Založ si blog

Kedy bude život viac, ako peniaze ?

Udavač, vrieskal vodič kamióna na iného vodiča, ktorý po zhliadnutí niekoľkých manévrov “profesionála”, len zázrakom neukončených tragédiou, jednoducho zavolal políciu.

Skúsme si teda vybrať – nebyť udavačom a chodiť spomínať na hroby obetí “profesionálov” (alebo byť aj sám obeťou), alebo sa aktívne chrániť proti ľuďom, ktorí neberú ohľad na nikoho a nič. Ide predsa o zdravie a životy ľudí, alebo ich majetok. Čo je teda dôležitejšie ?

Obyvatelia obcí na juhozápade stredného Slovenska by vám vedeli rozprávať. Napriek zvýšenej snahe policajtov svištia dňom i nocou kamióny obcami, rýchlosťou vysoko prevyšujúcou povolené limity. Nie je žiadnou výnimkou terorizovanie slušných vodičov, ktorí dodržiavajú predpisy a správajú sa zodpovedne, vodičmi kamiónov, ktorí na nich blikajú, trúbia, idú tesne za nimi, či ich predbiehajú v nebezpečných miestach, cez plné čiary a ohrozujú tak všetkých účastníkov. Nemajú ani kúska úcty voči ostatným. Čo s nimi ?

Áno, chce to zmenu zákona. Chce to tvrdé postihy porušovateľom predpisov, zmenu právnej kvalifikácie z priestupkov na trestné činy, dlhoročné zákazy činnosti a áno – aj zabavenie majetku, teda áut.

Netajím sa, bol som proti zavedeniu päťdesiatky v obciach, ale asi nastal čas, aby došlo k ďalším obmedzeniam v prospech ochrany zdravia a životov ľudí. Zaviesť pre kamióny maximálnu tridsiatku v obciach, a akékoľvek prekročenie rýchlosti riešiť – odňatím vodičského preukazu. Kto nerozumie slušnému slovu, koho netrápia osudy iných, nezaslúži si žiadne ohľady.

Skúste sa zamyslieť. Gauneri za volantom ohrozujú aj vašich najbližších – partnerov, deti, rodičov, priateľov … nezaslúžia si vaši najbližší viac bezpečia a istoty ? Nezaslúžite si to aj vy ? Kto zažil návštevu s oznámením, že niekto už domov nepríde, vie veľmi presne, o čom hovorím.

Zastavením gaunera za volantom, teda oznámením jeho správania policajtom, sa nestávate udavačmi, ale skôr – záchrancami. Možno niekomu a niekde zachránite majetok, zdravie alebo dokonca život. Možno ho v tej chvíli zachránite práve svojmu blízkemu.

 

 

Sklamaný pätolízač Korčok perlil . ..

07.04.2024

Severoatlantický sluha Korčok to nezvládol. Aj tak prezidenta nepotrebujeme.Je hanbou,že nie sme schopní nájsť skutočné osobnosti. Na vlastný štát sme nedorástli….

Vysvetlenie pre ochranárske „trúby“

20.03.2024

Hlavne pre jedného magora Erika. Skúste napchať do 2-izbového bytu dvadsať ľudí.Stačí na pár dní.A pochopíte (ak máte čím),že potrebujete pomoc psychiatra. Slovensko nie je nafukovacie, v knihách nájdete,aké územie potrebuje jeden dospelý medveď. Na vaše sprosté rady,čo strčiť do záhrady,aby tam nechodili medvede,si nájdite seberovných magorov. A choďte príkladom [...]

Každý vládca má svojho šaša (akurát nám nie je do smiechu)

22.01.2024

Matovič a Heger mali Remišovú,Fico má Šimkovičovú Dámy majú jedno spoločné – nedostatok výbavy na pochopenie vlastnej neschopnosti.Niekto s priemerným intelektom by reagoval diplomaticky.A priznal by kritikom právo nesúhlasiť.V prípade hlupáka príde arogancia.Niečo na štýl „Čo si to dovoľujete? Viete,kto som ja ?“ Pri hlupákoch sa dobre vládne.Alebo [...]

maldivy Nekton Mission 2022

Zodpovedné sú za 0,003 % emisií, doplácajú na bohatých. Pre stúpajúcu hladinu morí volajú Maldivy o pomoc

25.05.2024 21:17

Tamojšia vláda upozornila, že toto nízko položené súostrovie Indického oceánu je vylúčené z najštedrejších podporných opatrení.

india, požiar

Požiar zábavného centra v Indii pripravil o život 24 ľudí, zomrelo aj mnoho detí

25.05.2024 18:22, aktualizované: 20:39

Polícia zadržala majiteľa a manažéra centra. Príčina požiaru zatiaľ nie je známa.

UN Sudan

Prokurátor, ktorý chce dostať izraelského premiéra za mreže, obhajoval zločinca, čo podporoval odsekávanie končatín

25.05.2024 18:00

Karim Khan, ktorý by rád videl Benjamina Netanjahua vo väzení, pôsobil ako advokát libérijského prezidenta prezývaného mäsiar z Monrovie.

nehoda

Vodič Passatu vyletel pri Holíči z cesty, nehodu neprežil

25.05.2024 17:57

Podľa polície pravdepodobne neprispôsobil rýchlosť a pri predchádzaní nezvládol riadenie.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,445
Celková čítanosť: 9503454x
Priemerná čítanosť článkov: 3887x

Autor blogu