Založ si blog

Prezident prekvapil

Nie, rozhodne to nemení nič na tom, že A.Kisku nepokladám za osobu, vhodnú na post prezidenta. Život však prináša rôzne prekvapenia, a dnešné vystúpenie prezidenta rozhodne patrí do tejto kategórie.

Na moje prekvapenie sa dokázal A.Kiska zachovať ako štátnik, a nemal snahu ďalej rozdúchavať vášne v slovenskej spoločnosti.

Ako som inde napísal, s rozhodnutím B.Bugára som napriek všetkému a pohľadu na jeho osobu, sklamaný. Stále si myslím, že riešením mohli byť predčasné voľby, a očakával som, že by v politike skončili mnohé figúrky, vrátane predstaviteľov SaS alebo OĽANO. Slušná spoločnosť nemôže byť budovaná ľuďmi s vulgárnym slovníkom a absenciou základnej úcty k zákonom a ostatným členom spoločnosti.

Predčasné voľby sa odkladajú. Na ako dlho, to ukáže čas. Napriek nesúhlasu pokladám rozhodnutie A.Kisku za logické vyústenie situácie, pretože súhlasím s názorom, že by výsledok predčasných volieb priniesol patovú situáciu. A to by znamenalo pokračovanie krízy na Slovensku, a stratu času, nehovoriac o zbytočných výdavkoch. Z tohoto hľadiska nemal prezident veľmi na výber.

K zajtrajším zhromaždeniam len toľko – podporujem ich a súhlasím s potrebou zmeny. Avšak cesta k zmene a Slušnému Slovensku nemôže viesť cez zneužívanie tragédie J.Kuciaka a jeho snúbenice, a rovnako nemôžu byť jej architektami ľudia, ktorí si pravidlá upravujú podľa vlastnej potreby a zlo vidia len u tých ostatných.

Pristavte vlaky pre amerických špiónov

15.03.2022

A ostaneme s torzom politických strán,rovno môžeme zrušiť úrad prezidenta a zrejme aj pribudne hviezdička na americkej zástave Ako oznámili kolaborujúce médiá,NAKA zadržala štyri kusy ruských špiónov.Súdiac podľa vrieskania médií,financovaných z rôznych pochybných (mimovládnych) zdrojov som čakal,že ruských špiónov bude aspoň plný kamión … nebol. Možno by bolo [...]

Čo proamerickí hlupáci nechápu …

14.03.2022

Je to jednoduché,hoci pre nich nepochopiteľné.Nechceme konflikty s kýmkoľvek v mene čohokoľvek … nechceme byť vazalmi,ale partnermi A súčasnosť hodnotíme optikou minulosti,pretože každá udalosť má svoje príčiny. Priklad – karibská kríza bola o amerických obavách z umiestnenia sovietskych rakiet na Kube,čo bolo priamou reakciou na americké rakety v Turecku. A [...]

Dokedy budete trpieť moc v rukách Pinocchia ?

13.03.2022

Komentáre k možnému vývoju konfliktu na Ukrajine vyvolávajú skôr znepokojenie,než dávajú obraz nejakej „reality“.A výkriky slovenskej vládnej verchušky pôsobia ako zúfalý krik pacientov uzatvoreného oddelenia psychiatrie. Možno to vyznie kruto,ale Slovensko už dávno nie je nezávislým štátom a vazalská zmluva s USA bola len zlatým klincom,potvrdzujúcim [...]

ČR / Česká republika / Hranica /

Česko dočasne obnoví kontroly na štátnych hraniciach so Slovenskom

26.09.2022 22:55, aktualizované: 23:29

Opatrenie začne platiť od polnoci zo stredy na štvrtok a bude trvať po nevyhnutne dlhú dobu.

Kuba

Kubánci v referende schválili zákon o rodine, umožňuje aj sobáše homosexuálov

26.09.2022 22:33

Zákon okrem iného umožňuje aj adopcie detí homosexuálnymi pármi.

Vladimir Putin / Alexander Lukašenko /

Lukašenko pred Putinom odsúdil ľudí, ktorí sa chcú vyhnúť službe v ruskej armáde

26.09.2022 21:43, aktualizované: 21:45

"Nech si utekajú," povedal bieloruský prezident Putinovi počas stretnutia v juhoruskom Soči.

Viktor Orbán

Orbán: Protiruské sankcie sa obrátili proti Európe

26.09.2022 19:05

Maďarský premiér vyzval na prímerie na Ukrajine a uviedol, že protiruské sankcie škodia európskej ekonomike.

cudzinec

Nič nie je horšie,ako vláda zla,zrodeného z nenávisti a zákernosti.Nič nie je horšie,ako zverenie osudu národa do rúk neschopných ľudí s mesiášskym komplexom,ktorí sa spoja aj s Diablom,aby sa pomstili. Ako môže viesť spojenie s mafiou k potrestaniu mafie ?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,407
Celková čítanosť: 8718550x
Priemerná čítanosť článkov: 3622x

Autor blogu