nie ? Potenciál z odbornej stránky na to máme.Otázne je,koľko by zmizlo vo [...]

Rudolf Huliak

Huliak sa ospravedlnil ochranárovi Hletkovi za klamstvá, zaplatil mu aj odškodné

23.06.2026 16:33

Minister tak splnil povinnosti vyplývajúce z rozsudku Okresného súdu Zvolen, ktorý potvrdil Krajský súd v Banskej Bystrici.

Rakúska polícia

Rakúšania neverili vlastným očiam. Slovenský autobus v žalostnom stave viezol deti, smeroval až do Paríža

23.06.2026 16:23

Polícia v Rakúsku zastavila autobus v zlom stave, študenti museli pokračovať vlakom.

Grécko, požiar, hasiace lietadlo, hasiči, hasenie, Atény

Ohnivé peklo v Chorvátsku: Plamene zachvátili obľúbené ostrovy, hasiči nasadili lietadlá

23.06.2026 16:16

Hasiči v chorvátskej Splitsko-dalmátskej župe mali počas uplynulých 24 hodín plné ruky práce.

zlodej, bankomat

VIDEO: Z bankomatov pri Bratislave ukradli vyše 130-tisíc eur. Polícia po mesiacoch chytila trojicu Venezuelčanov

23.06.2026 16:10

Do bankomatov sa napojili cez špeciálne zariadenie na prekonanie autorizačných mechanizmov.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,462
Celková čítanosť: 10609201x
Priemerná čítanosť článkov: 4309x

Autor blogu