Založ si blog

Prezident prekvapil

Nie, rozhodne to nemení nič na tom, že A.Kisku nepokladám za osobu, vhodnú na post prezidenta. Život však prináša rôzne prekvapenia, a dnešné vystúpenie prezidenta rozhodne patrí do tejto kategórie.

Na moje prekvapenie sa dokázal A.Kiska zachovať ako štátnik, a nemal snahu ďalej rozdúchavať vášne v slovenskej spoločnosti.

Ako som inde napísal, s rozhodnutím B.Bugára som napriek všetkému a pohľadu na jeho osobu, sklamaný. Stále si myslím, že riešením mohli byť predčasné voľby, a očakával som, že by v politike skončili mnohé figúrky, vrátane predstaviteľov SaS alebo OĽANO. Slušná spoločnosť nemôže byť budovaná ľuďmi s vulgárnym slovníkom a absenciou základnej úcty k zákonom a ostatným členom spoločnosti.

Predčasné voľby sa odkladajú. Na ako dlho, to ukáže čas. Napriek nesúhlasu pokladám rozhodnutie A.Kisku za logické vyústenie situácie, pretože súhlasím s názorom, že by výsledok predčasných volieb priniesol patovú situáciu. A to by znamenalo pokračovanie krízy na Slovensku, a stratu času, nehovoriac o zbytočných výdavkoch. Z tohoto hľadiska nemal prezident veľmi na výber.

K zajtrajším zhromaždeniam len toľko – podporujem ich a súhlasím s potrebou zmeny. Avšak cesta k zmene a Slušnému Slovensku nemôže viesť cez zneužívanie tragédie J.Kuciaka a jeho snúbenice, a rovnako nemôžu byť jej architektami ľudia, ktorí si pravidlá upravujú podľa vlastnej potreby a zlo vidia len u tých ostatných.

Pacient z Trnavy pení

25.09.2023

A keďže nikto nemá voľnú zvieraciu kazajku,otravuje jedom nielen okolie. V každom prípade jeho správanie dokonale ilustruje,prečo sa vyhnúť aj jeho bývalým koaličným partnerom.Kto v mene zisku moci dokáže spolupracovať s nebezpečným psychopatom,nie je spôsobilý na riadenie štátu.Skôr na riadenie väzenskej podlahy. Vraj sa máme uskromniť,aby sa dal riešiť deficit [...]

Zasmrdelo a nič nebolo

24.09.2023

Igorko sa snažil.Opäť sľúbil odhalenia o Riškovi a opäť nič neukázal. Každý má právo voliť a povinnosť niesť následky svojej voľby.Poslednú voľbu „menšieho“ zla zaplatili životmi a zdravím tisíce ľudí. Čo tak hľadať a voliť dobro ?

Cynické trubky

24.08.2023

Podľa cynických trubiek je každý kritik západnej politiky ruským agentom,alebo čakateľom na pokyny či propagandu z ruskej ambasády. Cynické trubky si akosi nevšimli,že oplotená ambasáda,ktorá zohavila jedno z najkrajších miest v Bratislave,nie je ruská,ale – americká.A jej obyvateľov milujú všetci tak,že sa musia skrývať pred ich láskou za plotom. Sovietske [...]

Trump

Trump sa pri budovaní realitného impéria dopúšťal podvodu, rozhodol súd

26.09.2023 23:16

Trump a jeho spoločnosť masívne nadhodnocovali svoj majetok a zveličovali jeho čistú hodnotu.

náhorný karabach

Výbuch v sklade s palivom v Náhornom Karabachu si vyžiadal najmenej 125 obetí

26.09.2023 23:12

Karabašské úrady pri tom ešte v utorok ráno hlásili 20 mŕtvych a vyše 290 zranených.

Spojené voľby do regionálnych samospráv 2022

Predvolebná debata RTVS: Generálna prokuratúra by mala prejsť podľa SaS a SNS pod správu MS SR

26.09.2023 22:18

V predvolebnej diskusii sa na tom zhodli šéf SNS Andrej Danko a Branislav Gröhling z SaS.

voľby, debata, ta3, fico, pellegrini, šimečka, sulík, uhrík

Predvolebná superdebata ta3: Od stráženia hraníc až po schopnosť vládnuť

26.09.2023 21:45

V utorkovej diskusii sa stretli lídri strán Smer, PS, Hlas, SaS a Republika.

cudzinec

Nič nie je horšie,ako vláda zla,zrodeného z nenávisti a zákernosti.Nič nie je horšie,ako zverenie osudu národa do rúk neschopných ľudí s mesiášskym komplexom,ktorí sa spoja aj s Diablom,aby sa pomstili. Ako môže viesť spojenie s mafiou k potrestaniu mafie ?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,435
Celková čítanosť: 9249996x
Priemerná čítanosť článkov: 3799x

Autor blogu