Založ si blog

Tak dobre bolo, keď boli krepí . ..

nariekajú (nielen) v Bruseli pri komunikácii s krajinami V4. Kdeže sú tie časy, keď Varšava i Budapešť oddane bili čelom o zem pred bruselskými úradníkmi a ich výmyslami. Hm, asi sa časy zmenili …

A ajhľa, zrazu aj v Bruseli objavili, že miliardy eur z eurofondov tečú v Maďarsku na kontá oligarchov … aj keď teda, skôr to bude tak, že len oznámili, čo už dávnejšie vedeli a tolerovali, však Viktor dlho nejavil známky neposlušnosti.

Veru, aj Bratislava by sa mala hanbiť, lebo čosi také, ako zločiny na novinároch sa v civilizovanej Európe nenosí. Tam sa novinárky mučia a vraždia v súkromných ponorkách (v Dánsku asi nežijú slušní ľudia, keď neprotestujú a nevolajú po páde vlády), alebo sa rovno s automatmi, brokovnicami a granátometmi ide na celú redakciu, ako vo Francúzsku. Zdá sa však, že bruselskou optikou je niećo podobné darebáctvom len niekde, a inde sa to pokladá za zločin, ktorý si nezasluhuje bližšiu pozornosť administratívy.

Tak im bolo v Bruseli dobre, kým na východe vládli len krepí …

Rozdávali za lacný groš, čo sami nebudovali, alebo to dokonca nechávali ničiť rôznym pobehajom, čo sa neskôr na hroboch zničených životov obyčajných ľudí predvádzali ako smotánka, hoci svoje honosné obydlia museli obkolesiť vysokými múrmi a kamerami, aby sa im niekto náhodou neprišiel poďakovať za tie dobroty, ktoré národu priniesli.

Veru, v takom Taliansku pretekajú desaťročia miliardy cez ruky mafie, ale tam verchuška z Bruselu hryzká len tak, aby sa nepovedalo. Aj varovný prst vystrkuje len tak, aby nebolo jasné, čo s ním chce povedať – či varuje, alebo len prichytili hovoriaceho, ako sa špára v nose.

Ten svet je naozaj pobláznený. A možno naozaj prišiel čas odkazu smerom na Západ – ak si myslíte, že budete s nami donekonečna zametať, tak ste Vy – krepí. A pridať aj dovetok – ak chcete kvôli bohatstvu a moci bojovať s Ruskom, tak bez nás. Však kedysi Vám nevadilo, keď ste pchali do cárskej postele svoje šľachtické dcérenky …

Sklamaný pätolízač Korčok perlil . ..

07.04.2024

Severoatlantický sluha Korčok to nezvládol. Aj tak prezidenta nepotrebujeme.Je hanbou,že nie sme schopní nájsť skutočné osobnosti. Na vlastný štát sme nedorástli….

Vysvetlenie pre ochranárske „trúby“

20.03.2024

Hlavne pre jedného magora Erika. Skúste napchať do 2-izbového bytu dvadsať ľudí.Stačí na pár dní.A pochopíte (ak máte čím),že potrebujete pomoc psychiatra. Slovensko nie je nafukovacie, v knihách nájdete,aké územie potrebuje jeden dospelý medveď. Na vaše sprosté rady,čo strčiť do záhrady,aby tam nechodili medvede,si nájdite seberovných magorov. A choďte príkladom [...]

Každý vládca má svojho šaša (akurát nám nie je do smiechu)

22.01.2024

Matovič a Heger mali Remišovú,Fico má Šimkovičovú Dámy majú jedno spoločné – nedostatok výbavy na pochopenie vlastnej neschopnosti.Niekto s priemerným intelektom by reagoval diplomaticky.A priznal by kritikom právo nesúhlasiť.V prípade hlupáka príde arogancia.Niečo na štýl „Čo si to dovoľujete? Viete,kto som ja ?“ Pri hlupákoch sa dobre vládne.Alebo [...]

Trump

Porota, ktorá rozhodne o Trumpovi v historickom procese, je už kompletná

18.04.2024 23:26

Porota sa vyberala zo stoviek potenciálnych členov na základe série otázok, ktoré majú zaručiť, že sa budú rozhodovať nestranne.

farmári, poľsko, traktory

Poľskí poľnohospodári nepúšťajú kamióny cez hraničné priechody s Ukrajinou

18.04.2024 21:37

Naďalej tak protestujú proti prílevu lacného obilia z Ukrajiny.

keňa, vojaci

V Keni zahynulo pri páde vojenského vrtuľníka desať ľudí, vrátane veliteľa armády

18.04.2024 20:56

Vrtuľník havaroval krátko po štarte a potom začal horieť.

turecko, zemetrasenie, tokat

Stred Turecka zasiahlo zemetrasenie. Poškodilo niekoľko budov

18.04.2024 20:03

Zatiaľ nie sú správy o úmrtiach alebo vážne zranených.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,445
Celková čítanosť: 9455303x
Priemerná čítanosť článkov: 3867x

Autor blogu