Jazda na slonovi liberálom nejde . ..

… vždy to skončí rinčaním porcelánu a prekvapenými pohľadmi. Možno by mali liberáli zmeniť pohoniča, pretože čoraz viac robia z vlastnej politiky – frašku.

Ale v detstve nás učili, že proti vetru sa má ísť opatrne a rozumne. V prípade liberálov sa však tieto múdrosti minuli účinkom, pretože mi pripadajú ako chlap, ktorý kydá vidlami hnoj proti hurikánu a diví sa, že ho má plné oči. Jeden vyhlási – vy ste darebáci, a druhý hneď zakričí – zajtra pôjdeme na kávu a dohodneme sa, čo a ako bude. Akási zvláštna forma politickej schizofrénie v mene čudnej myšlienky – s darebákmi netancujeme, ale s vami nejakú zábavu skúsime.

Nie, rozhodne to nie je čudné, ak si spomenieme, ako tesne po voľbách 2016 mával R.Sulík v diskusii rukou nad nejakými starými fotografiami, kde už vtedy musel vedieť, že nejde len o fotografie.

Sotva si viem predstaviť, ako by vládol a riadil Slovensko, keď evidentne nevie riadiť ani vlastnú stranu. Však sa nevedia zhodnúť ani v tom, čo hovoria. A hlavne – o kom a ako hovoria. Pritom spomienka na to, ako doplatili na intrigy pred voľbami 2016, respektíve pred prezidentskými voľbami, by mala byť dostatočným varovaním. Alebo už zabudli, ako sa im vrátil bumerang podrazov na R.Procházku, či neskôr na MOST-Híd B.Bugára ? Skončilo to nakoniec vystrčeným prostredníkom v priamom prenose, kde zradení a podrazení partneri dali jasne najavo – ako vy, tak aj my.

Iste, ak sa pozrieme na rôzne súvisiace udalosti, kampaň proti Procházkovi v podobe rôznych zlomyseľností sa dala pochopiť. Dlho sa totiž javilo, že v súboji s R.Ficom je Procházka jednoznačne schopnejším vodcom opozície, než R.Sulík.

A naplno sa to potvrdilo aj po krachu nádejí na zloženie vlády po voľbách 2016, kde nielen liberáli spočítali Procházkovi vlastnú vierolomnosť, aby ukázali – ak nedostaneme my, nedostaneš ani ty. Asi im nechutil guláš, ktorý si sami navarili.

A správanie liberálov dnes, ich protichodné výroky … ukázalo sa opäť, že nemajú stratégiu volebného víťazstva, ktoré by bolo najjednoduchšou cestou k zmene pomerov, a dokonca sú medzi nimi aj takí, čo v úspech vôbec neveria a vopred hľadajú záložné cestičky, ako dôjdu k cieľu – moci. A tak opäť oprašujú starú myšlienku, ktorá ich už raz dobehla – s darebákmi nie, ale malými snáď … naozaj stará pesnička, ale hlasy voličov im nepridá.

A tak bezplatná rada na záver – ak chcete úspech, vymeňte najprv neschopných ľudí, ľudí so smútkom za nechtami, urobte si jasný a prehľadný plán, a hlavne – vymeňte predsedu a podpredsedov. Čo nedokázali od roku 2010, a mali na to osem rokov, nedokážu nikdy. Pretože posun o 4-6% v prieskumoch, a to po takej mohutnej kampani, aká prišla po vzniku aktuálnej koalície – je neúspech a zlyhanie. Je to odkaz voličov, ktorí prestávajú veriť Ficovi a SMER-u, ale vám veriť – ani nezačali. A zrejme to nemienia ani skúsiť – hľadajte dôvody, prečo. Nebude to ťažké – máte ich priamo pod nosom.

Súd sa bojí a spravodlivosť v kúte trčí …

21.05.2026

Bombastickà správa dňa … krajský súd v Trnave sa vyzul z rozhodovania o osude M.Černáka a “odpálil” loptičku späť na okresný súd O čom je vlastne reč ? Však stačí odpoveď na otázku – môžu dostať druhú šancu aj obete a ich rodiny ? Ak nie,nie je čo riešiť.Však koľko pobúrenia vie vyvolať nehoda s obeťami na životoch,lebo niekto v luxusnom aute má [...]

Popletení v zákone zavádzajú verejnosť

18.04.2026

Nikdy som nebol zástancom prílišného užívania elitných útvarov polície.Často to pôsobilo skôr ako účelová kampaň,ktorej cieľom bolo niečo úplne iné,ako riešenie trestnej činnosti.Ale … Pobúrenie niektorých “opozičníkov” nad vyšetrovaním prečinu ohovárania v réžii ÚBOK-u nie je na mieste.Pritom stačí tak málo – niečo si prečítať.A čítať s [...]

5% HDP na obranu ? Pred kým – pred USA ? Žiadny problém …

12.04.2026

Kdesi som začul,že NATO je vojenský biznis model … možno,neviem posúdiť.Ale páčil sa mi iný nápad. Pristúpiť na zvýšenie týchto výdavkov,ale po svojom.Obnoviť zbrojársky priemysel na Slovensku a minúť tých 5% na jeho výrobky.Zvýši sa zamestnanosť,stúpnu príjmy štátu … celkom fajn,nie ? Potenciál z odbornej stránky na to máme.Otázne je,koľko by zmizlo vo [...]

Russia CIS Summit

Rusko zakázalo dovoz kvetov, koňaku aj minerálky z Arménska. Prečo sa Putin pomstil jeho lídrovi?

25.05.2026 06:00

Z Moskvy odkázali do Jerevanu, že sa nedá tancovať na dvoch svadobných hostinách súčasne, a Vladimir Putin vyslal nebezpečne znejúci odkaz.

maturita, maturanti, stredná odborné škola  strojnícka, Fajn

Veľká reforma školstva pokračuje: štát chce prepojiť školy a zdieľať učiteľov. Aké ďalšie zmeny chystá?

25.05.2026 06:00

Malé školy sú desaťročia srdcom slovenských obcí. Dnes však čelia trendu, ktorý môže zmeniť podobu vidieka na celé generácie.

NATO, cvičenie, Londýn, Reuters, NEPOUZIVAT

VIDEO: Vojnové hry NATO. Simulovali konflikt v Estónsku, 100-tisíc vojakov riadili z londýnskeho metra

24.05.2026 21:39

Cvičenie simulovalo konflikt v Estónsku, v ktorom bola aktivovaná klauzula NATO o kolektívnej obrane podľa článku 5.

Cyprus voľby

Konzervatívci ovládli voľby na Cypre. Do parlamentu mieri aj strana známeho influencera

24.05.2026 21:26

Voľby sú pozorne sledované ako dôležitý ukazovateľ nálad verejnosti pred prezidentskými voľbami.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,462
Celková čítanosť: 10522928x
Priemerná čítanosť článkov: 4274x

Autor blogu