Založ si blog

Prezident prekvapil

Nie, rozhodne to nemení nič na tom, že A.Kisku nepokladám za osobu, vhodnú na post prezidenta. Život však prináša rôzne prekvapenia, a dnešné vystúpenie prezidenta rozhodne patrí do tejto kategórie.

Na moje prekvapenie sa dokázal A.Kiska zachovať ako štátnik, a nemal snahu ďalej rozdúchavať vášne v slovenskej spoločnosti.

Ako som inde napísal, s rozhodnutím B.Bugára som napriek všetkému a pohľadu na jeho osobu, sklamaný. Stále si myslím, že riešením mohli byť predčasné voľby, a očakával som, že by v politike skončili mnohé figúrky, vrátane predstaviteľov SaS alebo OĽANO. Slušná spoločnosť nemôže byť budovaná ľuďmi s vulgárnym slovníkom a absenciou základnej úcty k zákonom a ostatným členom spoločnosti.

Predčasné voľby sa odkladajú. Na ako dlho, to ukáže čas. Napriek nesúhlasu pokladám rozhodnutie A.Kisku za logické vyústenie situácie, pretože súhlasím s názorom, že by výsledok predčasných volieb priniesol patovú situáciu. A to by znamenalo pokračovanie krízy na Slovensku, a stratu času, nehovoriac o zbytočných výdavkoch. Z tohoto hľadiska nemal prezident veľmi na výber.

K zajtrajším zhromaždeniam len toľko – podporujem ich a súhlasím s potrebou zmeny. Avšak cesta k zmene a Slušnému Slovensku nemôže viesť cez zneužívanie tragédie J.Kuciaka a jeho snúbenice, a rovnako nemôžu byť jej architektami ľudia, ktorí si pravidlá upravujú podľa vlastnej potreby a zlo vidia len u tých ostatných.

Každý vládca má svojho šaša (akurát nám nie je do smiechu)

22.01.2024

Matovič a Heger mali Remišovú,Fico má Šimkovičovú Dámy majú jedno spoločné – nedostatok výbavy na pochopenie vlastnej neschopnosti.Niekto s priemerným intelektom by reagoval diplomaticky.A priznal by kritikom právo nesúhlasiť.V prípade hlupáka príde arogancia.Niečo na štýl „Čo si to dovoľujete? Viete,kto som ja ?“ Pri hlupákoch sa dobre vládne.Alebo [...]

Kandidatúra A. Danka je drzosťou najhrubšieho zrna

21.01.2024

A len potvrdzuje, že úrad prezidenta je zbytočný.Namiesto osobností máme ponuku politických pobehajov. Čo neplatí len o Dankovi.Všimol si napríklad Korčok,ako vyzerá žiadosť o vstup na územie nášho „spojenca“ USA ? Američania cestujú na Slovensko bez obmedzení, Slováci pri ceste do USA musia súhlasiť so stratou práva na ochranu osobných údajov a zdieľaním [...]

Slaboduchí politickí „znalci“ práva

17.01.2024

Jeden nevie,že so zápisom v registri trestov nesmie byť prokurátorom.A druhý sa slaboducho vykrúca z povinnosti zotrvať na mieste nehody,ktorú spôsobil. Asi je najvyšší čas zrušiť inštitúcie, ktoré im dali osvedčenie o vzdelaní. A možno aj odobrať diplomy tým,ktorí ich príkazy prijímali a vykonávali. Odňatie funkcie nie je trest.Slušné by bolo odstúpenie, ale na [...]

útulňa, Poľana

Dovolenku „za facku“ nájdete aj v malebných kútoch Slovenska. Ponúkajú romantiku i dobrodružstvo

05.03.2024 08:00

Len desať eur za noc bez ohľadu na počet ubytovaných ľudí sa mnohým môže zdať ako niečo neuveriteľné. Takáto možnosť však existuje.

Biden, Trump

Popletení kandidáti: Biden je pristarý a Trump je nebezpečný (a tiež starý)

05.03.2024 08:00

Donald Trump (77) a Joe Biden (81) sa pravidelne dostávajú do situácii, keď nie je isté, nakoľko sa už hlási ich vek, alebo či sa len pomýlili.

Čína / Filipíny / Loď / Lode /

Čínske plavidlá poškodili v Juhočínskom mori filipínsku loď a zranili 4 ľudí

05.03.2024 07:55

K incidentu údajne došlo počas misie zameranej na zásobenie filipínských jednotiek na vojenskej základni.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,443
Celková čítanosť: 9411736x
Priemerná čítanosť článkov: 3853x

Autor blogu